Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Znači omot ne izlazi automatski. Tražim ga po netu nekim pretraživačem. Na stranu odnos zvuka. Ako je tako to je nepraktično i liči na nešto od pre 15 godina. Ne deluje mi da je Ronn malo ispeglaniji od toga deluje mi da je svemirska krstarica u poređenju sa tim. A da košta košta. Ako je jedan od glavnih aduta tog softvera što je sa pluginovima besplatan onda ok. Da se mlatim u pretrazi ne želim radije samo pustim i slušam. 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, lars said:

Znači omot ne izlazi automatski. Tražim ga po netu nekim pretraživačem. Na stranu odnos zvuka. Ako je tako to je nepraktično i liči na nešto od pre 15 godina. Ne deluje mi da je Ronn malo ispeglaniji od toga deluje mi da je svemirska krstarica u poređenju sa tim. A da košta košta. Ako je jedan od glavnih aduta tog softvera što je sa pluginovima besplatan onda ok. Da se mlatim u pretrazi ne želim radije samo pustim i slušam. 

Čitaj pažljivije. :)

Omot "izlazi" automatski u LMS-u bez ikakvog dodatnog plugin-a, i tako je bilo odvajkada.

Plugin prikazuje DODATNE slike (poleđina omota, booklet, CD, itd).

Dobijaš ih jednim klikom u okviru LMS interfejsa.

Znači ne mlatiš se i ništa ne tražiš "po netu nekim pretraživačem".

Jedan klik ovde i to je to:

ScreenShot2023-03-24at7_40_30PM.jpg.b8818c4dfd68df47ed27c21f9c1f8bfe.jpg

 

 

Naravno da niko ovde ne brani koriščenje Roon-a. :)

Poenta je da informišemo ostale koje su besplatne alternative. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Iron man said:

preporučuješ li Daphile i LMS? Ili nešto drugo?

Pretpostavljam da će ovi plugin-ovi raditi i na Daphile-u koji je pod haubom LMS.

Ja koristim SnakeOil sa LMS + Squeezelite.

Ovi screenshot-ovi koje sam postavio su iz internet browsera, kada se u adresno polje ukuca adresa LMS servera u formi http://192.xxx.x.x:9000/material/

Istu funkcionalnost imam i u Android kontrolnoj aplikaciji Squeezer.

Plugin-ovi za LMS koji omogućavaju gore navedenu funkcionalnost su:

Material Skin 3.2.2
Music and Artist Information 1.8.2
Qobuz 2.9.2

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, lars said:

Uz SOtM koriste Roon obično. Mada SOtM koriste kao bridž. A zar Innuos nema svoj softver? On mi je interesantan tj. njegovi uređaji. Nego pitanje za tebe. Da niisi možda ti Limeni čovek?🙂

Većina sprava kao što je SOtM ima više različitih server/renderer opcija na raspolaganju, i besplatne i komercijalne, pa bih izbegao generalizacije, pre svega što poznajem tačno nula vlasnika koji ga koriste.:rolleyes: Roon ima skoro savršen korisnički interfejs, ali LMS ne zaostaje puno po komforu i mogućnostima, a kamoli po zvuku, pa ko šta voli...

Innuos koristi operativni sistem simpatičnog naziva innuOS, ali ispod haube to je i dalje LMS, pa je kontrola moguća ne samo preko Innuos Sense aplikacije za mobilne uređaje, nego i Squeezebox kompatibilnih aplikacija kao što su iPeng, Squeezer, Orange Squeeze i sličnih, što znači da je LMS proprietary protokol i dalje u upotrebi. Konfiguracija samog servera je moguća preko Innuos custom web interfejsa, ali i preko klasičnog web interfejsa na portu 9000 koji se ne razlikuje od "normalnog" LMS, osim što su brojni nepotrebni plugin dodaci izbačeni, a mogućnosti kastomizacije limitirane.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na iscrpnom objašnjenju. Imaću to sve u vidu. Ja znam dvojicu koji koriste SOtM sa Roon om. Zadovoljni su veoma.  Trenutno nemam potrebu za Roonom, LMS om ...Zanimalo me čega ima na raspolaganju još. Innuos mi je interesantan. Hvala još jednom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U nedostatku (nadam se privremenom) strimera, a s obzirom da sam kupio Fio Taishan DAC s namjerom da spojim TV na risiver, iznenadio sam se kada sam sa telefona pustio preko Bubbleupnp app muziku sa Tidala i primjetio da bubbleupnp vidi smart tv LG kao renderer. I sve to radi, i to radi bez greske. E sada mene zanima kako da provjerim koji kvalitet strima izbacuje LG TV, da li tu ima nekih ogranicenja? Ima li ko iskustva sa ovakvom budzevinom?
Da napomenem, LG je Web OS

Sent from my DN2103 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...