Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Која је то одговарајућа опрема? Износи лични утисак који може бити неадекватан због лоше опреме или чак добре опреме лоше постављене, повезане или у неодговарајућој просторији. 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Tidal i Qobuz oko 8 meseci paralelno. Za to vreme sam slusao Tidal samo kada nisam mogao naci numeru na Qobuzu. Qobuz je osetno bolji. 

Tidal ima veci izbor muzike, ali mu je kvalitet losiji. Slusao sam na dobrom setupu za slusalice i razlike izmedju Qobuza i Tidala i lokalnog DSD fajla se dosta dobro cuju. 

Slusano je na  ovoj headphone konfiguraciji pomocu Roon rock-a.

Situacija je ista i sada, kada slusam na zvucnicima. 

I na slusalicama i na Hi-Fi setupu i dalje je lokalni DSD fajl najkvalitetnij izvor za moj sluh.

Link to comment
Share on other sites

Ne koristim Roon. Užasan mu je softver za reprodukciju zvuka. Ostalo je top, mislim na bazu podataka i međusobno linkovano sve, počev od žanra muzike, autora, izvođača. Modifikovan Roon u delu za reprodukciju zvuka daje odnos kvaliteta DSD-Qobuz-Tidal baš kako si naveo. Ja sam za prethodno navedeno poređenje koristio drugu vrstu softvera, nezavisnu od Roon-a. 

Link to comment
Share on other sites

Danas otkrih način da direktno sa Tidala šaljem na strimer .( Zaobidjem strimerovu aplikaciju)

Tidal  ->Play  ->: Share -> ... (sad ima dve opcije) ili izabrati strimer ako vam se vidi u opcijama, ili aplikaciju Bubbleupnp pa na njoj izabrati strimer

Benefit? Pa recimo fleksibilniji izbor muzike na Tidalu nego na Tidal imlementaciji streamer aplikacije.

Downside?  Android je zauzet strimovanjem. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lars said:

Ne koristim Roon. Užasan mu je softver za reprodukciju zvuka. Ostalo je top, mislim na bazu podataka i međusobno linkovano sve, počev od žanra muzike, autora, izvođača. Modifikovan Roon u delu za reprodukciju zvuka daje odnos kvaliteta DSD-Qobuz-Tidal baš kako si naveo. Ja sam za prethodno navedeno poređenje koristio drugu vrstu softvera, nezavisnu od Roon-a. 

Koji si software koristio? Ja sam probao JPlay - UPNP na sOtm i nisam umeo da sve podesim kako treba. I digao ruke. Roon me drzi upravo tim najboljim katalogiziranjem muzike i obiljem dodatnih informacija i meta-podataka.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Delija said:

Dzabe to sve kad zvuk nije na 100%.

Ne koristim procente odavno, pase su. Merim entalpiju celog sistema, ukljucujuci i kucu. Te onda radim visedimenzionu kovariantnu analizu parametara. Sta ces... mora se izbeci slusanje muzike ;)

 

Salu na stranu, ja ne cujem te nebo-zemlja razlike izmedju Roon-a i JPlay. Imam prijatelje koji se prevrcu od uzasa kad cuju Roon i uporede sa JPlay. Ili sam ja gluv (moguce), ili je u pitanju dijagnoza. 

Sve sto je dostupno od software resenja sam probao. Ukljucujuci i HQPlayer, sve na dedicated eGPU koji je bio pasivno hladjen u TBolt sa fantasticnim napajanjem :) zakacen na NUC I sta da kazem, ako je snimak krsh... krsh je kako god da ga pustis i sa cim god da ga pustis. Kao zeleni caj, isto sr*nje i ako je sa limunom ili sa jasminom i dalje je bzvz - zeleni caj.

Tako da dok JPlay ili ko god drugi ne napravi katalogizaciju kao Roon i integraciju sa ostalim servisima tako smooth kao roon, multi room, etc... I daa pri tom to resenje radi 24/7 365 dana u godini. Da imam podrsku na streamerima. E dok se to parce software-a ne desi - ja cu da slusam muziku na Roon jer tu najlakse zvuci. 

Link to comment
Share on other sites

Danas otkrih način da direktno sa Tidala šaljem na strimer .( Zaobidjem strimerovu aplikaciju)
Tidal  ->Play  ->: Share -> ... (sad ima dve opcije) ili izabrati strimer ako vam se vidi u opcijama, ili aplikaciju Bubbleupnp pa na njoj izabrati strimer
Benefit? Pa recimo fleksibilniji izbor muzike na Tidalu nego na Tidal imlementaciji streamer aplikacije.
Downside?  Android je zauzet strimovanjem. 
To je oduvek tako bilo vaspostavljeno na recimo Google Chromecast Audio-u

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, mbit said:

Salu na stranu, ja ne cujem te nebo-zemlja razlike izmedju Roon-a i JPlay. Imam prijatelje koji se prevrcu od uzasa kad cuju Roon i uporede sa JPlay. Ili sam ja gluv (moguce), ili je u pitanju dijagnoza. 

JPlay ne koristim, ali UPnP je bolji od Roon-a toliko da mi se Roon ne slusa. UI, estetiku, kataloge, tekstove pesama i info sta je Patrisa jela za dorucak ostavljam za one kojima je to bitno. Meni je bitna iskljucivo muzika i to je to. Jbg, zivot je gorak 🙃

Link to comment
Share on other sites

Tekstovi pesama, biografije i diskografije autora, recenzije albuma, itd, nisu više ekskluziva vezana za Roon.

Istu/sličnu funkcionalnost i estetske kvalitete sada recimo ima i Logitech Media Server uz Material skin i par instaliranih plugin-ova, a kvalitet zvuka je bolji.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Delija said:

JPlay ne koristim, ali UPnP je bolji od Roon-a toliko da mi se Roon ne slusa. UI, estetiku, kataloge, tekstove pesama i info sta je Patrisa jela za dorucak ostavljam za one kojima je to bitno. Meni je bitna iskljucivo muzika i to je to. Jbg, zivot je gorak 🙃

Sta koristis?

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Spachek said:

To je oduvek tako bilo vaspostavljeno na recimo Google Chromecast Audio-u

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Da ali ja nisam znao. Na PCu mi nudi samo da pošaljem link na pesmu koja svira ( da razmenim sa nekim) a tek na androidu sam video da se nudi Casting pesme na drugi uredjaj.

tidal pc.jpg

Screenshot tidal share.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, mbit said:

Da li mi mozes reci iz tog potpisa sta je UPnP media server, sta je renderer (to se da zakljuciti) a sta je controler? Posto je tema streaming.

Za renderer jeste ocigledno - Devialet.

Server je MinimServer na i7 NUC-u. Media storage je 8Tb SSD.

Kontroler je BubbleUPnP.

Link to comment
Share on other sites

Da ali ja nisam znao. Na PCu mi nudi samo da pošaljem link na pesmu koja svira ( da razmenim sa nekim) a tek na androidu sam video da se nudi Casting pesme na drugi uredjaj.
tidalpc.thumb.jpg.96379656ba028485b97ffaba854918f1.jpg
Screenshottidalshare.thumb.jpg.606fe0bc45e834c0de79368ab00fc876.jpg
Zar na androidu nemas ovakvu ikonicu za cast?
Zaokruzeno žuto.

Na drugoj slici kod mene ovako izgleda izbor uredjaja za castScreenshot_20230324_162740_TIDAL.jpgScreenshot_20230324_162753_TIDAL.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, 空也 said:

Tekstovi pesama, biografije i diskografije autora, recenzije albuma, itd, nisu više ekskluziva vezana za Roon.

Istu/sličnu funkcionalnost i estetske kvalitete sada recimo ima i Logitech Media Server uz Material skin i par instaliranih plugin-ova, a kvalitet zvuka je bolji.

To izgleda ovako...

Biografija autora:

Screen-Shot-2023-02-07-at-9_37.02-PM.thumb.jpg.62a2200a5b34d536fa34614961a51d45.jpg

 

Prikaz/review albuma:

Screen-Shot-2023-02-07-at-9_36.47-PM.thumb.jpg.136d423d7aa90a1ab86c2a31bd6d93d0.jpg

 

Tekstovi pesama:

Screen-Shot-2023-03-24-at-6_40.57-PM.thumb.jpg.50d106843c5577b6cd87d560b8542b87.jpg

 

Moguće je tražiti slike omota na netu:

Screen-Shot-2023-02-07-at-9_42.01-PM.thumb.jpg.4a1d89b380adc47407c7cda5cb3bfdd1.jpg

Full screen prikaz odabrane slike omota, poleđine, bukleta, itd... :

Screen-Shot-2023-02-07-at-9_42.22-PM.thumb.jpg.050e7b8fe54a9246c2dab29137874268.jpg

 

Pretraga po stilu srodnih umetnika:

Screen-Shot-2023-02-07-at-9_56.21-PM.thumb.jpg.e4ed859e73ba368203f54fa5f8d14eb5.jpg

 

Full screen plejer:

Screen-Shot-2023-02-07-at-9_54.29-PM.thumb.jpg.2e8927653d0e70d059f5791332058550.jpg

 

 

I sve ovo je dostupno i na Android-u, a verujem i na iOS-u.

LMS je od ružnog pačeta dosta napredovao. :)

Nekada sam pomišljao da probam Roon zbog user interface-a i ostalih džiža bidža, ali sada ne. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, lars said:

Što da tražim, zar ne izlaze automatski same?

Na striming servisima izlazi automatski samo naslovna.

Ovaj plugin omogućava da pogledaš i ostale slike.

Altrenativne omote, poleđinu omota, unutrašnjost istog, booklet, sliku samog CD-a, itd, itd.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, lars said:

Na Qobuzu i Roonu često bude pdf buklet dostupan

Za muziku koju ja slušam skoro nikada, tj. 99,9% ne. :)

U svakom slučaju plugin je koristan i besplatan, kao i sam LMS.

 

Verujem da je Roon po pitanju korsničkog iskustva još malo ispeglaniji, ali to mi nije dovoljan razlog da ga samo zbog toga plaćam 12-15$ mesečno ili da dam 830$ za lifetime pretplatu.

Plus, kako mnogi kažu, zvuk koji daje Roon je navodno lošiji?

Nisam probao pa ne mogu da tvrdim, ali čak i da isto sviraju LMS je besplatan. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...