Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Njihova aplikacija za android, posle toga bluetooth i radi sve bez stucanja.Meni je zapravo tidal stalno ukljucen na track radiu tidala i ne radim bas nista dalje.Kad udjem u auto poveze se sam telefon i nastavi na numeri ma kojoj je stao kad sam izasao iz njega. Ako bi da promenem nesto ukucam neku drugu numeru pa opet track radio. Sve u svemu jako dobro uklapaju te njihove liste. Jedino sta je tu realno nezgodacija je ako nazove švalerka kad je zena u kolima ...otvaras vrata i crta. Ako nemas neku od te dve "niki problem"

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Iron man said:

Znaci, telefon" skida" Tidal sa NETa(  mobilnog operatera) i  salje Blutoothom na mulimediju u kolima, koja svira

Tako je, pritom je odlicno sto imam i komande na volanu i displeju na kome se i vide par informacija, autor, numera i album..pa skipujem kad me neka numera nervira i sl.  Telefon se i ne vadi iz dzepa, prekine streamovanje kad izadjem iz auta i sl. pa je zgodno recimo ako slusas album pa nastavis gde si stao ako si prekidao voznju ili si imao poziv. Nema kablova i smaranja. Qobuz nazalost ne radi sve to jer aplikacija ne moze da se skine, inace bi se kurtalisao Tidala

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Tako je, pritom je odlicno sto imam i komande na volanu i displeju na kome se i vide par informacija, autor, numera i album..pa skipujem kad me neka numera nervira i sl.  Telefon se i ne vadi iz dzepa, prekine streamovanje kad izadjem iz auta i sl. pa je zgodno recimo ako slusas album pa nastavis gde si stao ako si prekidao voznju ili si imao poziv. Nema kablova i smaranja. Qobuz nazalost ne radi sve to jer aplikacija ne moze da se skine, inace bi se kurtalisao Tidala

Što bi rekli... Buržuju 😂😂😂

Šalim se. Super je to sa Tidal I kolima, tako radi I Spotify. Tako da ista situacija kod mene. Radio ne palim. 

Zanimljivo je ako ga povežeš preko Anrodid auto app (ko ima), da odvojeno pamti šta si slušao i nastavlja. 

Tako da jedna baš zgodna stvar. 

Radio? Ne koristim više. 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Dragan Penev said:

Što bi rekli... Buržuju 😂😂😂

Ako mislis na auto, on je apgrejdovan samo zato sto je bilo jako lako ispuniti kuzmin uslov za audiofila .."da ti je hifi skuplji od hifi" ...i onda ispade i da mi je i neki krs od sistema dovoljan 🤣

Link to comment
Share on other sites

Ma ja   imam jednu  drugu ideju sa Auto multimedijom. :nerd

Projektujuci  neki All-in-one sistem (ala  Naim  Mu-So ili  Atom) tragao sam za izvorom koji bi   imao neki inteligentni izvor  muzike  (komp ili  streamer), lepo bi bilo da ima i ekran   za prikaz albuma,   Da je ekran na touch radi upravljanja uredjajem. I  da  moze da se  na njega  konektuje tabletom radi upravljanja iz daljinje.  :rolleyes:

Moze Pi , moze NUC,   moze svasta nesto skuplje/jeftinije, slozenije/prostije ali  najprostije resenje mi je pred nosom.:lol:

Android.:bounce

Ima procesor,  touch display, brdo  aplikacija (i Tidal). Sve gotovo. Kvalitet zvuka kakav-takav,   moze da se popravi DACom.:banana

A onda  mi pade ideja da upotrebim vec gotov uredjaj namenjen za to .   Head Unit iz auto multimedije:klanjanje

Sve ima. I aplikacije   i  User  interfejs  i pojacalo

Samo skutijati i  to je to.

 

 

Ali  me pretekose dusmani

 

81MI0sUuBjL._AC_SL1500_.jpg

61XmzR5ppWL._AC_SL1500_.jpg

Zato se ja raspitujem kako radi  taj Tidal u  autu.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam sa sajta. Probao sam u Play store u telefonu, pa me prekine izbacivsi informaciju da nije dostupno u nasoj zemlji. Odatle skidam aplikacije za telefon. 
Edit ..mozda sam i sa sajta probao. 
Aj posalji odakle da skinem
apkpure.com

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Zoks77 said:

Jedno pitanje da li sa dac-om Schiit modi 3 mogu da koristim Hi res sa tidal plus HiFi ?

Naravno, ako za transport poseduješ MQA sposoban srimer i dovatiš punu rezoluciju. A možeš i PC da nabodeš sa Tidal desktop aplikacijom i dobaciš do 24bit/48kHz

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

Naravno, ako za transport poseduješ MQA sposoban srimer i dovatiš punu rezoluciju. A možeš i PC da nabodeš sa Tidal desktop aplikacijom i dobaciš do 24bit/48kHz

Tidal desktop aplikacija "dobacuje" do prvog MQA folda, što znači da daje 24/88.2 ili 24/96 na izlazu. 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zexx said:

Tidal desktop aplikacija "dobacuje" do prvog MQA folda, što znači da daje 24/88.2 ili 24/96 na izlazu. 

To je duplo više nego mConnect sa upnp na strimer/dac bez MQA podrške. Nisam znao da desktop app ide do prvog MQA folda na PC-u.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...