Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Imam  sledeći  issue sa Tidalom. Imali još neko  i zna li se u čemu je stvar? Jel  nam uskraćuju Master kvalitet?

Pojedine pesme i albumi odjednom ne  mogu  da se puste. Posle  nedelja i  meseci  slušanja.

Probam da srčujem po Artistu,  nadjem  spisak albuma,  evo ga onaj koji se ne pušta  više, sada hoće ali više nije Master kvalitet.

Neke  albume  i  pesme i  ne nadjem

Link to comment
Share on other sites

Niko nema slični problem???

 

 

PS  Posle tri dana mi se javili iz Tidala

Thank you so much for waiting.
 
A higher team checked into this case and they found that the artist catalog has switched labels, so the old products were removed. The new label didn't deliver the product in MQA quality.
 
Thank you,

Nije mi jasno ko je taj "artist catalog" koji je promenio oznake. Jel nekome jasnije?

Link to comment
Share on other sites

Artist catalog bi u prevodu bio "muzički opus nekog izvođača". Promenila se izdavača kuća koja drži prava i zamenili su ceo katalog pesama, ali ovoga puta im nije dostavljen MQA.

Dešavaju se promene tog tipa povremeno pa mi zapamćeni album odjednom nije dostupan. Onda ga nađem opet u search u nekom drugom izdanju i teramo dalje.

Link to comment
Share on other sites

Kako upravljati telefonom  Tidal na laptopu? Pokusavao sam, ali nisam uspeo. Ne pokazuje na telefonu  device selector,

da je prisutan lap top. 

 https://tidal.com/connect?utm_source=cj&utm_medium=affiliate&utm_campaign=Future Publishing Limited&utm_term=6361382&cjevent=234b006c575911ed82ea00110a18ba72&cjdata=MXxOfDB8WXww

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Nikako, samo uređaji koji imaju Tidal Connect mogu da se kontrolišu preko Tidal mobilne aplikacije. Međutim, Logitech Media Server je recimo rešenje koje je besplatno i radi perfektno, potrebno je samo dodati local player i Tidal plugin, i otvoriti besplatan nalog na mysqueezebox.com. Kontrola s mobilnih uređaja vrši se preko besplatne aplikacije Squeezer ili komercijalne OrangeSqueeze za Android OS, odnosno iPeng komercijalne aplikacije za iOS. Druga mogućnost je da instaliraš neki UPnP media renderer na laptopu i kontrolu vršiš preko neke od aplikacija kao što su mConnect, BubbleUPnP i sličnih.

Audiophile UPnP Renderer download | SourceForge.net

Link to comment
Share on other sites

Kom je do boljeg zvuka nek ide na Qobuz, ja sam sa Tidal presao na Qobuz, a  u Tidal preplati presao na hifi zbog zlusanja u kolima i dostupnosti sadrzala kojih nema na Qobuz(malo toga). Ne napamet vec nakon direktne uporedbe sa Qobuz. Razlika je ocigledna i  sa nekoliko Hifi gostiju potvrdjena ..sve sa istog streamera i sa istim softverom. Neki pad u kvalitetu tidala iskren da budem nisam primetio. Razliku u ceni za familiju sa 30 na 15 usd jesam osetio. Godisnje 180usd, malo li je.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Razliku u ceni za familiju sa 30 na 15 usd jesam osetio. Godisnje 180usd, malo li je.

Možeš li malo da pojasniš ovu tvoju matematiku ?

Tidal Family HiFi plus je 12eur mesečno odnosno 144eur godišnje , što kada se podeli na 6 članova izađe 24 eur po članu godišnje ili 2eur po članu mesečno.

Link to comment
Share on other sites

On 5.11.2022. at 9:03, Zexx said:

Nikako, samo uređaji koji imaju Tidal Connect mogu da se kontrolišu preko Tidal mobilne aplikacije. Međutim, Logitech Media Server je recimo rešenje koje je besplatno i radi perfektno, potrebno je samo dodati local player i Tidal plugin, i otvoriti besplatan nalog na mysqueezebox.com. Kontrola s mobilnih uređaja vrši se preko besplatne aplikacije Squeezer ili komercijalne OrangeSqueeze za Android OS, odnosno iPeng komercijalne aplikacije za iOS. Druga mogućnost je da instaliraš neki UPnP media renderer na laptopu i kontrolu vršiš preko neke od aplikacija kao što su mConnect, BubbleUPnP i sličnih.

Audiophile UPnP Renderer download | SourceForge.net

Potvrdjujem ovo za LMS, bez greške radi na Snakeoil OS. Kontrolna aplikacija je najčešće SqueezePad, na Androidu Squeezer. 

 

 

2931EFB2-3213-41C5-8463-3BFFC420BA76.jpeg

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, sondek said:

Kom je do boljeg zvuka nek ide na Qobuz, ja sam sa Tidal presao na Qobuz, a  u Tidal preplati presao na hifi zbog zlusanja u kolima i dostupnosti sadrzala kojih nema na Qobuz(malo toga). Ne napamet vec nakon direktne uporedbe sa Qobuz. Razlika je ocigledna i  sa nekoliko Hifi gostiju potvrdjena ..sve sa istog streamera i sa istim softverom. Neki pad u kvalitetu tidala iskren da budem nisam primetio. Razliku u ceni za familiju sa 30 na 15 usd jesam osetio. Godisnje 180usd, malo li je.

Kako slušaš u kolima? Preko telefona pa casting na "kolski" radio ili multimedia u kolima može da prihvati instalaciju Tidala ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...