Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja odavno nisam pratio Tidal ponudu, vidim da imaju 2 opcije za plaćanje- Tidal HiFi do 1411kbps i Tidal HiFi Plus, do 9216kbps, koja je i duplo skuplja a ima mogućnosti Master Quality audio, Dolby Atmos, Sony 360 Reality Audio, and HiFi.

Odabrah jeftiniju preplatu, MQA moj strimer ne podržava koliko znam... Koji je vaš izbor?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za Quboz, a i za Tidal, ako misliš na pretragu svoje baze, moraš da imaš celu bazu propisno istagovanu, ne radi brauzing model, kao npr. kod Squeezebox-a (što mene izuzetno nervira). Pisao sam i jednima i drugima, ne pada im na pamet da to implementiraju.

Ako pak misliš na pretragu njihovih naslova, meni funkcioniše sasvim okay, Deezer nisam probao, samo znam da je tu Spotify najbolji.

Link to comment
Share on other sites

Mislim na pretragu muzike iz njihovog kataloga koju sam stavio u Favorite Tracks.
Posle okvirno 300 pesama, ne pretražuje, tj. pretražuje kroz hack (povlačiš na dole dok učita novi set podataka).
Na kompu radi, na telefonu sa tim hackom, a na zvučniku (Cabasse) samo poslednjih 300 uvuče i tu je kraj (dok npr. Deezer lepo uvlači).

Link to comment
Share on other sites

On 1.3.2022. at 16:19, Miroljub said:

Niko ovde ne piše o DEEZER-u, iako i oni sada imaju losless format.

Mi smo u kući uplatili DEZER family HiFi za 10 eura mesečno. Nas 6 ima pristup i ide FLAC na 44,1 K i 16 B. I nije tako loše.

Inače, DEEZER ima više  albuma AZRE Džonija Štulića. Toga nema na TIDAL-u i QOBUZ-u.

Imao je. Negde su nestali...

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Koko Bil said:

Imao je. Negde su nestali...

Prvo su nestala dva Blase 1 i 2, a sada i ostala tri: Filigranski pločnici, Kad fazani lete i Krivo srastanje. Možda je Štulić tužio i Deezer. Sada AZRE nema nigde, sem poneka pesma na TIDAL-u.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima. Molio bi za savjet/misljenje uvazene clanove foruma.

Slusam stream sa Tidala i Qobuza na risiveru Marantz NR1504. S obzirom da on ne podrzava direktno Tidal i Qobuz aplikaciju, stream ide preko DLNA servisa, tj.preko BubbleUpnp aplikacije. Cesto mi se desava da nakon nekoliko pjesama iz playliste koju pustim, jednostavno se prekine reprodukcija. Pretpostavljate da to zna prilicno da nervira. Ako bi nabavio Chromecast with Google TV 4K Snow GA01919-US - Best Buy i njega povezao na jedan od HDMI ulaza u risiver, tada bi mogao, pretpostavljam, da direktno iz aplikacije strimujem muziku. Ako je to tako, da li u toj varijanti ima nekih ogranicenja/ gubitaka na kvalitetu reprodukcije, u odnosu na nacin na koji sada koristim risiver?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 7/30/2022 at 6:41 AM, petarjovic said:

Da budeš tatko na family?

Može ako se pojavi još neki član, dogovorićemo se.

Pretplatu na godinu bih uzeo, francuski katalog zbog izbora klasike.

Cena je 21Eur mesečno, može do 6 članova tj vlasnik i 5 nezavinish naloga.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Harmas said:

Može ako se pojavi još neki član, dogovorićemo se.

Pretplatu na godinu bih uzeo, francuski katalog zbog izbora klasike.

Cena je 21Eur mesečno, može do 6 članova tj vlasnik i 5 nezavinish naloga.

Ja se prijavljujem za familiju, ako ima slobodnih mesta. Qobuz naravno! :)

🍻

Link to comment
Share on other sites

Haj se javi na PM, imam još par ljudi što žele pa da se skupimo.

Trebalo bi da nas ima 6 ukupno, radi maks uštede, nemojte se javljati ako živite van Srb, banovaće nas Qobuz ekspresno (bar ne prvi login u nalog)

Dakle, u pitanju je FR paket. Studio Premier Family 250e godišnje za 6 ljudi tj 42eur po glavi.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ali mi u plejlistu upadne sledeći naslov.( verovatno neki Tidalov predlog)

Screenshot_20220804-115737.thumb.png.1004b48550216a286c7a4c46e49b5c25.png

Pustim ja i primetim da su mi levi i desni kanal swapovani. Proverim kablove, sve u redu. Da li Tidal greškom uvrće kanale ili je samo na ovom test snimku ( gde baš na njemu) greška? Sad da sumnjam u sve Tidal snimke?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...