Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

10 minuta ranije, Father said:

Zašto je to tako i zbog čega se tolika gužva stvara u mconnect-u mi nije jasno, ali je zgodno da se uporedi prezentacija flac 16/44.1 i Master flac 24/48, kao što sam ja to sinoć uradio.

Bas zato sam napomenuo da taj "flac 16/44.1" mozda nije onaj koji je bio ranije (koji bi trebalo da je lossless rip nekog CD izdanja), vec novi MQA encoded, sto ce reci lossy.

Link to comment
Share on other sites

Uporedio sam 4-5 albuma tidal/qobuz svugde ista razlika.Cistije,jasnije,duze trajanje tonova i osetno bolji srednji ton...slusas na Tidalu i mislis ima pevacica takav suskav, nejasan glas ...pustis na Qobuz sve cisto.Ako igde srednji i vokali zvuce cisto i prirodno to je quad esl i uvek znam da je do neceg drugo.U ovom slucaju je to streaming servis jer su oba integrisana u streameru...jedan ispod drugog u meniju pa se poredjenje obavi brzo i direktno.Znaci usporedba pod istim uslovima

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, garson said:

Bas zato sam napomenuo da taj "flac 16/44.1" mozda nije onaj koji je bio ranije (koji bi trebalo da je lossless rip nekog CD izdanja), vec novi MQA encoded, sto ce reci lossy.

Ovo ne mogu da znam, moguće da su sve provukli kroz MQA pa i taj 16/44.1. Čudno je da se u desktop aplikaciji na PC ne vidi ni jedna osim jedne jedine Master opcije ovog albuma koji sam slikao kao ekstremni primer. Moguće da je ovo samo privremena frka dok ne završe sa tranzicijom i izbacivanjem aac fajlova.

Link to comment
Share on other sites

Ja kako god da probam, najbolje mi radi mconnect - upnp veza.

Probao sam i desktop app kroz spdif na oppo i to mi nije zvučalo bolje. Probao i preskakanje obrade mqa u desktop app i to bilo još gore.

Probao i tidal lokalno u app na oppo-u i to je inferiorno u odnosu na mconnect - upnp.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije to ništa. Ima svakakve egzotike na Tidalu.

Screenshot_20211202_135723.jpg.b4ad3e6db80623386a927b32ff1e22cf.jpg

267759084_micatidal.jpg.014d1d376aac8576b25e48e5e5df4af1.jpg

I sve mi se našto javlja da su radili sa master traka. Ma svučeno je to s' q i konopca. Mnogo me stvari nervira (najviše što nema nekih meni dragih albuma), ali i drugih. Obrni okreni uvek se vraćam jer ima gomiletina nepoznate muzike a i neapsolviranih albuma kako treba.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ivanp said:

Ma nije to ništa. Ima svakakve egzotike na Tidalu.

Screenshot_20211202_135723.jpg.b4ad3e6db80623386a927b32ff1e22cf.jpg

267759084_micatidal.jpg.014d1d376aac8576b25e48e5e5df4af1.jpg

I sve mi se našto javlja da su radili sa master traka. Ma svučeno je to s' q i konopca. Mnogo me stvari nervira (najviše što nema nekih meni dragih albuma), ali i drugih. Obrni okreni uvek se vraćam jer ima gomiletina nepoznate muzike a i neapsolviranih albuma kako treba.

Micu ko nema taj nije ozbiljan audiofil.

Link to comment
Share on other sites

Да и то, јуче и прекључе…данас не али пре пола сата пријављује грешку на серверу, излоговао сам се и не могу поново да се логујем - error, something went wrong…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...