Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

On 10.10.2021. at 18:02, Iron man said:

Instalirao sam Spotify sa  Microsoft Store-a

Kad probam da strimujem na Arylic prijavi da nije moguće strimovanje zato što je sakinut sa MS Storea.

;)

398938411_airfoilspotify.jpg.9c6afc926021e4e1eebf59e773ef2666.jpg

Ima li neki drugi način instaliranja?Koji neće da zavitlava?

 

Ja sam instalirao sa www.spotify.com. Radi bez problema pod Windows 10 ...

Link to comment
Share on other sites

Из сбб центра, наводно за недељу-две креће промена тидал пакета преко њих. Биће хифи, цд квалитет, и хифи+ бољи квалитет, атмос, 360 аудио и сл. Хифи је бесплатан уз премиум пакете.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, gvlada said:

Из сбб центра, наводно за недељу-две креће промена тидал пакета преко њих. Биће хифи, цд квалитет, и хифи+ бољи квалитет, атмос, 360 аудио и сл. Хифи је бесплатан уз премиум пакете.

Drugim rečima poskupljuje pretplata za master sadržaj, izbacuje se comprimovani kvalitet, a uvode se novi formati (360 Reality Audio, and Dolby Atmos, in addition to HiFi audio).

Tidal plus će uveseljavati višekanalne sisteme, a stereo sistemima neće ništa doneti novo osim više mesečne tarife.

Nazdravlje!

Od sbb-a šta očekivati u pogledu cene i automatike prelaska na hifi plus je pitanje...

https://support.tidal.com/hc/en-au/articles/360019585718-TIDAL-HiFi-Plus-

Link to comment
Share on other sites

Кажу да ће хифи пакет тј цд квалитет бити саставни део премиум пакета, што је опет боље него мп3 до сада. Остаје питање колика ће бити доплата за мастер, атмос и сл.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

Ako je sudeći po onome što nađoh, poskupljenje će biti min. oko 450 din za prelaz na HiFi plus.

Da li uopšte insistirati na master kvalitetu, ako se u dac-u ima samo prvi unfold MQA (24bit/48) ?

Koji to DAC ima samo prvi MQA unfold? Ili ima full, ili nema uopšte, delimični MQA unfold rade samo softverski plejeri kao što su Roon, Audirvana, Amarra...

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Zexx said:

Koji to DAC ima samo prvi MQA unfold? Ili ima full, ili nema uopšte, delimični MQA unfold rade samo softverski plejeri kao što su Roon, Audirvana, Amarra...

Imam Oppo 105D i on ima integrisani Tidal. Svejedno ja puštam preko telefona mconnect na Oppo kao renderer. Kada idu master trackovi mconnect ispisuje 24bit/48kHz. Koliko znam, to je prvi unfold, postoje valjda još dva do punog kvaliteta 24/192. Sad šta je soft, a šta je hard unfold to ne bih znao da kažem u mom slučaju. Da budem iskren nije me ni zanimalo, do sada kada se uopšte pitam da li je potreban master, ako ne posedujem sposobnost punog unfolda.

Oppo ne planiram da menjam iz više razloga od kojih je jedan upravo zvučni kvalitet ovog uređaja.

7 sati ranije, Delija said:

Predji lepo na Qobuz i mirna Backa.

Ovo mi je svakako ideja, jer u tom slučaju imam pristup punom kvalitetu "mastera" bez MQA gluposti. Jedino da nađem neku familiju koja bi me usvojila. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, za sada se ta informacija o novim paketima pominje samo na Tidal stranici za australijsko tržište, pa je moguće da su to tržište izabrali za pilot ispitivanje, a kasnije će to isto primeniti i na ostalim lokalnim tržištima. Ipak, na istoj toj stranici takođe piše i da će postojeći korisnici biti automatski "prešaltovani" u najviši paket bez izmene cene, tako da svi koji već koriste Tidal Hi-Fi paket mogu da budu spokojni.

Interesantnije je pitanje vezano za kvalitet koji će biti raspoloživ u tom "srednjem" paketu. Odavno smo primetili da originalna CD izdanja bukvalno nestaju iz ponude kako bi bila zamenjena navodnim "master" izdanjima iako originalna izdanja u takvom kvalitetu zapravo nikada nisu postojala, setite se samo skandala sa Neil Youngom i njegovom MQA diskografijom... Ono što se sigurno neće desiti je nekakva "on-the-fly" konverzija iz MQA u standardni CD kvalitet, a nešto mi ne pije vodu ni varijanta da sva ta originalna CD izdanja koja su sistematično izbacivali, sada ponovo vrate u ponudu zbog toga. Ali ono što vidim kao mogući scenario je da ponuda muzike u srednjem i najboljem paketu ne bude ista, pa ko bude hteo sve, moraće da plaća skuplje...:rolleyes:

Edit: samo da dodam da ta degradacija koju pominješ postoji, ali u obrnutom smeru, MQA je lossy kompresija.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Ipak, na istoj toj stranici takođe piše i da će postojeći korisnici biti automatski "prešaltovani" u najviši paket bez izmene cene, tako da svi koji već koriste Tidal Hi-Fi paket mogu da budu spokojni.

:D U Australiji možda! Naše krvopije će sigurno napraviti nauku od te tranzicije koju "mora neko da plati". :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...