Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

1 sat ranije, Aibo said:

Mnogo je dobar ovaj "My daily discovery" na Tidalu koji svako jutro predloži 10 novih pesama u skladu sa vašim ukusom. Baš ume da ubode ponešto što mi se jako svidi a možda nikada ne bih ni čuo drugačije.

Ne gledati samo jutro posle poseta hifilicara ... Pusta mi nirvanu, pa Silvanu, pa Lou Donaldsona, pa malo klasike i onda zavrsi sa Oliverom kojeg je zena pozelela da cuje na moru. Pustio takav mix u kolima...  da vozis odma' u ludnicu.

Link to comment
Share on other sites

A šta ja da kažem?!?

Žena deci puštala Branka Kockicu, hor Kolibri i Dragana Lakovića?!? Mož' misliti kakve mi sada play liste pravi?!?

A ranije, još cim sam počinjao sa Spotify, kolege na poslu dok sam izlazio na pauzu, puštali/lajkovali Karleušu, Lukasa,  i slični trash, i vraćali prividno normalnu muziku pre nego se vratim s' pauze. Trebalo mi je par dana da provalim šta su mi radili zlotvori.

Naravno, cerekali su se nedelju dana posle dok sam iz početka učio Spotify šta ne želim da slušam.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, nkrgovic said:

 Ja placam ona 2$ mesecno i radi k'o zmaj. Iskreno, mislim da je to fer, da neko razvija softver.

Plaćaš Tidalu ili Volumiu? Beše neki jednokratni Volumio sa podrškom za Tidal (39$ valjda)

Ja napravio da mi radi Tidal preko BoubbleUPnP ( opisah već tamo u temi Volumio i Sporify)

Nego,  ko ume da natera Volumio na pc-u sa displejem da se postavi u portret orjentaciju umesto landskejpa?

Link to comment
Share on other sites

Može Tidal Connect za DŽ, ne mora da se plaća Virtuoso, a i kažu i da je mnogo bolje. Radi i MQA.

instalira se u Moode Audio, npr. a može u na RPi...

Tidal Connect on Raspberry (how-to) - Software - Audiophile Style

Doduše, nikako da dobijem zvuk, ali radi Tidal Connect. Nešto ne umem da podesim u setup-u, ali uspeće kad bude vremena malo više...

Nekom proradi odmah posle instalacije, koliko sam video.

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2021 at 9:04 PM, sondek said:

Sta su jednom tati u vajber grupu roditelja poslale kolege ... kuku lele al se pravdao.Tako da ... dobro si prosao sa krleusom

Bilo je i gorih i ozbiljnijih primera, koji nisu salaa, vec vrlo visok nivo zlobe. sve do slanja malicioznih mailova sefovima. 

 

To je posledica niske bezbednosne kulture i losih navika korisnika. Lock screen skracenicom sa tastature ide po automatizmu, kao urodjeni refleks na bilo kakvo pomeranje ili ustajanje od stola. Desava mi se da se samo nagnem da dohvatiim nesto, i da ukapiram da sam zakljucao ekran, posto sam se pomerio. 

 

Link to comment
Share on other sites

I am this old (Mandy.gif)

Seca li se neko Mandy gifa? Iz vremena Tetrisa? I Lotusa 123? Kad nije bilo interneta i XXX sajtova? 

 

Imali smo Šef taster da, kad pičimo tetris i udje šef u prostoriju, odjednom se ekran pretvori u Lotus 123 tabelu.

E jednog dana se neko napravio pametan da umesto tabele postavi mandy.gif.

Koleginica cepa tetris, samo što ne resetuje brojac, tenzija na vrhuncu, a ulazi šef.

Naravno ESC i blažena faca kad ono na ekranu umesto tabele Mandy u akciji. 

Ne mogu da opišem reakciju ni šefa a ni koleginice.

Link to comment
Share on other sites

Instalirao sam Bubbleupnp server na laptopu (win 10) i u settings dodao moj risiver. Znaci regularno ga je prepoznao i konektovao se na njega. Imam opciju 'cast to' na marantz risiver za lokalme muzicke fajlove sa kompa i to radi bez greske. E sad zanima me zasto kroz tidal aplikaciju za pc nemam opciju da strimujem na risiver? Na sound output mi ga ne prikazuje. Vidi moj smart tv preko google casta i naravno same zvucnike od laptopa, ali risiver ne vidi. Da li mozda neko zna resenje?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...