Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

On 5.7.2021. at 20:55, gvlada said:

Некад си тимарио коња, хранио га, појио, уживао у јахању или вожњи фијакером. Данас је доста да сипаш гориво (или напуниш на утичници) и возиш. Није исто али је деф мање одржавања, већи комфор, брже, удобније...

Ali jahanje nikad ne može da bude zamena za vožnju autom, ko voli, naravno.

Link to comment
Share on other sites

 Pozdrav svima

 Moja Yamaha AVR 773 u A sistemu nema integrisan Tidal tako da to rešavam  MConnect player lite aplikacijom(hvala goranb na savetima) za mobilni.Imao sam nalog na Tidalu neki promotivni period i to u Hi Fi kvalitetu i to je funkcionisalo besprekorno,Kada je SBB uvrstio Tidal u svoju ponudu otvorio sam novi nalog i u okviru mog paketa dobio besplatno Tidal ali u nižem premium kvalitetu. Pošto sam nezahtevan korisnik meni je i to ok ali imam problem da  u mom sistemu A   Yamaha Avr 773  preko  MConnect player lite aplikacije  iz nekog razloga ne može da pusti pesme u tom premijum kvalitetu  - na  displeju izadje unable play. Probao sam u B sistemu gde preko Yamahine Music Cast aplikacije kontrolišem Yamahu CD-NT670D i to radi bez problema . Pošto SBB ima opciju da sa besplatnog Tidal premijum predjeta na TIDAL HI FI koji se plaća 450 rsd mesečno i to možete menjati jedanput u toku meseca to sam uradio probe radi i  sada sve funcioniše na Yamaha Avr 773  preko  MConnect player lite aplikacije . Da li je eventualno zbog nekih ograničenja i ugovora izmedju SBB-a i Tidala nemoguće slušati Tidal premium alternativnom metodom  putem MConnect playera na uredjaima koji nemaju integrisan Tidal ili je nešto drugo u pitanju, da li neko ima iskustva  i neki savet oko ovoga jer ne bih plaćao Tida HI FI - Tidal premijum mi  završava posao,

Link to comment
Share on other sites

@toni67

Pitanjece jedno. Da li su dostupne pesme u MASTER kvalitetu u HIFI nalogu na SBB-u?

Nešto ja nisam pohvatao da li se MASTER podrazumeva u HIFI nalogu ili je to dodani paket. Sada vidim na Tidalovom sajtu da HIFI podrazumeva MASTER pesme i albume.

Ako je to sve zajedno onda za 450 din/mesečno kao single korisniku to nije tako loš dil.

 

HiFi€7.98 per month
  • HiFi sound quality1411 KBPS (BETTER)
  • Master sound quality2304-9216 KBPS (BEST)
  • Dolby Atmos
  • Sony 360 Reality Audio
  • 70+ million songs
  • Ad-free and offline listening with unlimited skips
  • Expertly curated playlists
  • Exclusive videos, livestreams and events
Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

@toni67

Pitanjece jedno. Da li su dostupne pesme u MASTER kvalitetu u HIFI nalogu na SBB-u?

Nešto ja nisam pohvatao da li se MASTER podrazumeva u HIFI nalogu ili je to dodani paket. Sada vidim na Tidalovom sajtu da HIFI podrazumeva MASTER pesme i albume.

Ako je to sve zajedno onda za 450 din/mesečno kao single korisniku to nije tako loš dil.

 

HiFi€7.98 per month
  • HiFi sound quality1411 KBPS (BETTER)
  • Master sound quality2304-9216 KBPS (BEST)
  • Dolby Atmos
  • Sony 360 Reality Audio
  • 70+ million songs
  • Ad-free and offline listening with unlimited skips
  • Expertly curated playlists
  • Exclusive videos, livestreams and events

Ok je cena master ili MQA je deo HI FI paketa preko SBB-a ali ama nekih ogranicenja oko tog MQA formata ne mogu svi uredjaji da reprodukuju ovde je neki lista koji uredjai podrzavaju https://www.mqa.co.uk/playback-devices. Inace kazem ok je cena ali i premium kvalitet mi odgovara

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, R_R said:

Ali jahanje nikad ne može da bude zamena za vožnju autom, ko voli, naravno.

Једно је кад за викенд одеш на рекреацију а друго када је то свакодневна обавеза.

Link to comment
Share on other sites

Ако неко воли да после три нумере трчкара по соби ко пустињски скочимиш, да би променио пластични медиј и притом брисао прашину, немам ништа против. Као што ми уопште не сметају ни људи који свакодневно воде рачуна о коњима. :)

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, gvlada said:

Ако неко воли да после три нумере трчкара по соби ко пустињски скочимиш, да би променио пластични медиј и притом брисао прашину, немам ништа против.

Ima nas koji slusamo i cele albume. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...