Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

19 minuta ranije, nesone said:

Lepo kazu malopre kolege. Lepo otvoris CD disk, izvadis LP iz  omota . Ocistis ako treba. Sve je to uzivancija... I pustis omiljenu muziku. Bolje zvuci sigurno.

Na Vasoj sam strani.

O tome možemo diskutovati mesecima i nećemo se složiti...ko šta voli nek izvoli, veoma nam je širok hobi....kad sam uzeo strimer pa pustio hajres flacove pa potom Tidal, meni je to, rasprodao sam sve diskove, za 0,4% boljeg kvaliteta zvuka ne isplati se, prevazidjeno i skupo a ovo sve maltene besplatno, da svidanja LP, CD, VHS, DVD, TAPE...

Link to comment
Share on other sites

Некад си тимарио коња, хранио га, појио, уживао у јахању или вожњи фијакером. Данас је доста да сипаш гориво (или напуниш на утичници) и возиш. Није исто али је деф мање одржавања, већи комфор, брже, удобније...

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, petarjovic said:

O tome možemo diskutovati mesecima i nećemo se složiti...ko šta voli nek izvoli, veoma nam je širok hobi....kad sam uzeo strimer pa pustio hajres flacove pa potom Tidal, meni je to, rasprodao sam sve diskove, za 0,4% boljeg kvaliteta zvuka ne isplati se, prevazidjeno i skupo a ovo sve maltene besplatno, da svidanja LP, CD, VHS, DVD, TAPE...

Necemo diskutovati ni najmanje. Svako od nas ima svoje. Ritual postoji. Ne bezim Ja od tvog predloga. Slusam sa svih izvora...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pristalica I a ne ILI opcije u HiFi ... Znaci i streaming i CD i gramofon i MD i.... sta ko sve voli. Nisam za ILI CD ILI streaming ILI ... Jedino ako je budzet tanak pa covek mora da se opredeli.

Interesantno je medjutim da svaki medij sobom nosi i nesto drugaciji pristup slusanju muzike.

Link to comment
Share on other sites

Navike su cudo.Jos pri pojavi CD mi je bio problem duzina snimljenog materijala. Navikao da prosetam negde poe 20-tog minuta i okrenem plocu koju uglavnom odslusam celu,ako ne celu barem jednu stranu.Kad je stigao daljinski upravljac retko koji album imam strpljenja da odslusam ceo.O streamingu i upravljanju sa telefona da ne pricam ...pa to je najcesce uspeh i do kraja pesme slusati...tako je verovatno i sa zvukom manifestovanim u glavi ...slusam dok ne pocne da nervira.Mora da je bas jako dobar izbor muzike da izdrzim par sati slusanja.S druge strane sa gramofona 5-6 sati (kojih sve teze nalazim)nikakav problem.Ono sto streamer jeste dobro zamenio je fm tjuner,postalo je nemoguce naci nesto interesantno za slusanje na radiu ,a putem streamera lako potrosim i par sati,pa nekad i danima nesto osim internet radia ne slusam.Valjda tu prija raznovrsnost materijala i stara dobra neizvesnost "sta ce sledece da puste" koju ponovo srecem.Ziv program slusam,ne random liste internet stanica.

Link to comment
Share on other sites

Nalazim kao vrlo interesantan Tidalov izbor novih pesama u žanrovskim podkategorijama. Pustim da ide jedna za drugom, cooliram i kada naleti nešto zanimljivo odem na taj album i ubacim u Album Favorite, pa kada stignem ili odmah poslušam ceo album (naravno ako je odličan), ako mi se ne dopadne skinem mu Fav zvezdicu i vratim se na prethodnu veliku listu.

Izuzetno korisno za upoznavanje sa novim izvođačima. Tidal pretraživač u okvitu mConnecta je izvanredan za moje potrebe krstarenja i uživanja u novim muzičkim ukusima.

Link to comment
Share on other sites

Ono što je dobro na Tidalu i Spotify su radio stanice posvežene žanru muizke. Npr. Radio U2, Oasis Radio itd. I tu imaš praktično playlist raznih izvođača, meni je to skroz super. Vraća me u neka vremena kada sam slušao pojedine bendove a nisam ih dugo čuo.

Ja praktično LP ili CD kojih imam više puštam uglavnom uveče kada eto "glumim" neki ritual pa pustim sa ženom da slušamo. Mada, sve to može sa Tidala opet da se pusti, ali hajde... da budem fazonac pa kao da koristim LP i CD.

Ono što sigurno znam, ako bude nedostajalo prostora u stanu, prvo što će da leti iz kuće su CD plejer i gramofon, sa sve pratećom opremom.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Nalazim kao vrlo interesantan Tidalov izbor novih pesama u žanrovskim podkategorijama. Pustim da ide jedna za drugom, cooliram i kada naleti nešto zanimljivo odem na taj album i ubacim u Album Favorite, pa kada stignem ili odmah poslušam ceo album (naravno ako je odličan), ako mi se ne dopadne skinem mu Fav zvezdicu i vratim se na prethodnu veliku listu.

Izuzetno korisno za upoznavanje sa novim izvođačima. Tidal pretraživač u okvitu mConnecta je izvanredan za moje potrebe krstarenja i uživanja u novim muzičkim ukusima.

Odlicna f-cija je i track radio.Za neobavezno slusanje prilagodis recimo jednu numeru prema ukusu nekog ko ti naleti u goste i svaka treca bas "njegova". Ja tidal ponajvise koristim u kolima.Upario sam bluetooth sa telefonima cele porodice i sad imamo 4 Dj-a u kolima .Uz besplatan roaming Tidal svuda sa nama.Pritom zvuk odlican da ti FM nikad ne padne vise napamet.

Link to comment
Share on other sites

Tidal hifi zvuči sasvim dobro. Razliku u kvalitetu zvuka(veoma malu) ću radije nadoknaditi kupovinom boljeg uređaja nego lišavanjem neverovatnih mogućnosti istog.

Za očekivati je da razlika u budućnosti bude sve manja, a uvek će biti ljudi koji više vole analogni fotoaparat ili profi crt monitor zbog ultimativnog kvaliteta boja... 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6.7.2021. at 11:12, Dragan Penev said:

 

Ono što sigurno znam, ako bude nedostajalo prostora u stanu, prvo što će da leti iz kuće su CD plejer i gramofon, sa sve pratećom opremom.

Pa tek si kupio gramofon, ako dobro pamtim.... I sad na oglase. Svako ima svoje.

Npr. Ja imam 2 deka i mnogo kaseta, koje sam licno snimao sa  studio B i 202 pocetkom 1980-tih. I danas su u odlicnom stanju i dekovi i kasete.

Ni pod razno ih ne bih prodao.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nesone said:

Pa tek si kupio gramofon, ako dobro pamtim.... I sad na oglase. Svako ima svoje.

Npr. Ja imam 2 deka i mnogo kaseta, koje sam licno snimao sa  studio B i 202 pocetkom 1980-tih. I danas su u odlicnom stanju i dekovi i kasete.

Ni pod razno ih ne bih prodao.

Ma ne prodajem, meni je ovo ok. Nego kažem, to bi bila prva žrtva nedostatka nekog prostora. 

A i žena bi me roknula. 

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Delija said:

Razlika u kvalitetu zvuka uopste nije mala, ali je funkcionalnost stvarno sjajna. Zato ovo prvo pomalo i nervira.

 i ?

mene ne nervira,trosim skoro 2,5 godine,mozda i vise Tidal,u totalno seljackoj varijanti,sa AQ Dragonfly Red-om,tercijalni izvor...pre par meseci sam radio neki uporedni slusni test,isto izdanje LP-opet u nekoj seljackoj varijanti 126/SME 3009/Shutre V15/III...stoji da je LP bio MFSL/45RPM,CD varijanta nedavo remasterovana CD varijanta istog materijala (Marantz CD17KIS prve generacije)...sto ja kazem,terabajt generacija mene nek postedi...✌️..LP brise pod sa CD-om,taj sa Tidal opcijom..😁...neko uziva u hires formatima neko ne...

GD.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 9.7.2021. at 16:50, paja959 said:

 i ?

mene ne nervira,trosim skoro 2,5 godine,mozda i vise Tidal,u totalno seljackoj varijanti,sa AQ Dragonfly Red-om,tercijalni izvor...pre par meseci sam radio neki uporedni slusni test,isto izdanje LP-opet u nekoj seljackoj varijanti 126/SME 3009/Shutre V15/III...stoji da je LP bio MFSL/45RPM,CD varijanta nedavo remasterovana CD varijanta istog materijala (Marantz CD17KIS prve generacije)...sto ja kazem,terabajt generacija mene nek postedi...✌️..LP brise pod sa CD-om,taj sa Tidal opcijom..😁...neko uziva u hires formatima neko ne...

GD.jpg

Ja sam baš očekivao da će DAC od 200 evra da potuče gramofon i CD do nogu...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
12 sati ranije, Dacho said:

Pozdrav. Malu pomoć bih trebao. 

Imam Tidal instaliran na prijenosnom računalu pa sa njega preko usb kabla na vanjski DAC. Da li je moguće kontrolirati taj TIDAL na laptopu uz pomoć mobitela ako se mob poveže sa laptopom i kako?

Dakle Tidal već par godina obećava da će njihova Tidalconnect aplikacija moći da kontroliše Tidaldesktop app, ali avaj, to se još nije dogodilo. Moguće je puštati Tidal na računaru ali uz pomoć aplikacije Mconnect (na mobilnom) uz recimo upnp plugin u Foobar u (na compu). Zvuči komplikovano. Ovo su meni objašnjavali mislim na ovoj temi nekoliko meseci ranije. Godina možda?
E uspeo sam pomoću Mconnect player HD. Ako sam ja dedek uspeo uspećeš i ti. Samo to nije kontrola preko mobilnog, nego je  stvar komplikovanija. Ne radi kao Foobar controller na primer, ali radi.

Link to comment
Share on other sites

Pisalo se mnogo puta o ovome, ali da ponovimo, predložio bih Logitech Media Server + Squeezelite, a za kontrolu Squeezer ili OrangeSqueeze ako je Android u pitanju, odnosno iPeng za iOS uređaje. Kontrola je moguća i s računara i mobilnih uređaja i preko najobičnijeg web browsera. Ova kombinacija apsolutno ne zavisi od kontrolne aplikacije na mobilnom uređaju što znači da se streaming vrši na serveru, pa kad recimo telefon zazvoni, ne prekida se reprodukcija. Osim odlične organizacije i reprodukcije lokalnih fajlova, LMS omogućava korišćenje mnogih drugih servisa preko odgovarajućih plugin dodataka kao što su Qobuz, Spotify, Radio Paradise, internet radio itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...