Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

8 sati ranije, MilanBogovac said:

Pozdrav svima. Nisam siguran da li je neko već pisao (ogromna je tema) ali podeliću svoje iskustvo sa zvukom na streaming servisima.

Slušao sam jedno 6 meseci ...

Da li je ovo utisak slušanja preko njihovih aplikacija ili si koristio nešto drugo?

Koristim tidal i ako slušam preko njihove aplikacije čujno je lošije nego AP+mclnnectLite kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, MilanBogovac said:

U 99% slučajeva Hi Res zvučao tanko, bez dubine, dok je CD kvalitet imao korektan zvuk.

Ako može malo pojašnjenje - da li se ovo odnosi načelno na poređenje Hi Res i CD kvaliteta na određenim servisima, ili si probao poređenje 24/192 i 16/44.1 jednog istog albuma na jednom istom servisu?

Takođe bi korisna informacija bila i na čemu slušaš muziku. 

Hvala i pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, skrstic said:

Da li je ovo utisak slušanja preko njihovih aplikacija ili si koristio nešto drugo?

Koristim tidal i ako slušam preko njihove aplikacije čujno je lošije nego AP+mclnnectLite kombinacija.

Potvrđujem. Mconnect HD preko Foobar a boji nego Tidal desktop aplikacija! Nešto su prčkali i ................ li zvuk preko aplikacije.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, R_R said:

Moj utisak je da u poslednje vreme Tidal zvuči nešto tanje nego pre. Šta je u pitanju, ne znam, ali tako mi zvuči. Setup mi je identičan kao pre, Tidal inkorporiran u okviru Roon-a, striming sa NAS-a preko Devialet AIR-a.

Isti utisak, ja to povezujem sa sve većom zastupljenošću MQA na Tidal-u...

Link to comment
Share on other sites

Da li može neko, bio bih zahvalan, da mi pojasni kako funkcionišu family paketi na ovim striming servisima. Kapiram da na svim to funkcioniše manje više isto.

Konkretno me interesuje Tidal Hi fi family paket. Koja je razlika ako sam deo familije u odnosu na regularan tidal hi fi. Pretpostavljam da kao deo femilija imam neka ograničenja ali koja?

U principu šta bih trebao da znam kad ulazim u familiju, eto.

Pokušao sam ovde da nađem nešto na tu temu ali nisam uspeo.

Link to comment
Share on other sites

@Scooby DooTidal familija ti omogućava koliko beše, 5 ili 6 naloga. Jedan je glavni i preko njega ide plaćanje i administracija. Ostali se dodaju od strane admina tog naloga, znači 5 različitih mail adresa i pass. Apsolutno nema nikakve razlike za tebe u odnosu na običan Hifi paket, osim cene koja je realno smešna i u vrednosti jednog sladoleda na mesečnom nivou. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dragan Penev said:

@Scooby DooTidal familija ti omogućava koliko beše, 5 ili 6 naloga. Jedan je glavni i preko njega ide plaćanje i administracija. Ostali se dodaju od strane admina tog naloga, znači 5 različitih mail adresa i pass. Apsolutno nema nikakve razlike za tebe u odnosu na običan Hifi paket, osim cene koja je realno smešna i u vrednosti jednog sladoleda na mesečnom nivou. 

Uh pa lepo, a da li taj jedan član sa svojim mailom i passom može da registruje više uređaja, tipa telefon, komp i strimer? Nije mi važno slušanje u isto vreme na više uređaja. 

Hvala drugar na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa jednim Tidal nalogom pustam muziku u 3 sistema, u 3 prostora, sve preko upnp-a na mob, za dva sistema putem Bubble-a (JPlay Femto/Win i Volumio), i na trecem sistemu preko MConnecta i APlayera. Dakle, jedan nalog, jedan mob, i 3 kompa.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipo.

Trazeci aplikaciju koja  moze strimovati sa android telefona preko AirPlay na risiver, naletjeh na AirMusic aplikaciju. Prije nego sto kazem nesto o samoj aplikaciji, da objasnim zasto sam oupste ovako nesto i razmatrao. Imam Denon AVR-X1500 risiver, i kao izvor muzike mi je Tidal HIFI. Preko Denonove HEOS aplikacije korisnicko iskustvo nije bas najbolje. Ne moze se koristiti tidal aplikacija direktno, kao npr. Spotify Connect, a i pored toga  na HEOS platformi ne mogu da vidim citav sadrzaj Tidala, vec samo My Music sadrzaj. Znaci samo moje fejvoritse. U prevodu, ono sto pronadjem i zelim da slusam (u Tidal aplikaciji) ubacim u My Music, onda se vratim u HEOS i odatle ga strimujem. Vrlo neprakticno. Slicno je i preko BubbleUpnp. 

Sada malo o ovoj aplikaciji koju danas pronadjoh...

Pored mogucnosti da strimuje preko AirPlay, moze to isto raditi i preko skoro svih ostalih poznatih platformi ili sistema. Cak i preko HEOS platforme. Koristi se na nacin da se poveze sa risiverom, sto je vrlo jednostavno i brzo, i dalje vas ona vise ne zanima. Prelazite u Tidal aplikaciju i kroz nju sve strimujete. Muzika ide bez zadrske i zaustavljanja poslije nekoliko pjesama (kao sto ponekad imam preko BubbleUpnp aplikacije). Kvalitet muzike nisam uporedjivao, tek sam je danas instalirao, ali zvuci vise nego dobro. Na prvu ne cujem razliku.

Mana je da jede bateriju prilicno, zapravo i ona i sama tidal aplikacija. Vidjecemo kako ce se dalje ponasati.

Eto toliko od mene. Ne znam zasto sam ovo napisao. Ne moze da skodi, a ako ne skodi onda vjerovatno nekome  moze i da koristi (Lane Gutovic bi ovo mnogo bolje kazao, ne zamjerite) :)

Link to comment
Share on other sites

On 23.6.2021. at 8:36, Arn said:

Ako može malo pojašnjenje - da li se ovo odnosi načelno na poređenje Hi Res i CD kvaliteta na određenim servisima, ili si probao poređenje 24/192 i 16/44.1 jednog istog albuma na jednom istom servisu?

Takođe bi korisna informacija bila i na čemu slušaš muziku. 

Hvala i pozdrav!

U suštini isti albumi u Hi Res formatu na svakom servisu su mi zvučali veštački, osim par njih koji su zaista zvucali bolje. Nema dubine, basa, nekako kao da je neko "iščupao muda" svemu, da izvinete. 

Muziku slušam na njihovim aplikacijama, kroz PC/DAC i na telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Bit depth 99% ljudi totalno pogresno shvata - tj. uopste ne razume poentu. Najcesce koriste apsolutno pogresnu analogiju sa rezolucijom slike.

https://sonicscoop.com/2013/08/29/why-almost-everything-you-thought-you-knew-about-bit-depth-is-probably-wrong/

Inace, motivacija da ovo post-ujem je razgovor sa prijateljem koji je Hi-Fi-ista i zaludjen je hi-res-om kao konceptom - a onda smo posle par minuta price oko toga dosli do cinjenice da uopste ne razume kako to sve funkcionise i zasto je 192/24 prica 99% marketing kod konacnog "proizvoda", a zasto je to krucijalno u toku/za vreme produkcije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...