Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Znam ja delija da bi ti i sa tri točka terao da imas subwoofer, ali ja ipak volim da imam sve točkove :D

...piči jako dobro uzbrdo,ko divokoza,posle klio krša od 1200ccm milina,ne mora klima da se gasi  ...ujedno sam tek negde na vencu cuo prvo secovanje Tidala,verovatno ostao tel bez signala

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, CoyoteKG said:

tunemymusic se u ovoj temi pominje bar jednom na svakoj stranici :D

Tako je. Međutim moje poznavanje materije je toliko jadno da sam ja mislio da tunemymusic ima veze sa apple uređajima i itunes-om. Toliko o meni.

Iz nekog razloga sad sam prvi put probao transfer i kad sam video da šljaka mojoj sreći nema kraja.

Inače kad sam se već javio da postavim par verovatno podjednako pametnih pitanja.

Bio sam rad da kao korisnik sbb usluga iskoristim ovu njihovu Tidal femili hi fi ponudu i da pređem u normalne korisnike Tidal-a da izbegnem ovo cimatanje. Međutim ovde, il sam vec negde na drugom mestu procitao,  muzicka ponuda za nase trziste je poprilicno slabija u odnosu na nor USA. Da li je ta razlika baš toliko dramatična?

Drugo, kakva je razlika kada bih uzeo paket preko SBBa i kad bih isao normalno preko Tidal aplikacije? 

I na kraju, ja koristim onaj narodni spotify i neki Tidal HiFi  koji vec godinu dana za 3-4€ za 3 meseca uzimam preko Aliexpressa (USA nalog), ali naravno stalno dobijam drugi nalog pa gubim plejliste i favorite. Zato sam i mislio da pređem kao čovek na ovu domaću femili ponudu pa i neka bude nesto malo skuplje. Ali ako je ponuda losija uz ovaj tunemymusic mozda bolje da jos malo sacekam? 

Eto, ako neko ima savet bio bih mu zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Testiraj mesec dana pa ćeš doći do nekog zaključka da li je to što eventualno fali od muzike razlog da ne postaneš regularan pretplatnik, svakako ništa ne košta. Ne bi smelo da bude razlike u izboru muzike između SBB i pretplate preko "srpskog" Tidala.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zexx said:

Testiraj mesec dana pa ćeš doći do nekog zaključka da li je to što eventualno fali od muzike razlog da ne postaneš regularan pretplatnik, svakako ništa ne košta. Ne bi smelo da bude razlike u izboru muzike između SBB i pretplate preko "srpskog" Tidala.

 

2 minutes ago, petarjovic said:

Presli smo nedavno i stavio sam ovdi da fali mjuze, no za tu cenu je to sve super a ako bas nedostaje sto mnogo voles ima na rutrackeru.

Taman mi ističe za 10ak dana pretplata kod kineza pa cu da probam.

Hvala i sve najbolje!

Link to comment
Share on other sites

Imam neko razmišljanje koje je vrv apartno ali podeliću ovde

Očigledno su ovi servisi budućnost i da svi idemo tamo ako ništa drugo radi upoznavanja novih izdanja, mobilnosti itd.

Ono kako moje dlakave i štrokave uši čuju stvari, mnogo je tu procesiranih formata sa kojima ćemo se mučiti na sistemima baždarenim za prirodniji i organskiji zvuk.

Zato razmišljam da razdvojim sistem samo za Spotify, Qobuz, Tidal, naročito što vidim full sisteme u vidu aktivnih zvučnika koji imaju room correction software I nekakvu kastomizaciju za određene servise, kao što se Qobuz vezuje za Cabasse.

Većina ovih sistema su malecni i ne zauzimaju mesto u sobi, totalni su haj tek po mnogo osnova, recenzije ukazuju da sviraju bolje od Devialet Phantoma, sem kablova za struju nemaju drugih remetilačkih žičanih faktora i last but not least sumnjam da Spotify zvuči slabije nego na bilo kom $$$ sistemu klasičnog tipa. Plus uvek može 1 zvučnik da se stavi u auto i ponese na more za top mobile audio i stream s telefona.

Eto pa diskutuje ako je zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

razmišljamo slično.

Hajde da poznavaoci problema iznesu ovde neke zdravorazumske predloge u na primer sledećim kategorijama:

-do 500€

-500-1500€

-preko 1500€

Pitanje od laika bez namere da stanem na kurje oko organskim poštovaocima dobrog hajfaja: da li je Dynaudio XEO serija iz takve priče? Tipa da ti je potrebna struja, WiFi i telefon/tablet/laptop?

Link to comment
Share on other sites

Da...zdravorazumsko...

Ja kad sam uzeo Lindemann musicbook 25 koji je 6 u 1 ( cd transport, strimer, dac, preamp, usb, ulaz za sluske), relativno skuplja igračka, uporedjivao sam i testirao na njemu i diskove i radio stanice i FLACove i TIDAL i nekako je u većini slučajeva najoptimizovaniji za TIDAL. Ima napucanih FLACova, lepih diskova al opet kažem većina mjuze koju slušam mi najbolje zvuči preko Tidala. Vremenom sam rasprodao diskove, imam dvadesetak omiljenih, FLACova ima pun externi HD.

Gore je to lepo rečeno od anubisgrau i  zflazar, nedoumice, aktivni, zvučnici su tu važni, extremno važni, neće ova digitalija sa svima isto svirati-ovaj izvor zvuka, pitanje je i koje pojačalo upariti.

Elem, da se nadovežem na zflazar, ne da odgovorim, meni je ovo pobeda, dobio sam i "kvalitetan" zvuk kakav meni prija, gomilu mjuzu, komfor, smanjio broj kablova i da budemo realni ovo je za izbor muzike najjeftinije, koliko košta valjana ploča i koliko košta valjan disk!? Mislim da je ovo dobar kompromis, i nastavljam dalje u ovom smeru da istražujem i meni to zanima, sad ti uredjaji all in one, na forumu sam i postavio pitanje za Gold Note i Naim itd, minimalizam...

E sad ko ima lepu kolekciju ploča, dobar gram iliti gomilu dobrih diskova i dobar CD player, šta da radi...

 

Link to comment
Share on other sites

znaće taj šta da radi, ne brinem ja za taj segment. Nego, ovo što je @Anubisspomenuo, čini mi se da se polako iskristalizovao koncept i publika slušanja muzike iz striming-servisa pa shodno tome mislim da to treba da otprati i dolična plejada uređaja sa što manje kutija, što većim komforom i mobilnošću.

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, anubisgrau said:

Imam neko razmišljanje koje je vrv apartno ali podeliću ovde

Očigledno su ovi servisi budućnost i da svi idemo tamo ako ništa drugo radi upoznavanja novih izdanja, mobilnosti itd.

Ono kako moje dlakave i štrokave uši čuju stvari, mnogo je tu procesiranih formata sa kojima ćemo se mučiti na sistemima baždarenim za prirodniji i organskiji zvuk.

Zato razmišljam da razdvojim sistem samo za Spotify, Qobuz, Tidal, naročito što vidim full sisteme u vidu aktivnih zvučnika koji imaju room correction software I nekakvu kastomizaciju za određene servise, kao što se Qobuz vezuje za Cabasse.

Većina ovih sistema su malecni i ne zauzimaju mesto u sobi, totalni su haj tek po mnogo osnova, recenzije ukazuju da sviraju bolje od Devialet Phantoma, sem kablova za struju nemaju drugih remetilačkih žičanih faktora i last but not least sumnjam da Spotify zvuči slabije nego na bilo kom $$$ sistemu klasičnog tipa. Plus uvek može 1 zvučnik da se stavi u auto i ponese na more za top mobile audio i stream s telefona.

Eto pa diskutuje ako je zanimljivo.

Ma za auto samo blutooth iz telefona,Vr' kako zvuci.Posle 10-tak dana tek probam nazad da vratim na radio fm ,hteo sam peglu da bacim kakav buđav zvuk...Tidal preko bluetooth sjajno.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, zflazar said:

znaće taj šta da radi, ne brinem ja za taj segment. Nego, ovo što je @Anubisspomenuo, čini mi se da se polako iskristalizovao koncept i publika slušanja muzike iz striming-servisa pa shodno tome mislim da to treba da otprati i dolična plejada uređaja sa što manje kutija, što većim komforom i mobilnošću.

Saglasan. Licno tome stremim. Al ko sto neko rece nas hobi je najraznovrsniji, pazi kad ljudi jos koriste magnetofone, dekove, mini diskove, video rekordere, gramofone, cd playere, strimere... ko sta voli nek izvoli.... Ubedjivati nekog da je nesto bolje od drugog...zavisi to i od ritma zivota, ko gde radi, ako je na putu, da li je u kuci ili u stanu, da li ima decu ili nema...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Ma za auto samo blutooth iz telefona,Vr' kako zvuci.

Potvrđujem. 

Osim toga, jako praktično i za jednu naizgled banalnu, ali prilično bitnu stvar. 

Kad startuješ auto i nema muzike, znači da si zaboravio telefon. I ne odeš na put od 200 km bez telefona. 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, zflazar said:

Pitanje od laika bez namere da stanem na kurje oko organskim poštovaocima dobrog hajfaja: da li je Dynaudio XEO serija iz takve priče? Tipa da ti je potrebna struja, WiFi i telefon/tablet/laptop?

Sve te aktivne Wi-Fi varijante u manjim kutijama ukljucujuci Dynaudio, KEF, a takodje i (dosta) skuplje Kii Audio, Dutch & Dutch ozbiljno pate od problema pouzdanosti. Ako malo "zagrebes" po forumima i Amazon i slicnim user review-ovima videces da crkavaju samo tako, a onda krece zurka sa garancijom. Da ne pricamo o onome sto ide nakon garantnog roka...

Bio sam se ozbiljno zagrejao da za spavacu sobu pazarim KEF LS50 Wireless II, ali sam za sada odustao od toga.

Prvo sto mi padne na pamet - elektronici ne prijaju vibracije. Ali, subwoofer-i jos vise vibriraju, pa ipak ne crkavaju bas toliko. Da li ogranicen prostor pravi problem sa hladjenjem ili je problem do miminizacije svega ukljucujuci i napajanja - ne znam. Nisam se previse zanimao time. Dynaudio Focus 60/600 XD i nije mala kutija, pa opet ispratih par crkavanja na forumima, a bogami i golgotu sa servisom. Za KEF isto nije problem samo crkavanje - vec i ocajna podrska oko garancije i servisa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima. Nisam siguran da li je neko već pisao (ogromna je tema) ali podeliću svoje iskustvo sa zvukom na streaming servisima.

Slušao sam jedno 6 meseci paralelno Qobuz Studio i Tidal Masters. Dosta dugo pre toga Deezer Hi fi. Moji utisci su sledeći:

1. Qobuz dosta bolji od Tidala. Deezer Hi fi iako "samo" u cd kvalitetu zvučno bolji od druga dva pomenuta.

2. Na oba servisa koji nude Hi-Res snimci koji su u Hi Res formatu, čak i 24/192 retko kada bolji od onih u CD kvalitetu. Desilo se na par albuma da sam baš bio oduševljen. U 99% slučajeva Hi Res zvučao tanko, bez dubine, dok je CD kvalitet imao korektan zvuk. Ponovo napominjem da je Deezer najbolje i najkompaktnije zvučao u odnosu na konkurenciju u bilo kom formatu.

3. Utisak je isti bio i na slušalicama kao i prilikom slušanja muzike na sistemu.

Lično sam se vratio na Deezer,  možda nekome znači info. Želeo sam da podelim utiske pošto sam oduševljen zvukom posle 6 meseci slušanja Qobuz i Tidal servisa.

Veliki pozdrav. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...