Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

13 sati ranije, Scooby Doo said:

Net je ok. Klasika sbb, radi lepo po nekad na kratko zabode. Opet kazem sve ostalo radi super. Do pre dve veceri i Tidal radio odlicno. Elem, da više ne gušim temu sa mojom problematikom, valjda ce se srediti.

Ja sam imao problema sa Tidalom koji je seckao, a imao sam SBB kabl i sve to je bilo preko Bluesound Node 2i strimera. Kod kolege koji nije kod SBB-a sve je radilo kako treba. Probao sam bio da zamenim DNS servere (stavljeni su Google DNS serveri umesto SBB-ovih) i radilo je malo bolje, ali je ipak seckalo, random. Na kraju sam digao ruke i vratio uređaj koji je bio na probi.

Trenutno koristim Roon i u okviru njega Tidal, sve radi kako treba, provajder je Telekom (optika), ali je radilo i sa SBB-om na kablu.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Scooby Doo said:

 .............Što se kataloga tiče, sem Neil Younga kojeg ja ne nađoh na Tidalu sve ostalo je bar u mom slučaju isto................................

 

Da vrlo čudni kriterijumi. Ima 5-6 albuma iz osamdesetih. Ili se matori uskopistio i nije dao!

Link to comment
Share on other sites

Audirvana softver je još nekoliko dana (do nedelje) moguće kupiti. Oko 80€ je lifetime licenca za 3.5 verziju. Nakon toga, sa novim softverom nazvanim Audirvana Studio, idu na pretplatu 60 i nešto € godišnje, ili mesečna pretplata. Pa kome je interesantno...

Link to comment
Share on other sites

Kad pustim Netflix i muziku na zvucnike, TV mi stavi automatski 5.1 sistem i  krče mi zvučnici.

Znam da će to da se desi, pa mutiram dok ne prebacim, ali nekad se desi pa zaboravim i popizdim.

 

desava li se vama ovo? Odakle ideja aplikaciji da je nakacen 5.1 sistem. 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da Apple uskoro (sutra?) uvodi lossless / hi-res streaming preko Apple Music.

https://www.theverge.com/2021/5/17/22439885/apple-music-tease-hi-fi-lossless-music-streaming

https://www.macrumors.com/2021/05/17/apple-music-lossless-logo/

Još da omogući puštanje direktno sa hi-fi plejera (unesto AirPlay) i da Spotify pusti svoj lossless (kasnije ove godine) i da imamo malo prave konkurencije…

Link to comment
Share on other sites

Dok čekamo SBB da  se izjasni i prikaze  ponudu za Tidal, nakon isteka gratis promotivnog perioda obnovio danas pretplatu 2 Eur za 2 meseca u Hi fi kvalitetu. Inace ponuda mi je stigla  na mail nije dostupno na njihovoj stranici. Posle isteka 2 meseca ću videti, moram samo da se setim da otkažem preplatu  jer mislim da je neko pisao da  te nakon toga  automatski  zadužuju po redovnom cenovniku  po ceni  od 7,98 eur/ mes.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, toni67 said:

Dok čekamo SBB da  se izjasni i prikaze  ponudu za Tidal, nakon isteka gratis promotivnog perioda obnovio danas pretplatu 2 Eur za 2 meseca u Hi fi kvalitetu. Inace ponuda mi je stigla  na mail nije dostupno na njihovoj stranici. Posle isteka 2 meseca ću videti, moram samo da se setim da otkažem preplatu  jer mislim da je neko pisao da  te nakon toga  automatski  zadužuju po redovnom cenovniku  po ceni  od 7,98 eur/ mes.

Ovo se neće desiti ako na kartici koju si prijavio Tidalu nemaš para. Tj vodiš računa da nemaš para kad je datum za skidanje........................

Link to comment
Share on other sites

On 17.4.2021. at 23:24, _Naum said:

Preseli, samo nisam siguran za redosled (čini mi se da sam izgubio redosled po (date added) u favorite tracks).

Ne bude po redosledu, čak štaviše sve stavi u jednu playlistu, tunemymusic  I to može do 1000 pesama, ako imate više i hoćete da prebacite, traži registraciju, plaćanje.

Familija danas prešla na Tidal Srbija, 12€ mesečno, 2€ po čoveku. Zvuk isti al mnogo manji izbor, evo par sličica kad sam isprebacivao, fali, bledi su, al to nije sve,jbg.

Screenshot_20210522-181847_TIDAL.jpg

Screenshot_20210522-181838_TIDAL.jpg

Screenshot_20210522-181826_TIDAL.jpg

Link to comment
Share on other sites

@petarjovic, ako exportujes u TXt mislim da tada ne stavlja u listu, nego samo exportuje pesme.

 

Ako izaberes CVS, tada exportuje u plejliste koje imas, pa kad importujes ponovo na drugi nalog, imaces iste plejliste, ali redosled jbg ne bude isti.

nego mislim da redosled nije mana tunemymusic-a, nego valjda inace na Tidalu ne mozes da reorderujes muziku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...