Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Veći je problem što se skupe sva puštanja na gomilu, i tako dele pare. Pa ako ispadne da npr Beyonce ovog meseca ima 80% od svih "playback-ova" (jer je klinke vrte na repeat trenutni hit po sto puta), ona dobija 80% love. Pa i od mojih 5e dobije 4e iako je nijednom nisam pustio. To što sam ja slušao ceo mesec npr. samo Anu Stanić i Stray Dogg ne znači da će oni da dobiju po 2.5e od mene, iako bi ja kao slušalac tako preferirao.

Deezer je najavljivao da će da pređe na taj model, gde se pare svakog slušaoca raspodeljuju po njegovim ličnim statistikama, ali nisam ispratio da su to i odradili. Po tom modelu bi izvođači koji imaju malu bazu fanova dobijali veći deo kolača (tj. skoro sve pare od svojih fanova), ali bi najveće zvezde dobijale manje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Zna se odavno da se pare zarađuju od turneja i prodaje kojekakvih džidža-bidža, osim ako nisi, kako reče @Gruja, Beyonce ili neka slična mega popularna zvezda koju sluša "Generacija Z".:rolleyes:

Od turneja su u poslednjih godinu dana zaradili šipak, a kako stvari stoje, ni do kraja godine se neće ovajditi.

Zato svaki cent od striminga itekako ima svoju težinu, bar u trenutnoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako više žao lekara i medicinskih radnika u ovoj situaciji, kao i hirurga, vatrogasaca, velikog broja ugostiteljskih radnika, radnika iz fabrika koji su dobili otkaz jer je proizvodnja obustavljena nego estradnih zvezda koje moraju da se odreknu kuća od 1000 kvadrata, Bugatti Veyron-a i kojekakvih One Off Porsche-a...

 

EDIT: Više mi je žao i sve većeg broja akademski obrazovanih muzičara koji sviraju na ulici...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Zexx said:

Ajd' sad priznajte koji od vas baksuza je izmalerisao Tidal pa radi k'o ona stvar celo popodne...:rolleyes:

Ja sam mislio da je do mene i strimera al vidim sve ostalo radi normalno sem Tidal-a. Tako neka bude da sam ja baksuz pošto mi je ovo prvi post ovde. Izneću taj teret junački.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zexx said:

Do kineskog strimera je, nema drugog objašnjenja, Kinezi napravili milion komada sa istom MAC adresom.B)

Ufff. Mac adresa. Šta god bilo zvuči da nije dobro. Yamahin najjeftiniji strimer je u pitanju, znači kineski. Al sve ostalo i netradio i spotifaj radi normalno. Mislio sam da nije do te yamahine musiccast aplikacije al kakve veze to ima. Samo Tidal secka nešto od sinoć prvi put. Do sada sve perfektno. Mislite da je to do strimera?

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim, naravno, nisi jedini koji danas ima problem s Tidalom...:) A što se tiče MAC adresa, teoretski ne bi trebalo da postoje dva mrežna uređaja na svetu s istom MAC adresom, ali to ipak ne sprečava proizvođače da koriste jednu te istu više puta iz opsega koji im je dodeljen...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Zexx said:

Ne mislim, naravno, nisi jedini koji danas ima problem s Tidalom...:) A što se tiče MAC adresa, teoretski ne bi trebalo da postoje dva mrežna uređaja na svetu s istom MAC adresom, ali to ipak ne sprečava proizvođače da koriste jednu te istu više puta iz opsega koji im je dodeljen...

Hvala dorbi čoveče. Razmisljao sam o tri stvari. Il je do strimera il je do naloga il je do Tidala. Ovo treće me najmanje boli posto se nadam da ce biti rešeno.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Ja sam opsovao danas i šolaka i đilasa pošto kažu da ih dovode pa sam na njih svalio. Opsovao sam i predsednika da me neko pogrešno ne razume.
Samo da te obavestim da se u skladu sa pravilima foruma preCednik ovde pominje kao Zvončica. Ljubin zakon donešen u hodu, Sl. Glasnik HiFi Foruma broj 11/2020.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, somilenko said:

Samo da te obavestim da se u skladu sa pravilima foruma preCednik ovde pominje kao Zvončica. Ljubin zakon donešen u hodu, Sl. Glasnik HiFi Foruma broj 11/2020.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Sad bi mozda moglo i 577

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...