Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

6 minuta ranije, Spachek said:


Probaj
Pantera-Far Beyond Driven
R.A.T.M.-Evil Empire
Rammstein-Rosenrot
Slayer-Diabolus in Musica
....

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Probao sam random pesme koje mogu da upotrebim, tj. one koje imam FLAC na HDD i Tidal streaming MASTER. Lako je mogao da bude i Dire Straits, Nirvana ili The Weeknd ili Tiesto.

 

2 sati ranije, nkrgovic said:

 

Red Hot Chilli P. - Californication

 Ovo je tako katastrofalno produciran album, uz takav loudness da bi ti toplo preporucio da probas nesto drugo... :) Album je dobar, ali produkcija je krs.

Verovatno. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

U poslednje vreme na nekim javnim plejlistama primecujem da ima dosta pesama koje nisu dostupne za subscription koji imam. Verovatno zavisi od zemlje
Jos uvek mi je aktivan neki US Tidal account koji sam kupio preko ebay-a.

Je l’ ja to nisam primecivao ranije ili je to pocelo da se desava otkad su uvrstili i Srbiju u spisak zemalja?

Mada ne bi bilo logike, account je i dalje US, glupo bi bilo da spisak pesama zavisi od IP adrese.

Link to comment
Share on other sites

Audio memorija je nezgodna stvar, pa ne smem da tvrdim, ali mi se čini da je u poređenju sa Qobuz-om, u zadnjih nekoliko meseci, Tidal osetno lošiji... Razlika je sada toliko lako uočiva, čini mi se da ranije nije bilo baš toliko razlike... Naravno, ne mislim na slušanje muzike preko njihovih nativnih aplikacija...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gnu said:

Da ponovim pitanje, da li Tumemymusic preseli kompletna setovanja Tidal naloga, sa sve bukmarkovanim izvođačima, ili samo play liste?

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 

Preseli, samo nisam siguran za redosled (čini mi se da sam izgubio redosled po (date added) u favorite tracks).

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

 

Clanak koji manje vise sumira sve vezano za MQA. 

Iako sam vecinu vec znao, porazavajuca mi je cinjenica da ako izaberes Tidal HiFi a pustis numeru/album koja je Master, ne pusti cak ni lossless verziju vec MQA bez unfolding-a, tj obogaljenu. :rolleyes:

Ili ta prica oko Neil Young-a, koji im je dao 44.1, a ti pustis to na Tidalu i samo dobijes degradirani 44.1 . :D

 

Mada ako se posmatra sira slika u digitalnom audio zadnjih nekoliko godina, ovo je bilo potpuno ocekivano, i u skladu je sa raznoraznim audiofilskim switch-evima i ostalim snake oil stvarima. Jednostavno postoji prilika i trziste za to. 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, gvlada said:

Не знам никакве детаље око тога. Шта сам сазнао пренео сам на форуму.

СББ је најавио да ће бити омогућен свим корисницима, али како...

Zato i rekoh pre koji dan, da je neka ekskluziva za Srbiju (Tidal samo za SBB korisnike), pa i da se prica o tome, a posto je dostupan svima u Srbiji, nije ni vredno pomena.
Realno je bolje razmisljati kad ce Qobuz u Srbiju (a verovatno nece skoro) posle "raskrinkavanja" MQA. :D 

Link to comment
Share on other sites

Тидал је попут Нетфликса или ХБО го тј макс. Користиш га али ако желиш квалитет пустиш са компа или плејера прави хи-рес материјал. Слика и звук са (ухд) бд, диска или хдд, су неупоредиво бољи од било које стрим платформе.

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam da prebacim setovanja da starog na novi Tidal nalog preko Tunemymusic. Izaberem Tidal za izvor, unesem mail i password, i na onom delu "select destination, Tidal je označen kao source i ne mogu da ga selektujem. Znači ne mogu da sve automatski preselim, već samo mogu da expotujem podatke u tekstualni file, pa da onda peške bukmarkujem sve to na novom profilu. Jel ovo normalno ili nešto ne radim dobro?

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Aha, snašao sam se okolo pa na mala vrata. Setio sam se da imam neki Deezer nalog koji ne koristim, pa sam se prvo selio na njega, a onda sa Deezera na novi Tidal nalog. Sigurno ovo nije regularni način, ali je usplo...

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, ivanp said:

Da Tunemymusic pravi tekstualni fajl iz koga kad budeš napravio novi nalog sve perfektno preseli na tvoj Tidal. Naravno moraš ponovo da pokreneš program .............................................bla, bla..............

Kasno videh odgovor, hvala u svakom slučaju :)

Link to comment
Share on other sites

Jos losih vesti za Tidal/MQA.

I switched from Tidal to Qobuz when Tidal switched over all the Warner Music to MQA and dropped the previous versions. 

Just what I was talking about the previous post ;-)
Tested on "Blood Sugar Sex Magik" just now and it's FLAC 16/44.1, created from the same master (2014 Remastered which is louder and was made hitter the limiter at 0dB a lot of time... but may be more balanced, to test more to be sure) than the FLAC 24/96 they have.
Qobuz have these two, from the same 2014 master.
Tidal had FLAC from original master and 2014 remastered, then added the MQA of both, then deleted the FLAC version, and then deleted the version from original master, leaving only the MQA from 2014 master.

Link to comment
Share on other sites

Divno... imam vaučer za tri meseca za Qobuz, no nemam karticu prvog sveta... Ni Tidal nije hteo tromesečni poklon da aktivira, tek uz pomoć vpn prošla je aktivacija. Ovo sve iz okrilja Audirvane, isprsih se za licencu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...