Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

29 minuta ranije, Green said:

Mi smo nešto probali pre par meseci i ispalo je da svi budući članovi moraju da imaju Qobuz nalog da bi mogli biti pridruženi familiji.Ovo kako ti opisuješ izgleda isto kao na Tidal-u s tim da treba voditi računa o VPN-u.

Tako je i kod mene upavo bilo... ako mail tvog budućeg člana familije nema Qobuz nalog, nakon klika na taj poziv ti se odmah nudi da ga na brzinu napraviš... i tom prilikom kad član familije kreira nalog po prvi put (a mora nalog, mora da ima password, ne može samo sa mejlom da se loguje niko) i pridružuje se je bio potreban VPN. Kartica ne, to samo za glavu familije.

Dakle, što se mene tiče, prenosim da mi je trebao VPN i za glavni nalog, i dok se naprave nalozi članovima. Ovo što Zexx i R_R pričaju se ne slaže sa onim što se kod mene dešavalo... ne može član da bude niko bez naloga, a nalog i password ne mogu da se aktiviraju bez VPN-a.

Svako dalje korišćenje i upravljanje nalozima naravno ide glatko i bez VPN-a. 

Link to comment
Share on other sites

@AiboKao osnivač Tidal familije nikada ne pitah članove šta su radili kada su dobili aktivacioni ali pretpostavljam da je upravo tako kako ste pisali i za Qobuz.Oni mi poslali svoje mail adrese , ja ih ubacio u family plan , oni dobili aktivacioni e-mail i tada su sami kreirali svoje naloge i lozinke za pristup , s tim da kod Qobuz-a  obratiti pažnju na VPN.

"Tatko" javi se !!!

Link to comment
Share on other sites

Kao clan familije Qobuz-a dobio sam korisinicko imen i lozinku.

Potrebno je samo da koristite aplikaciju,program neki drugi softver koji podrzava Qobuz odnosno ima ga integrisanog u sebi.

Ja recimo koristim Roon,samo se ti parametrni unesu i servis postaje aktivan.

Isto kao i Tidal.

Link to comment
Share on other sites

Testiram deezer hifi i rekao bih da je zvuk za nijansu nekako grublji i od qobuza i tidala...Jel probao još neko?
Qobuz mi pak, secka na hires, ne radi mi uvek play next, nema track radio...
Tidal mi je, pogotovo sada za 2e po članu domaćinstva best buy.

Biće zanimljivo kada krene i spotify hifi. Tu često nadjem tešku egzotiku koje nema nigde...

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sivuk said:

Testiram deezer hifi i rekao bih da je zvuk za nijansu nekako grublji i od qobuza i tidala...Jel probao još neko?
Qobuz mi pak, secka na hires, ne radi mi uvek play next, nema track radio...
Tidal mi je, pogotovo sada za 2e po članu domaćinstva best buy.

Biće zanimljivo kada krene i spotify hifi. Tu često nadjem tešku egzotiku koje nema nigde...

Jel 2€ po "bratu" za Master kvalitet ili za "običan"?

Link to comment
Share on other sites

Jel 2€ po "bratu" za Master kvalitet ili za "običan"?

Master. Sada će stranci da se registruju sa našim VPN default_smile.png 

Inače, od kako su me ispalili na eBay -u za unapred plaćeni qobuz za 6 meseci (čitavih 5$ default_smile.png), a dok ne nadjem novu familiju, radim isto što i ti preprodavci demo naloga.

Svaki mesec se registrujem sa novim emailom, prebacim playliste i to je to. Bitno je ne koristiti PayPal, a kartica može uvek ista.

 

Može čak i familija da se ubaci za dž.

 

Mislim glupo je sa ovim cenama to raditi ali eto može 6-oro i za 0e.417c82f7835db765fc3886df97aeb688.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Probao uporedo :

Sade-King of Sorrow

Red Hot Chilli P. - Californication

Bryan Adams-The only thing that looks good on me is you

FLAC, Foobar, Volume 100% foobar, 90% master PC volume, -26dB AVR

Tidal HiFi/Master, Volume Tidal 100%, 90% master PC volume, -26dB AVR

FlAC sa kompa preko Foobar-a sa istim postavkama ( koliko je to relevantno i realno), prosto glasniji, više detalja u srednjim, bass konkretniji.

Za sada ne brišem :) Mislim, kvalitet sa Tidala je stvarno ok, uz mogućnost da nađeš bukvalno šta želiš u HiFi/Master kvalitetu....Definitivno vredi.

Link to comment
Share on other sites

Probao uporedo :
Sade-King of Sorrow
Red Hot Chilli P. - Californication
Bryan Adams-The only thing that looks good on me is you
FLAC, Foobar, Volume 100% foobar, 90% master PC volume, -26dB AVR
Tidal HiFi/Master, Volume Tidal 100%, 90% master PC volume, -26dB AVR
FlAC sa kompa preko Foobar-a sa istim postavkama ( koliko je to relevantno i realno), prosto glasniji, više detalja u srednjim, bass konkretniji.
Za sada ne brišem :) Mislim, kvalitet sa Tidala je stvarno ok, uz mogućnost da nađeš bukvalno šta želiš u HiFi/Master kvalitetu....Definitivno vredi.

Probaj
Pantera-Far Beyond Driven
R.A.T.M.-Evil Empire
Rammstein-Rosenrot
Slayer-Diabolus in Musica
....

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...