Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

3 sati ranije, bkrmar said:

Čisto da kažem, ja sam odustao od QOBUZ iz dva razloga, prvi je što želim da koristim TIDAL Connect funkciju na Volumio (koju trenutno prave), a druga je očigledno QOBUZ BAŠ ne želi da ga slušamo sa ovih prostora, kao da smo mi ne znam šta... 

Za Tidal je ista prica oko svega - osim oko placanja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Delija said:

Za Tidal je ista prica oko svega - osim oko placanja.

Slažem se ali TIDAL Connect je baš dobar feature koji me je privukao. Pošto nemam ni Roon ni Audrivana već koristim RPI based streamer, Volumio će uskoro da podržava TIDAL Connect što je big deal za mene pošto AirPlay sve gura na 44.1 i ko zna šta radi signalu još preko AirPlay. Ovako preko TIDAC Connect playback je native na uredjaju. Meni Spotify Connect po istom principu zvuči drastično bolje neko preko AirPlay... 

Link to comment
Share on other sites

On 28.1.2021. at 0:14, somilenko said:

Aj, ja bi išao na godišnju pretplatu, 12 meseci bez razmišljanja, 270 dolara, 45 po glavi, bolje nego svaki mesec da se zahebavamo...

 

 

 

 

 

Sad sam video da je Qobuz 270 funti, a ne 270$. Bar tako piše na linku koji sam otvorio. Prema toj cifri planirajte godišnju pretplatu koja će biti oko 6.000 din. po članu familije.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, popaj said:

Da se ubacim sa molbom da mi preporučite neki bluetooth prijemnik ili WiFi, sa pristojnijim zvukom. I ja bi koristio Spotify, Deezer ili nešto bolje. I da može da se nabavi kod nas, pošto svuda vidim slanje za Srbiju +80-90 dolara.

Preporuku si već dobio. Arylic. Ja već dva komada imam. Probao ga i kao BT (zbog Primephonica) i izvanredan je .

Kolko zadnji put videh Arylic ima fraj PP za porudžbine  preko 90$ Znači dva komada i eto besplatnog šipinga

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, popaj said:

Da se ubacim sa molbom da mi preporučite neki bluetooth prijemnik ili WiFi, sa pristojnijim zvukom. I ja bi koristio Spotify, Deezer ili nešto bolje. I da može da se nabavi kod nas, pošto svuda vidim slanje za Srbiju +80-90 dolara.

Za te stream servise, bolje je da koristiš Spotify ili Tidal connect opciju (ili cast), nego BT prijemnik.

Kod connect opcije, muziku zapravo svira sam plejer a ne telefon/tablet ili odakle već puštaš. Oni su u  tom slučaju samo daljinski upravljač i praktično ne rade sem u momentu kada menjaš nešto na listi. Muzika ne prestaje kada se telefon udalji, dok čačkaš nešto drugo na telefonu, kada dobiješ poziv... I uglavnom je bolji zvuk.
Kod BT, muziku "sviraju" telefon/tablet, a zvuk  se BT vezom presnosi na prijmenik. Em što će svaki zvuk sa telefona da prekine muziku, em što je uglavnom lošiji kvalitet zvuka, em ždere bateriju.

Najpovoljnije takvo je bio Chromecast audio, ali to moraš vijati polovno, pošto je discontinued. Ali pojavljuje se i kod nas na oglasima. Na eBay ga  ima dosta. Raspon cena pod kojim ga nude je ogroman, pojavljuju se i za 30-ak $, probaj tamo da uvijaš.

...velika je šteta što je Google prekinuo da radi  CC audio. Alternativa gotovo da ne postoji. :(

Link to comment
Share on other sites

Uvek ima neki višak telefon. Tabletić.

Ja nabavio jedan Acer 7" za Tidal /Arylic, kad ono ispade i jedan nasledjen telefon ( uspruga se podnovila pa sam nasledio mob)

Striming je nezavistan od telefona ali BT je baš iritantan kad zazvoni. Ovako mobilni bez SIMa, na kućnom WiFiju rešava problem.

Link to comment
Share on other sites

On 29.1.2021. at 13:28, Delija said:

UPnP ti ne radi posao?

Imam samo iPhone, a Airplay sve zgura u 44.1 format. Hebem ti onda Tidal Hi-Fi plan ako ga Apple konvertuje. Drugo, kada koristiš Airplay / DLNA, telefon ili tablet ti radi rendering i šalje na strimer preko mreže. TIDAL Connect (kao i Spotify Connect) se pošta diretkno sa stimera i to iz mog iskustva zvuči bolje. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Ako imaš RPI-based strimer, razmisli o LMS kao opciji, neki od najboljih i vrlo skupih uređaja oslanjaju se upravo na ovaj eko sistem (Innuos i Antipodes Audio, recimo).

Hvala ali čekam TIDAL Connect da ubace u Volumio. Od toga nema kraći put od izvora do zuka (plus podržava i MQA). Do tada ću da "preživim" sa Airplay... 

Link to comment
Share on other sites

Nešto mi se javlja da će se Tidal funkcionalnost i dalje plaćati, jer vidim da ekipa koja razvija Volumio izbegava odgovor na to pitanje iako je više puta postavljeno na temi koja se tiče Tidal Connect. Svesni su oni da će praktično izgubiti prihode od pretplate ukoliko bi ova funkcionalnost bila besplatna...

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, siroma said:

...BT je baš iritantan kad zazvoni. Ovako mobilni bez SIMa, na kućnom WiFiju rešava problem.

Ako već moramo da koristimo telefon kao izvor muzike a preko BT, a smara da i pozivi idu na BT, odeš na telefonu u BT opcije za konkretan uređaj na koji BT šalje zvuk, i kažeš mu da na BT ide samo multimedija, ne i pozivi. BT tada neće zvoniti ako bude poziv. Samo će zaustaviti muziku dok se poziv ne završi.

Link to comment
Share on other sites

Pre par dana je izasao (early update) firmware za Cambrdge Audio CXN, tako da se sada moze izabrati Tidal connect kao source, sto znaci da se moze upravljati playerom iz Tidal native aplikacije, isto kao za Spotify.

Tidal connect je postojao i ranije na CA CXN ali samo iz njihove Cambridge aplikacije, na koju ne treba trositi komentare.

https://techsupport.cambridgeaudio.com/hc/en-us/articles/207523609-What-is-in-Early-Updates-

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...