Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Qobuz ima prave hi-res fajlove do 24/192, dok je Tidal na MQA fajlovima. Ako imaš MQA DAC ili streamer, sve je jedno, ako ne, preko Qobuz-a se dobija hi-res stream bez ucene za posedovanje MQA sertifikovane opreme ili softvera.
U to koji je zvučno bolji servis neću da ulazim, stvar lične preference i zavisi od opreme preko koje se sluša.
I da, Qobuz su Francuzi, Tidal Ameri (ako poreklo servisa igra neku ulogu), biblioteke su im manje više slične za ono što ja slušam...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Qobuz ne može da se otvori iz Srbije koliko mi je poznato. Nije samo IP u pitanju kao kod Tidala, trebaće vam stranac sa stranjskom platnom karticom.

Ja inače od kad sam probao Qobuz pre 2 meseca, odmah je postao glavni izvor muzike. Tidal koristim samo za otkrivanje nove muzike dok šetam napolju sa slušalicama...jer ima mnogo bolje preporuke i personalizaciju.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, somilenko said:

Aj, ja bi išao na godišnju pretplatu, 12 meseci bez razmišljanja, 270 dolara, 45 po glavi, bolje nego svaki mesec da se zahebavamo...

Ko je za neka pošalje PP.

Ako neko drugi ima želju da bude Tata, nemam ništa protiv.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Рачунај мене за годишњи износ од 45 долара у комаду ако неко није од пријављених за ту варијанту.

Хвала.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...