Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Meni je ovo stvarno neverovatno, totalno omalovazavanje koje se granici sa besmislom za bilo kakav umetnicki rad.

Ako za 1.000.000 (milion) strimovanja jedne numere dobije nadoknadu od 37 GBP = 4900 dinara, o cemu mi to pricamo.

Ako proda 30 nosaca zvuka uzece vise novca. Da narucis 3 pesme u kafani daces minimum 6000 din.

I da, meni bas zbog toga nije lepo, zato i kupujem originalne diskove

Link to comment
Share on other sites

Evo baš ceo dan plačem što jadni muzičari nemaju para od svoje strimovane muzike

5b4629d8fc561998b7013a8b9c43beb0.jpg

 

Džej Z je Tidal kupio za 56M$ (sa još nekima, Kenje Vest npr koji su posle napustili ortakluk)

Bije ih glas da su malo falsifikovali podatke o broju strimovanja Kenjovih I Bejonsinih albuma (3 miliona subskrajbera je u proseku 8 puta dnevno slušalo te albume) i na osnovu toga isplaćivali rojalitije.;)

Trenutna vrednost Tidala je procenjena na 600M$  ( 33% je 2017 kupljeno za 200 M$)

Link to comment
Share on other sites

Pa zaj*le ih najviše njihove izdavačke kuće jer koliko vidim i dalje izdavač uzima najviše i 3x više od samog umetnika.

Ako im nije dobro, nek se bore za bolje, udruže, stupe u štrajk. Nek prestanu da izdaju pesme sa tim izdavačim kućama. Eno YT deli zaradu 45% za Google a 55% za kreatora, mnogo poštenije, pa nek se osamostale i oprobaju u samopromociji.

Ispada sad da još mi korisnici treba da brinemo što prejeftino slušamo muziku. A taj isti muzičar se sigurno mnogo brine za sve usluge koje mu drugi svakodnevno pružaju i da li se fer plaćaju oni što im edituju fotke za albume i naslovnice, obrađuju spotove, kroje odela, prave frizure i šminkaju pred nastupe...

Ispade da hejtujem muzičare ali nije tako, samo me nervira ideja da mi treba da brinemo o njima, i šta znam, kupujemo samo pojedinačne albume da bi posle svog izdavačko-distribucionog čerupanja umetnik bio zadovoljan. Ako te neko izrađuje, bori se za svoje uslove. Prosečnog čoveka sistem radi na kvadrat svakog dana i nikom ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Evo baš ceo dan plačem što jadni muzičari nemaju para od svoje strimovane muzike

Džej Z je Tidal kupio za 56M$ (sa još nekima, Kenje Vest npr koji su posle napustili ortakluk)

Džej Z, Kanje Vest i muzicari u istom pasusu? :rolleyes:

57 minuta ranije, Aibo said:

Ispada sad da još mi korisnici treba da brinemo što prejeftino slušamo muziku. 
Ispade da hejtujem muzičare ali nije tako, samo me nervira ideja da mi treba da brinemo o njima, i šta znam, kupujemo samo pojedinačne albume da bi posle svog izdavačko-distribucionog čerupanja umetnik bio zadovoljan. 

Ja nisam razumeo da korisnici treba da se brinu o muzicarima, niti da je neko rekao da mi prejeftino slusamo muziku. Spominje se dil sa streaming servisima.

No, piraterija je veliki problem godinama unazad, streaming servisi deluju kao (delimicno) resenje, treba ima razumevanja za to.

57 minuta ranije, Aibo said:

Ako te neko izrađuje, bori se za svoje uslove. Prosečnog čoveka sistem radi na kvadrat svakog dana i nikom ništa.

Isto moze da se primeni i na obicnog coveka, neka se bori za svoje uslove. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ko se već obogatio od muzike nije tema priče, naravno da oni nisu ugroženi.
Šta više oni su eto sada u prilici, kao dotični pomenuti, da budu ti koji ugrožavaju nove kreativne snage.

A stare, koji su žanrovski uvek bili daleko od komercijale možda čak i više.
Ko će npr. nekog misisipi bluzera od 7 banki sada da podučava tim surovim tržišnim veštinama. Ili ne znam, političkim ili kojim već...



Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam ponovio poređenja albuma sa HDD-a, Tidal servisa i Qobuz servisa.  Priključio sam USB kablom direktno Qutest na laptop, bez Ideon 3R Black. Rezultati su sledeći:

1. Hi Res fajl

2. -

3. -

4.Qobuz

5.Tidal(bez dekodiranja MQA)

Zaključak koji se nameće je da Ideon rekloker fantastično radi i da mu je namena upravo za striming servise. Poboljša on čujno i HiRes i CD rip fajlove ali ovo za servise je poboljšanje van svih očekivanja. HiRes fajlovi sa Qobuz servisa iz pomoć Ideona zvuče nestvarno dobro i praktično nema razlike u odnosu na HiRes fajlove sa HDD-a uključujući i izuzetne fajlove kupljene na zvaničnom sajtu izdavačke kuće tj. kod njihovog net distributera.:)

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, džonibigud said:

Sinoć sam ponovio poređenja albuma sa HDD-a, Tidal servisa i Qobuz servisa.  Priključio sam USB kablom direktno Qutest na laptop, bez Ideon 3R Black. Rezultati su sledeći:

1. Hi Res fajl

2. -

3. -

4.Qobuz

5.Tidal(bez dekodiranja MQA)

Zaključak koji se nameće je da Ideon rekloker fantastično radi i da mu je namena upravo za striming servise. Poboljša on čujno i HiRes i CD rip fajlove ali ovo za servise je poboljšanje van svih očekivanja. HiRes fajlovi sa Qobuz servisa iz pomoć Ideona zvuče nestvarno dobro i praktično nema razlike u odnosu na HiRes fajlove sa HDD-a uključujući i izuzetne fajlove kupljene na zvaničnom sajtu izdavačke kuće tj. kod njihovog net distributera.:)

Koji softver koristis za Tidal i Qobuz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...