Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Saveti za (malobrojne) vlasnike Devialet-a na forumu...

 

Forsirajte LAN konekciju na 100 Mbit na port-u na kom je zakacen Devialet (router ili managed switch, ko sta koristi), posto iz nekog razloga Devialet ne voli Gbit mrezu. Uglavnom su se ljudi zalili na Roon i na hi-res fajlove, ali definitivno vazi za sve u nekoj meri. Poslednji Expert Pro firmware to adresira, ali nije 100% resen problem.

https://devialetchat.com/Thread-Roon-RAAT-and-An-audio-file-is-loading-slowly

https://help.devialet.com/hc/en-us/articles/360016735120-Release-Notes-Firmware-13-2-0-DOS-2-2-6-for-Expert-Pro

 

Takodje, iz nekog razloga sa FLAC streaming-om Devialet ima neki problem (bug), pa ne radi  "premotavanje" track-ova.

Ko koristi Tidal i/ili Qobuz preko UPnP da bi to radilo (ako nekome to treba) mora da se forsira FFmpeg decoding za sve audio formate za Devialet renderer. To, naravno, znaci da se na mobilnom telefonu radi transcoding - nisam primetio negativne efekte po zvuk sa Xiaomi Mi 9. Za lokalne FLAC fajlove (sa lokalnog UPnP/DLNA servera), koristim transcoding na serveru.

Link to comment
Share on other sites

Upoređivao sam ovih dana kvalitet reprodukcije sa Tidal servisa, Qobuz servisa i odgovarajućeg Flac fajla na HDD u.

U slučaju reprodukcije ovog albuma najviše mi se svidelo kako zvuči fajl, Tidal i Qobuz izjednačeni. Chord dac nema MQA reprodukciju , za koju smatram da je marketinški trik. Da li je u cilju veće prodaje dacova sa mogućnošću  MQA dekodiranja  ne znam ali je nepotrebna po meni.

Screenshot_20210116-200259.png

Screenshot_20210116-195759.png

Screenshot_20210116-195507.png

Link to comment
Share on other sites

U slučaju ovog albuma Qobuz i fajl izjednačeni, Tidal slabiji (MQA?)

CD rip wav/Flac i isti fajlovi sa Tidala i Qobuza zvuče identično. ECM produkcija daleko bolja na Tidal servisu zvučno.

Tidal i Qobuz imaju veliki broj albuma koji se preklapaju ali i jedan i drugi imaju i veliki broj albuma koji su samo u Qobuz ili Tidal katalogu, lepo se dopunjuju.

Da li je potrebno ima ti oba , po meni da , sva tri:) . I Primephonic

Screenshot_20210116-201423.png

Screenshot_20210116-203112.png

Screenshot_20210116-200941.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...