Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Ako je neko slucajno imao slican problem...

Desava mi se na Qobuz-u kada pustim fajlove 24/96 koje preko aplikacije saljem na CC audio, prekidaju tokom reprodukcije, stucaju kako bih najbolje objasnio.

Isto se desava i preko mconnect i BubbleUPnP.

CC je spojen optikom na dac ako je to uopste bitno.

Ako neko ima ideju...

 

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Spachek said:

Ako neko ima ideju...

QOBUZ тражи велики проток мреже за 24/96.

Ако (1) штуца и преко mConnect-а и преко BubbleUPnP-a, (2) CC Audio поддржава 24/96, (3) TIDAL не штуца, онда бих тражио кривца у протоку мреже.

Пикови потрошње QOBUZ-а могу да надмаше Netflix потрошњу, чак и са 4K Dolby Vision материјалима.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se, tek sad vidim da je CC audio u pitanju. Meni bez prekidanja castuje na CC samo iz Chromea, i sa android uređaja koji imaju sistemski cast. Mac i iPhone/iPad to mnogo lošije i neudobnije rade. Tidal aplikacija je tiha jeza. Probaću mConnect, baš da vidim šta se dešava.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trenutno testiram PRIMEPHONIC

Nažalost ne strimuje Upnp-om a  ni dlna na moj trenutni strimer(Arylic) . Ali strimuje preko Blututa. Eto meni prilike da istestiram i BT vezu na Arylic. Dosada sam samo Tidal puštao.

Prvo što primećijem da je BT izuzetnog kvaliteta na Arylicu. :thumbsup2

Drugo da je kvalitet Primephonic strima bolji od Tidala. :banana Ako tri četri dana slušanja mogu da budu merodavna. 

Ima neka promo akcija trenutno. Možete da slušate dva meseca besplatno Primephonic (do kraja februara) ako koristite promokod KEEPSTRIVING . Stra me da se za dva meseca ne navučem  na Primephonic pa onda uplatim za godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, džonibigud said:

Primephonic je 15 evra mesečno i njihov katalog , sastoji se samo od dela klasike,  ne može se porediti sa Tidal katalogom. Mišljenja sam da treba imati u pretplati oba streaming servisa.

Primephonic Platinum (24-bit FLAC) je 799 din mesečno.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko meseci koristim Primephonic. Njihovih deklarativnih 24/96 se mogu okačiti mačku o rep. Moj DAC prijavljuje 44.1 kHz za otprilike 80% albuma. Ostali su 96 ili čak 192 kHz (npr. Vikingur Olafsson).  

Zvučno inače ne primećujem neku bitnu razliku između Tidala i Primephonica. 

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da sam trenutno pretplaćen na četiri servisa: Deezer (zbog žene i klinaca; tu sam pater familias), Tidal (zbog ne-klasične muzike; tu sam član familije), IDAGIO (zbog native podrške na BS Node) i Primephonic (onako; uglavnom sa kompa na poslu).

 

Bolesnik.... 

Link to comment
Share on other sites

Agron, kad si već pitao, evo malo interesantnih listi sa PS Audio foruma. Tu su liste prvobitno napravljene za korisnike Qobuz pa preslikane na Tidal. Prva poruka u tredu sadrži linkove i za jedan i za drugi servis: https://forum.psaudio.com/t/for-tidal-users-play-lists/12456

Baj d vej, Primesonic kaže 24-bit flac i ne pominje sempling

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dj.nik said:

Agron, kad si već pitao, evo malo interesantnih listi sa PS Audio foruma. Tu su liste prvobitno napravljene za korisnike Qobuz pa preslikane na Tidal. Prva poruka u tredu sadrži linkove i za jedan i za drugi servis: https://forum.psaudio.com/t/for-tidal-users-play-lists/12456

Baj d vej, Primesonic kaže 24-bit flac i ne pominje sempling

Ima i ovo slusam veceras mada ne volim bas audiofilske playliste! valjda svako napravi svoju...

https://forum.psaudio.com/t/for-qobuz-users/9370/143

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...