Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

On 11/6/2020 at 8:21 PM, NL. said:

Od pre par dana koristim Qobuz, kupio sam godišnju licencu preko Ebay-a.

Sve funkcioniše odlično, hvala kolegi @Green na savetima.

Još uvek ispitujem i poredim, pa ću javiti kada budem stekao potpuniji utisak. Za sada mi se fajlovi u visokoj rezoluciji čine kvalitetnijim od mastera na Tidalu, rezolutivniji su, nekako se više oseća da su hi-res. 

Svima šaljem toplu preporuku da probaju Qobuz!

Pozdrav! :cheers

Dakle, moraću da probam. :)

Kako je striming jedini izvor, mora biti i najkvalitetniji. :) 

Link to comment
Share on other sites

On 6.11.2020. at 20:21, NL. said:

Od pre par dana koristim Qobuz, kupio sam godišnju licencu preko Ebay-a.

Sve funkcioniše odlično, hvala kolegi @Green na savetima.

Još uvek ispitujem i poredim, pa ću javiti kada budem stekao potpuniji utisak. Za sada mi se fajlovi u visokoj rezoluciji čine kvalitetnijim od mastera na Tidalu, rezolutivniji su, nekako se više oseća da su hi-res. 

Svima šaljem toplu preporuku da probaju Qobuz!

Pozdrav! :cheers

Ako praviš familiju i fali jedan, javljam se!

Link to comment
Share on other sites

'Stavi pravu stvar na pravo mjesto, čini to često...' 

Tako je pevao Jurica Pađen i grupa Aerodrom. MQA u prvom stepenu traži softversko a u drugom hardversko dekodiranje za puni opseg semplovanja a kroz PC ili web aplikaciju strimuje se samo kao 24bit/48K.

Pretpostavljam da je to razlog zašto prednost dajete snimcima sa Qobuz u odnosu na Tidal servisa kod visoko rezolutnih snimaka. Moguće i da je sam plejer kod Qobuz servisa bolji, stariji je pa možda iskusniji :) 

MQA je osmišljen tako da svojim 'futprintom', 'otiskom' iliti količinom podataka u sekundi bude blizak količini podataka standardnog CD-a zapakovanog u FLAC format a za Qobuz je neophodna poprilično brža internet veza, što u našim krajevima, do skora i ne baš svuda, i nije bila praksa (ponuda) provajdera interneta.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovežem na poslednji post koji je poslao @dj.nik

Imao sam problem s vremena na vreme sa Tidal app, slušam preko laptopa koji je povezan WiFi na net. Dešava se da baferovanje ide sporo i da pesma zabode.

Imam SBB 200/12 Mbps i bio sam siguran da je problem do laptopa, čak sam reinstalirao mašinu. Međutim, tek kada sam dobio novi modem koji podražava oba opsega 2.4 GHz i 5 GHz i kada sam se povezao na net na opsegu 5 GHz, tada je sve proradilo normalno. Sam opseg mi daje skoro 180 Mbps protoka i poenta je da za MQA moraš imati brz i stabilan net.

Link to comment
Share on other sites

Номинална брзина, такоречи брзија коју рекламира ISP, је само полазна тачка.

Оно што се не сме занемарити је факт да коначна брзина коју уређај види (и може да искористи) значајно варира, и често може бити и 20х мања од деклариране са зида. То је резултат различите физичке имплементације бежичне мреже, како и околине у којој се та мрежа налази.

Није да се не може урадити изванредна бежична мрежа, али нипошто јефтино. И чак и онда, остаје best effort.

TL;DR - не видим зашто, у hi-fi околини, користити ишта (за сада) осим кабла за повезивање на свецку мрежу. И јефтиније, и пуно сигурније у однос на перформансе. Свакако, важи највише за уређаје које испоручују стрим, а не контролне уређаје за исте.

Link to comment
Share on other sites

Lepo izgleda Naim ponuda... ali vidim da ipak slušaš Radio paradise :D, koji je po mom skromnom mišljenju trenutno najbolji internet radio koji sam slušao.

Po kvalitetu simaka možda ima i boljih, ali ako uzmemo u obzir izbor muzike, RP je TOP.   

Link to comment
Share on other sites

Drage kolege @sokoll @GuybT @petarjovic @CoyoteKG @skrstic @sondek, a i ostali koje zanima Qobuz, obični član familije, kao i osnivač familije, nažalost moraju da bude registrovani u zemlji u kojoj zvanično Qobuz radi, a nažalost Srbija to još uvek nije.

Pokušavao sam svakakvim smicalicama da prevarim sistem i platim članarinu, ali me je uvek na kraju sistem izbacivao, jer se podaci na pojoj kreditnoj kartici i PayPal-u razlikuju od podata zemlje iz koje sam se (preko VPN-a) registrovao.

Onda me je naš kolega @Green lepo posavetovao da se preko Ebay-a prijavim u familiju, da budem precizniji - da zvanično kupim godišnje članstvo u familiji, što sam ja i učinio, a godišnja pretplata košta ukupno 6 USD... što je, složićete se, jako, jako povoljno.... tako da sada imam i Qobuz i Tidal :D

Koga interesuje neka mi piše preko PP za dodatne informacije i detalje. 

 

Link to comment
Share on other sites

Lepo izgleda Naim ponuda... ali vidim da ipak slušaš Radio paradise , koji je po mom skromnom mišljenju trenutno najbolji internet radio koji sam slušao.

Po kvalitetu simaka možda ima i boljih, ali ako uzmemo u obzir izbor muzike, RP je TOP.   

I radio pardise je sad HD kvalitet. Ali ovaj JBR2 je meni možda i bolji, a sada u flac96/16 fornatu.

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 18.11.2020. at 9:40, Dragan Penev said:

Da se nadovežem na poslednji post koji je poslao @dj.nik

Imao sam problem s vremena na vreme sa Tidal app, slušam preko laptopa koji je povezan WiFi na net. Dešava se da baferovanje ide sporo i da pesma zabode.

Imam SBB 200/12 Mbps i bio sam siguran da je problem do laptopa, čak sam reinstalirao mašinu. Međutim, tek kada sam dobio novi modem koji podražava oba opsega 2.4 GHz i 5 GHz i kada sam se povezao na net na opsegu 5 GHz, tada je sve proradilo normalno. Sam opseg mi daje skoro 180 Mbps protoka i poenta je da za MQA moraš imati brz i stabilan net.

2.4 GHz WiFi je trenutno opterećen i ja u mojoj kući max imam 20 Mb/s protoka iako mi je ne 250/25 SBB. Preko UTP kabla i gigabitne mrežne kartice tuče 250/25. Takođe 5 GHz, u zavisnosti od mrežne kartice i naravno rutera, može teoretski da tuče i do 1200 Mb/s (doduše verovatno oma pored rutera jer joj je domet manji). Problem je u tome što jako puno uređaja, pa čak i bežični fiksni telefoni koriste frekvenciju od 2.4 GHz, pa je smetnji mnoooogo, a da ne pričamo da recimo u jednoj zgradi sve komšije verovatno imaju 2.4 GHz mrežu, 5 GHz nemaju još svi...

Suština je da 2.4 GHz ima veći domet ali mnooogo više smetnji a 5 GHz ima manji domet i mnoooogo manje smetnji a najbolja je žica ako je moguće. Ja sam dugo mislio da je SBB net krš dok nisam povezao glavni komp preko žice i počeo da koristim 5 GHz na telefonima i lap topu, net ne da je stabilan i brz nego ubija...

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2020 at 10:58 AM, InSides said:

Номинална брзина, такоречи брзија коју рекламира ISP, је само полазна тачка.

Оно што се не сме занемарити је факт да коначна брзина коју уређај види (и може да искористи) значајно варира, и често може бити и 20х мања од деклариране са зида. То је резултат различите физичке имплементације бежичне мреже, како и околине у којој се та мрежа налази.

Није да се не може урадити изванредна бежична мрежа, али нипошто јефтино. И чак и онда, остаје best effort.

TL;DR - не видим зашто, у hi-fi околини, користити ишта (за сада) осим кабла за повезивање на свецку мрежу. И јефтиније, и пуно сигурније у однос на перформансе. Свакако, важи највише за уређаје које испоручују стрим, а не контролне уређаје за исте.

Povezao strimer i ruter preko wifi mreže, i šest meseci se mučio sa bagovanjem. Onda kupio lan kabal za 1.000din i nijednom nije štucnulo... uživancija... :) 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, NL. said:

 

Onda me je naš kolega @Green lepo posavetovao da se preko Ebay-a prijavim u familiju, da budem precizniji - da zvanično kupim godišnje članstvo u familiji, što sam ja i učinio,

 

Da ipak ne bude nesporazuma - nije u pitanju Qobuz Family plan, ipak se radi o malo "osetljivijoj" vrsti naloga .Poštujući pravila foruma mislim da je bolje da iskustva i detalje razmenjujete preko pp-a ;) S druge strane,  na Ebay-u se slični oglasi pojavljuju godinama i to za sve vrste streaming platformi , cene su zaista simbolične i kome ne smeta izvesna ograničenost u korišćenju  slobodno može da ih kupi i isproba.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da neće , iako skuplji redovni family planovi za Tidal/Qobuz ipak pružaju komfornije korišćenje.Treba se malo u početku "iscimati" za organizaciju oko plaćanja ali i to se brzo i lako reši posle samo uživanje:listen
 
https://www.tunemymusic.com/

Plej liste, favorites, sve živo preseliš, premestiš, bekapuješ za 30 sekundi...
Ako si mislio na tu vrstu udobnosti korišćenja.

Evo ceo dan slušam i uporedjujem Qobuz i nisam više siguran da se svaki fajl čuje bolje nego na Tidalu, i da nema obrnutih slučaja...

Sa druge strane nedostaju mi neke funkcije sa Tidala, npr. ona "Go to track radio"

Svakako je nabolje imati oba što više nije nikakav problem
A ni trošak :)



Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kvalitet sa JRadija2 (flac96/16) mi je bolji nego sa Tidala, rekao bih da nije subjektivno već osjetno. Prvo sam pomislio da je to jer je radio glasniji pri istom volume, ali sad sam skoro ubijeđen. Dal je ista produkcija numere to ne mogu znari jer nema metapodatak na radiju.
Poslednji primjer:
Lily was here- Candy Dulfer and DS...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Isprobao juče Qobuz zahvaljujući kolegi sa foruma koji mi je pozajmio nalog. Mene je bez preterivanja oduševio. Zvuči solidno kvalitetnije od Tidala za moje uši. Važi i za 16/44 a još više za hi-res fajlove, kojih ima jako puno. Par albuma sam poslušao i odmah platio 6 meseci na eBay. Šteta što ne postoji mogućnost prave familije da se ljudski koristi jedan isti profil uvek.

 

Biblioteka jeste nešto siromašnija ali od 1800+ pesama u biblioteci na Tidalu, samo 12 nije bilo na Qobuz kad sam vršio prebacivanje, tako da nije ni loša toliko.

 

Do daljnjeg koristim oba.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...