Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Da li neko ume da sa Android aplikacije Tidal, streamuje na neki drugi renderer? 

Ima onaj mali zvučnik i kad se tapne tamo pojavi se opcija gde da se strimuje ali je ponudjeno samo This Device kao opcija.

 

354565913_tidal1.thumb.png.7878eba49452a2c8477d7b9266a47745.png1587061801_tidal2.thumb.png.0596a90fb06e761741dae0d263eef71d.png

Programi kao AllConnect i Toaster Cast ne daju mogućnost da se kao ulaz prihvati Tidal

 

Link to comment
Share on other sites

Poslednja verzija Mconnect_a je mnooogo lošija nego prethodna/e.. Kao prvo novi Tidal api koji koriste je daleko sporiji nego pre, čeka se i po više od 5 sekundi da učita pesme albuma. Opcija "Queue - Play Next" radi isto kao i "Queue -at the next", tj. ne radi. Pretraga  renderera je kod mene mnogo loša, tek iz x-tog puta prepozna RopieeeXL (pre je to radilo odlično). Skoro svakog dana mi traži logovanje na Tidal, ovo je možda do Tidala.. Sve u svemu, sada je baš mučno koristiti ovu app..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Delija said:

Probao BubbleUPnP? 

Probao. Al kako mi dac podrzava MQA i imam dosta mqa pesama u favorites, vise sam koristio Mconnect. I Mconnect je pre ovog update_a bio pristojan za upotrebu. 
Hteo sam da proverim dal neko  ko koristi mconnect ima slicne utiske..
P.S. Molim bez ulaska u polemiku o MQA. 

Link to comment
Share on other sites

Da, primetio sam i ja većinu pomenutih problema na mconnect a najviše me nervira što Play Next opcija ne radi. Jedino to sa prepoznavanjen renderera nisam iskusio, a takođe RopeeeXL koristim, praktično uvek je spreman par sekundi nakon što pokrenem app.

 

Odoh sad na PlayStore da im javno udelim kritiku.

 

 

Edit: Upravo sam skinuo novi update i evo Play Next je već popravljen. Videćemo za ostalo.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, _Naum said:

Probao. Al kako mi dac podrzava MQA i imam dosta mqa pesama u favorites, vise sam koristio Mconnect. I Mconnect je pre ovog update_a bio pristojan za upotrebu. 
Hteo sam da proverim dal neko  ko koristi mconnect ima slicne utiske..
P.S. Molim bez ulaska u polemiku o MQA. 

+1

U odnosu na pre, blaga katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Da uradili su update, sredili "Play Next", al izgleda samo to..
Najvise smara ucitavanje samo 50 pesama iz liste. Da pojasnim, ako u favorites tracks imate recimo 300 pesama, pre je radilo kada kliknete na jednu ucita se cela lista od 300. A sada samo prvih 50 pesama. Da bi ucitali svih 300 morate skrolovati do dna liste i onda je pustiti. Blagi uzas..

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, petarjovic said:

kakav je Qobuz u odnosu na Tidal? Kvalitet zvuka, baza pesama, interfejs...

Meni licno vise lezi, subjektivno i bolje zvuci. Smara me kod Tidal sto se forsira Americka muzika RnB, Rap itd. Baza pesama je manje vise ista, mada ne mogu da tvrdim posto slusam uglavnom mainstream muziku koja je dostupna na svim boljim servisima. Interfejs je OK, nemam neke zamerke... 

Link to comment
Share on other sites

On 21.10.2020. at 21:09, siroma said:

Da li neko ume da sa Android aplikacije Tidal, streamuje na neki drugi renderer? 

Ima onaj mali zvučnik i kad se tapne tamo pojavi se opcija gde da se strimuje ali je ponudjeno samo This Device kao opcija.

Ovo radi samo za uređaje koji podržavaju tzv. cast način rada. Uglavnom je to ili Googlov Chromecast, ili ako piše Chromecast built-in tada je isti ugrađen u uređaj. Obrati pažnju na ovu sliku što je Engine da, i tu piše da Naim ima u sebi Chromecast.

Kod mene u Naim-u, Spotifu nativno podržava ovakav način rada bez Chromecast (jer je Spotify od početka predvideo takav način rada sa drugim uređajima), ali Tidal ne. Tidal mogu da cast-ujem na EON Box (u njemu ima "ugrađen" chromecast) i na sam Chromecast koji imam na TV-u u kuhinji. Na Naim-u, Tidal mogu da slušam samo preko buđave i gotovo neupotrebljive Naim aplikacije u samom uređaju. :(

Noviji Naim-ovi imaju i Chromecast build-in.

Mislim da se razumemo, CC build-in nije neki Google uređaj ugrađen u Naim, već nešto malo dodatog softverskog koda, a pisanog da podržava taj neki Googlov Chromecast protokol za saradnju među uređajima.

Inače, u Spotify kada kliknem na istu ikonicu, ponudi mi Spotify na Naim-u, i sve Chromacast-ove u mreži (ovaj u EON Box-u, i ovaj na kuhinjskom televizoru). A Tidal dakle, ponudi samo Chromecast-ove.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NShappy said:

Ovo radi samo za uređaje koji podržavaju tzv. cast način rada. Uglavnom je to ili Googlov Chromecast, ili ako piše Chromecast built-in tada je isti ugrađen u uređaj. Obrati pažnju na ovu sliku što je Engine da, i tu piše da Naim ima u sebi Chromecast.

Kod mene u Naim-u, Spotifu nativno podržava ovakav način rada bez Chromecast (jer je Spotify od početka predvideo takav način rada sa drugim uređajima), ali Tidal ne. Tidal mogu da cast-ujem na EON Box (u njemu ima "ugrađen" chromecast) i na sam Chromecast koji imam na TV-u u kuhinji. Na Naim-u, Tidal mogu da slušam samo preko buđave i gotovo neupotrebljive Naim aplikacije u samom uređaju. :(

Noviji Naim-ovi imaju i Chromecast build-in.

Mislim da se razumemo, CC build-in nije neki Google uređaj ugrađen u Naim, već nešto malo dodatog softverskog koda, a pisanog da podržava taj neki Googlov Chromecast protokol za saradnju među uređajima.

Inače, u Spotify kada kliknem na istu ikonicu, ponudi mi Spotify na Naim-u, i sve Chromacast-ove u mreži (ovaj u EON Box-u, i ovaj na kuhinjskom televizoru). A Tidal dakle, ponudi samo Chromecast-ove.

Hvala na objašnjenju. Proučiću. Meni ne nudi cast na TV:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, siroma said:

Hvala na objašnjenju. Proučiću. Meni ne nudi cast na TV:thumbsup2

TV mora u sebi da ima implementiran Chromecast. On se može implementirati u razne uređaje, i ima ga sve više i više.

Spomenuti kuhinjski TV nema svoj Chromecast, već ima spolja zakačen CC kao poseban uređaj. Sony-jev smart TV u dnevnoj sobi, jest da je smart, ali nema CC u sebi, i Spotify i Tidal ga ne vide. Neki noviji TV-ji imaju CC build-in (kao i spomenuti EON Box).

Zaista je bzvz. što je Google izbacio iz ponude Chromecast Audio. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...