Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

2 sati ranije, somilenko said:

Ja nisam imao taj problem, treba server aplikacija da se instalira na kompu i radi odlično, bar u mom slučaju.
 

Nešto sam očigledno zahebo sa computerske strane.................. eto sad radi tačno ono što mi treba. Kad u sitne sate slušam sa slušalicama i gledam neki film na Totalu........... Hvala najlepše.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Dragan Penev said:

@nesone,@nesone, Ja već neko vreme imam početni sistem ali sam od skoro na forumu. CD smo uradili upgrade jer nismo imali na čmu da puštamo diskove koje posedujemo. Gramofon je nešto što je kupljeno veoma povoljno i bilo je glupo da se ne uzme.

Deezer I Tidal su servisi koji su sada dostupni svuda i svakome i normalno je da to veliki broj ljudi ima. Ne samo zbog kuće, već zbog putovanja, muzika u kolima, na odmoru. 

Ja sam samo unapredio slušanje u digitalnom formatu dodavši jedan DAC koji je mali, mobilan i može se koristiti i kao dac za slušalice. 

E sad, gramofon je potpuno nova stvar kod nas u kući, sa njim apsolutno ne žurimo nigde... 

 

Nije bitno od kada si na forumu. Samo polako i uživaj. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pretraga na Tidalu definitivno ne radi kako treba. Napisao ime grupe i dobio koještarije. Kad sam napisao ime albuma, bingo. Neverovatno.

Eto opet čiča ima pitanje. Moreli se nekako sačuvati lista numera, albuma............itd kad dođe do diskontinuiteta u koršćenju Tidala? Možda je već neko pitao?

Link to comment
Share on other sites

Možeš da dodaš u svoju kolekciju kliktanjem na srce i pojavi se u izvođačima, albumima... u zavisnosti daki je kliknuto kod izvođača, albuma...
Sada, svaki put kada otvoriš Tidal aplikaciju u tvojoj kolekciji će biti obeleženi materijal.
To bi trebalo biti to ako sam dobro razumeo pitanje...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Milenko, verovatno sam konfuzan? Šta uraditi ako na neko vreme ne koristiš Tidal. Čekaš neku specijalnu ponudu ponovo. Da li je moguće nekako sačuvati svoju kolekciju, albuma, plejliste, izvođače...........?

Uvek korisitš isti nalog. Samo moraš svaki put kada ponovo aktiviraš Tidal, pozvati se na isti nalog, i u međuvremenu ga "seliti" iz države u državu,

Link to comment
Share on other sites

@ivanp

Kod svake pesme, albuma ili plej-liste imaš one tri tačke za dodatne opcije. Među njima je i "Share". Dalje u izboru imaš opciju kopiraj link, bilo da je to pesma, album, plej-lista... Kad si kliknuo tu opciju dobio si link. Sada otvoriš 'Notepad' prisutan na svakom Win PC-u ili bilo koji tekst editor i jednostavno opcijom Paste ('Prilepi' ako je na Srpskom) dodaš link u svoju kolekciju i sačuvaš dokument. Ako si uredan napravićeš sekcije Pesme/Albumi/Plej-liste i sav tvoj sadržaj je ostao zapamćen.

Ove linkove iz dokumenta kopiraš, otvoriš u web pregledniku, Tidal plejer preuzima pa imaš dalje opcije - svirka u web app ili da se otvori desktop verzija. Pod uslovom da si ponovo otvorio Tidal nalog naravno.

Tidal.jpg.e9d32f0597d267f6987c016a14a1a3d3.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Kisa i zaladjenje 100 % :)....

Nego, bas ti se popravilo na vise slusanja? Nije samo utisak od jednog dana?..

Realno niti ruter novi niti bilo sta ne bi trebalo da utice, naravno....da nisi na sistemu nesto radio pa dobio bolje performanse, generalno..ili se odnosi samo na Tidal?

Link to comment
Share on other sites

Ok već sam pomislio da sa mnom (tako se piše :D) nešto nije u redu. Dakle meni se čuje lošije. Znatno lošije, puno digititisa! Isti hardver preko Foobara, iste numere znatno bolje. Već sam pisao da sam naišao na jedan album koji se čuo bolje. E sad ne znam, probaću ponovo.:huh:

Link to comment
Share on other sites

Moje lično iskustvo se tiče izdvojene slušaonice i uzemljenja.

Kada padaju kiše neko vreme, jednostavno nestane blagi šum od računara koji se čuje kada se nabije uvo u srednjetonac (osetljivost zvučnika je 95-96 dB). Moja pretpostavka je da se povećanjem vlage u tlu (inače objekat ima plitke temelje, minimalnih 80 cm, možda i manje i traka za uzemljenje je tu) smanjuje otpor uzemljenja i da modulacije struje koje izaziva računar za rezultat imaju manje modulacije napona i samim tim imam veću pozadinsku tišinu a za rezultat veću dinamiku sistema.

Sada, ovo je samo moja teorija jer je vlaga u tlu zapravo u najvećoj meri zaslužna za provođenje elektriciteta...

Dodatno, na poslu koristim Tidal-ovu aplikaciju za slušanje muzike i u zadnje vreme je bilo nekoliko update-a, pa je moguće da su i oni nešto manđijali...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, somilenko said:

Moje lično iskustvo se tiče izdvojene slušaonice i uzemljenja.

Kada padaju kiše neko vreme, jednostavno nestane blagi šum od računara koji se čuje kada se nabije uvo u srednjetonac (osetljivost zvučnika je 95-96 dB). Moja pretpostavka je da se povećanjem vlage u tlu (inače objekat ima plitke temelje, minimalnih 80 cm, možda i manje i traka za uzemljenje je tu) smanjuje otpor uzemljenja i da modulacije struje koje izaziva računar za rezultat imaju manje modulacije napona i samim tim imam veću pozadinsku tišinu a za rezultat veću dinamiku sistema.

Sada, ovo je samo moja teorija jer je vlaga u tlu zapravo u najvećoj meri zaslužna za provođenje elektriciteta...

Dodatno, na poslu koristim Tidal-ovu aplikaciju za slušanje muzike i u zadnje vreme je bilo nekoliko update-a, pa je moguće da su i oni nešto manđijali...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Ne znam zasto sam se posle ovog posta setio filma "Crna macka, beli macor" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ali meni opet radi odlično.:rolleyes:
Biće da je do mojih ušesa. Kad sam doktorki na regrutaciji (pre bukvalno sto godina) rekao da ne čujem dobro kad je loše vreme i kad se naglo menja....................... upišala se od smeha.

-Ha, ha ha.... kad hoćeš čuješ kad nećeš ne, ha, ha, ha. Sedi jedan.... evo ti cevka od minobacača pa nosaj...........:D

Tako je i bilo. A kad smo kod mačaka, eto ovaj moj Gaša pokušava da mi sedne na tastaturu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...