Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Ne diram ništa!! Kolko sam q.......te sreće još mogu da uhebem Foobar. Pustim nešto pa uživam. Kad hoću nešto drugo promenim HDMI ulaz na TV. .....................Pa opet uživam.
Ne mora da se upravlja sa androida.:rolleyes:

Da imam para za Linn i Naim bio bih bar dva do tri santimetra viši. I lepši. I mlađi. I imao bih Hifu za qrčenje.:D

Link to comment
Share on other sites

Google chromecast audio je zgodna spravica, kompatibilan da Tidal aplikacijom, ima optički izlaz, pa ga možeš povezati sa kojim hoćeš dacom, a cena skoro džaba. Nažalost, ne prave ga više.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Ne diram ništa!! Kolko sam q.......te sreće još mogu da uhebem Foobar. Pustim nešto pa uživam. Kad hoću nešto drugo promenim HDMI ulaz na TV. .....................Pa opet uživam.
Ne mora da se upravlja sa androida.:rolleyes:

Da imam para za Linn i Naim bio bih bar dva do tri santimetra viši. I lepši. I mlađi. I imao bih Hifu za qrčenje.:D

Foobar može da se pokvari otprilike k'o i nakovanj, tako da možeš komotno da se igraš...;) Ako si ipak za varijantu da ne pipaš ništa sam, možemo to da namestimo očas posla preko TeamViewera za vikend, a može da se desi i da ja dolazim na tu stranu... 

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Dragan Penev said:

Na'rani svinje i ne diraj ništa. 

Lepo rekoše... Ovo je boles'. Kreneš od običnog Tidal naloga, završiš na Linn, Naim ili još nečemu skupljem.

Ima streamera i sa dosta povoljnijom cenom Marantz,Pioneer,Yamaha...

Nisam ni ja kupio Linn ,samo dobio drugarski od forumskog kolege na slusanje dok je on na odmoru. Razmisljam,vazem,izbacio bih tad dac ili uzeo povoljniji streamer plus dac.Ono sto jeste meni najveci utisak pored zvuka koji je bolji od mog dac-a je upravo taj velik konfor, dostupacnost muzike,internet radia i svega bez ukljucivanja PC-a,osim ako neces da slusas nesto sa Hard diska sto me ne privlaci.Upravo idealno za one kojima je Tidal ili neki streaming servis izvor zvuka.Meni kao i mnogima ovde CD plejer postaje pored Tidala visak,a sa ovim i PC.Interesantan mi je i Quad Artera koji pored svega ima cak i fijoku za CD, a moze biti i ceo sistem uz dodatak zvucnika,dosta povoljniji od Linn.

Predpostavljam da se to sve moze i sa dosta manje para sa nekim pristupacnijim streamerom.Enivej,meni je proteklih mesec dana proslo u cistoj streaming uzivanciji , svakom za pozeleti...Gramofon bio na godisnjem odmoru.

Link to comment
Share on other sites

Lako je sve za izguglati,ali tu smo i da razmenimo licna iskustva.Jedan drugar,stari gramofondzija i kolekcionar takodje prelazi na streaming i neki dan me zvao da se raspita o streamingu ..hoce nesto za normalne pare,bas kao sto napisah Marantz ,pioneer... Nek neko napise neko korisnicko iskustvo ako ga ima.On zasad ima deezer(na telefonu) i odusevljen je, ali sam mu nahvalio Tidal i nase "family" varijante.

Razumem ja da je novim generacijama sve ovo luk i voda,a eto ima nas "analognih" ...

Link to comment
Share on other sites

On 27.8.2020. at 10:50, ivanp said:

Nije laptop, mini PC je.:huh:

Meni bukvalno treba za eventualnu pauzu ili biranje određene numere. Ostalo podesim na compu. Predpostavljam da bi i TeamViewer mogao ali i on je nespretan i .......................

Onda štap od 7 metara i na kraju neki "poke device" i  udri. Ako je priključen na redovan TV, dovoljno velik, nije loša opcija bežična smart TV tastatura sa touch pad-om, nešto ovako: Hama Smart-TV Keyboard Uzzano 3.1, USB, DE (173091) starting from £ 37.43  (2020) | Skinflint Price Comparison UK

Ima i kod nas da se pazari sa SR tastaturom.

Takođe, Unified remote u freeware verziji ima media control mod, koji upravo menja pesmu, pauzira i stopira, mislim da čak može i da ugasi ili restartuje komp a za nekih 500 din se dobija i funkcionalnost teamview-era, pa kome odgovara, ja za sada koristim ovu varijantu.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sondek said:

Lako je sve za izguglati,ali tu smo i da razmenimo licna iskustva.Jedan drugar,stari gramofondzija i kolekcionar takodje prelazi na streaming i neki dan me zvao da se raspita o streamingu ..hoce nesto za normalne pare,bas kao sto napisah Marantz ,pioneer... Nek neko napise neko korisnicko iskustvo ako ga ima.On zasad ima deezer(na telefonu) i odusevljen je, ali sam mu nahvalio Tidal i nase "family" varijante.

Razumem ja da je novim generacijama sve ovo luk i voda,a eto ima nas "analognih" ...

E pa da pitam onda i ja...Evo neko vreme bacam oko na...

https://usa.yamaha.com/products/audio_visual/hifi_components/r-n602/index.html

i sad sta mene interesuje....Vidim da vi uglavnom rjesavate preko VPN ove servise  za koje nema podrske u doticnoj zemlji.Posto kod mene nema podrske ni za normalan zivot a kamoli za ove servise ide logicno pitanje.,...

Kao sto vidim ovaj netvork risiver ima podrsku za sve te igracke...e sad, ako nema klasicne podrske da li je ,moguce na samom uredjaju da se to zaobidje ili mi i dalje ostaje opcija samo VPN preko kompa ili telefona ako vec moze....

BTW..ako neko ima iskustva s njim, moze da mi baci neki fidbek o njemu..ima na jutjube al opet od "ziva coeka"nekako najvolim informacije hahha
 

Link to comment
Share on other sites

@sondek, naravno da smo se šalili za Linn i Naim. Jesu skupe sprave, ali kao što si rekao ima uvek nešto lepo dostupno a da radi posao više nego dobro.

Ali ono što sam zapazio kod tebe u komentaru i složiću se, to je da su čudni putevi audiofila. Krene čovek od običnog risivera, pa doda CD, pa DAC, pa pređe na gramofon, pa malo streaming... u svakom slučaju nam je izbor veliki i treba da uživamo prvenstveno u muzici.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, somilenko said:

Onda štap od 7 metara i na kraju neki "poke device" i  udri. Ako je priključen na redovan TV, dovoljno velik, nije loša opcija bežična smart TV tastatura sa touch pad-om, nešto ovako: Hama Smart-TV Keyboard Uzzano 3.1, USB, DE (173091) starting from £ 37.43  (2020) | Skinflint Price Comparison UK

Ima i kod nas da se pazari sa SR tastaturom.

Takođe, Unified remote u freeware verziji ima media control mod, koji upravo menja pesmu, pauzira i stopira, mislim da čak može i da ugasi ili restartuje komp a za nekih 500 din se dobija i funkcionalnost teamview-era, pa kome odgovara, ja za sada koristim ovu varijantu.

Izgleda da nisam bio dovoljno jasan. Imam ja bežičnu tastaturu i miša na tom PC ju.:) Radi to odlično. TV nije smart nego stara plazma.
Hteo sam da izbegnem duže zadržavanje statičnog Tidal ekrana, pa otuda ................ Ma ......njam. Ono preko leba pogača.:)

Ono gledaš Darju K. T. i slušaš muziku.

Link to comment
Share on other sites

Ma navlaka da kupiš plaćenu verziju. Ova besplatna kod mene nemožduspostavi vezu, e ybg.:D
Al sam uzgred ukapiro koliko sam matori bambus.
Naravno da mi Logitech tastatura pauzira muziku bez problema. Jednostavno do sad nisam probo. Devedeset posto problema rešeno. Taman koliko da protegnem noge ili da odem do prokota. :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dragan Penev said:

@sondek, naravno da smo se šalili za Linn i Naim. Jesu skupe sprave, ali kao što si rekao ima uvek nešto lepo dostupno a da radi posao više nego dobro.

Ali ono što sam zapazio kod tebe u komentaru i složiću se, to je da su čudni putevi audiofila. Krene čovek od običnog risivera, pa doda CD, pa DAC, pa pređe na gramofon, pa malo streaming... u svakom slučaju nam je izbor veliki i treba da uživamo prvenstveno u muzici.

Ti si Car. Vrlo brzo se prebacujes sa uredjaja na uredjaj. Za kratko vreme. Prebrzo.

Moje misljenje je, da ne zuris.  I naravno da uzivas u muzici.

Zbunice te uredjaji. Neces znati koji je najbolji. Ne verujuj forumasima.....samo usima.

Uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

@nesone,@nesone, Ja već neko vreme imam početni sistem ali sam od skoro na forumu. CD smo uradili upgrade jer nismo imali na čmu da puštamo diskove koje posedujemo. Gramofon je nešto što je kupljeno veoma povoljno i bilo je glupo da se ne uzme.

Deezer I Tidal su servisi koji su sada dostupni svuda i svakome i normalno je da to veliki broj ljudi ima. Ne samo zbog kuće, već zbog putovanja, muzika u kolima, na odmoru. 

Ja sam samo unapredio slušanje u digitalnom formatu dodavši jedan DAC koji je mali, mobilan i može se koristiti i kao dac za slušalice. 

E sad, gramofon je potpuno nova stvar kod nas u kući, sa njim apsolutno ne žurimo nigde... 

 

Edited by Dragan Penev
Dodatak info...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...