Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Lako za objasniti.Naleteo si najverovatnije na bolje izdanje istog albuma.Ima ih po nekoliko za isti album pa se jasno moze cuti sta se izgubilo ili dobilo u raznim izdanjima,remasterima.Ume da bude vrlo interesantno poredjenje,a pritom sve na dohvat ruke.Recimo probajte originalni Milesov Tutu i ovaj sto je sad skoro izasao.Imajte daljinac pri ruci.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da, primetio sam da Tidal za neke popularnije albume ima po 2 izdanja, vidjao sam recimo "obicno" izdanje i Master "izdanje". Ili "obicno" izdanje i "Remastered".

Al opet cesto je tesko reci koja su izdanja u pitanju, i svakako nema garant da Tidal ima "najbolje" izdanje.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, sondek said:

Pise iz koje godine je izdanje ili remaster.Bude in nekad i bas dosta za isti album ili numeru.

Space Oddity iz 72 razlicita izvora,remasteri iz razlicitih godina,sa kompilacija,live verzije... suma toga za "istrazivanje"

 

Pa ne bas, evo pomenuti Getz/Gilberto.

Getz/Gilberto

by João Gilberto, Stan Getz  8 Tracks — 33:33MASTER

Released 03/01/1964

Dakle ovaj datum bi trebalo da je za originalno izdanje, LP. Tesko da je ovaj Master iz 64. :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi biti snimak sa master trake koji im dostavlja kuca koja je izdala album,odnosno prvog izdanja na CD koje je nastalo masteringom sa njih koji je svakako kasnije nastao kad se pojavio CD.U svakom slucaju trebalo bi da je poreklom od zvanicnog izdavaca. Predpostavljam da tako funkcionise.Nisam primetio jos pucketanja ploca na Tidalu kod tih relativno novijih i poznatih izdanja.Kod jos starijih iz recimo 30-tih cuo sam svasta,puckanje i sa CD.Ova informacija o datumu je svakako samo datum izlaska prvog izdanja.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ivanp said:

Sramota me,................ malo.:D E ybg, moreli da mi se objasni, ali nivo od 6-7 godina, (optimistička procena), kako da komandujem Tidal desktop aplikacijom preko Androida ili Iphone a? Huh:huh:

Mogu i linkovi, slabo me sluša pretraga na forumu.

 

E otišla je diskusija u drugom pravcu. Ne mari.................... Da se vratim na pitanje. Da li postoji dobrovoljac?

Link to comment
Share on other sites

I mene ovo poprilično zanima, tražio sam po netu, doduše, ne mogu se pohvaliti nekim velikim uloženim trudom, ali najbolje što sam uspeo naći je UPnP streaming (poznat metod svima) i Unified remote (softver za daljinski pristup i kontrolu komplet računara - previše komplikovano za neobavezno slušanje i troši dosta resursa na strani računara a da ne pričam o nabadanju albuma i pesama u desktop rezoluciji na ekranu telefona i konstantno zumiranje...), ali nisam uspeo naći "daljinski" za Tidal aplikaciju.

BTW (opet verovatno svima poznato), popriličan zvučni napredak kada se u izboru "output device"-a odaberu dodatna podešavanja i uključi "Use exclusive mode"

Ako neko zna neki način za daljinsku kontrolu Tidal aplikacije na PC-u preko mobilnog telefona, bilo bi dobro da podeli sa nama, ja sam još jedan od zainteresovanih...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dragan Penev said:

Uzmeš USB od 7 metara kao ja, i laptop ti je uvek dostupan. :)

Nije laptop, mini PC je.:huh:

Meni bukvalno treba za eventualnu pauzu ili biranje određene numere. Ostalo podesim na compu. Predpostavljam da bi i TeamViewer mogao ali i on je nespretan i .......................

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Trebao bi biti snimak sa master trake koji im dostavlja kuca koja je izdala album,odnosno prvog izdanja na CD koje je nastalo masteringom sa njih koji je svakako kasnije nastao kad se pojavio CD.U svakom slucaju trebalo bi da je poreklom od zvanicnog izdavaca. Predpostavljam da tako funkcionise.Nisam primetio jos pucketanja ploca na Tidalu kod tih relativno novijih i poznatih izdanja.Kod jos starijih iz recimo 30-tih cuo sam svasta,puckanje i sa CD.Ova informacija o datumu je svakako samo datum izlaska prvog izdanja.

Ok za izdanje koje je Master, ali imamo drugo "obicno" izdanje koje ima isti datum (1964). Ako uzmemo u obzir da je prvo CD izdanje tog albuma izaslo verovatno negde 80ih, opet tesko mozemo znati o kom se izdanju zapravo radi.

Link to comment
Share on other sites

Ako je zvanicno izdanje od iste diskografske kuce prvi AAD mastering za CD je sa velikom verovatnocom radjen sa originalnih master traka.Taj digitalni master je jos lakse sacuvati.I danas se recimo prave ploce poreklom sa originalnih master traka koje se cuvaju.I remasteri koji se rade preko njih mogu biti odlicni i iako nije originalni zapis mogu pruziti i bolju bolju informaciju,ispravljenu neku gresku u produkciji i sl.Neke od tih remastera rade originalni producenti,kao sto je RVG,neke muzicari,a neke nazalost neko ko napravi krs od snimka.

Nazalost mnoge originalne master trake nestale su u pozaru u Universal studiju 2008. Poznatih muzicara i bendova Elton Johna,Nirvane...Nas poznati sugradjanin muzicar i producent Mitar Subic Suba poznat pod pseudonimom Rex Ilusivii poginuo je spašavajuci iz požara Master trake iz studia u Sao Paolo,u Brazilu.Tako da nazalost nekih traka vise nema,a jos vise od toga ni Sube.R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

PC mi je HDMI jem vezan na TV pa nije zgodno da statični ekran Tidala bude stalno uključen. Obično pustim N1 i čitam............:D Za Foobar koristim Fobar controller. Da li je moguće nešto slično?

Ako već koristiš foobar, jedna opcija je da ga podesiš kao UPnP/DLNA media renderer pomoću odgovarajućeg plugina, a da Tidal puštaš preko mConnect ili Bubble UPnP aplikacije na telefonu. Druga, malo naprednija i komplikovanija opcija je da instaliraš na tom računaru Logitech Media Server i Squeezelite klijenta i dodaš Tidal aplikaciju, a na telefonu koristiš neku Squeezebox kompatibilnu aplikaciju za kontrolu, kao recimo OrangeSqueeze.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je sa drugim streamerima koji imaju Tidal,ali ja sa ovim Linn Majikom sve kontrolisem sa telefona.Malo je uproscen u odnosu na ono sto je na desktopu ali funkcionise odlicno.Sa njega se kontrolise lako i preamp sekcija kao i internet radio ili  pristup hard disku preko kucne mreze.Toliki konfor da je pravo uzivanje pretrazivati.Softver je Linn kazoo,instalira se za minut.Na racunaru jos jedan Linn konfig sa Linn sajta,koji se redovno apdejtuje.Besplatni su.

Link to comment
Share on other sites

Ako već koristiš foobar, jedna opcija je da ga podesiš kao UPnP/DLNA media renderer pomoću odgovarajućeg plugina, a da Tidal puštaš preko mConnect ili Bubble UPnP aplikacije na telefonu. Druga, malo naprednija i komplikovanija opcija je da instaliraš na tom računaru Logitech Media Server i Squeezelite klijenta i dodaš Tidal aplikaciju, a na telefonu koristiš neku Squeezebox kompatibilnu aplikaciju za kontrolu, kao recimo OrangeSqueeze.
Ja koristim ovu prvu opciju i šljaka ok, MConnect aplikacija na telefonu, izabere se u njoj Tidal kao browser, "Play to" - izabere se desktop u listi upnp devices... I radi. Naravno na pc-u se upali Foobar pre toga. Search u MConnect aplikaciji je malo lošiji nego u Tidal nativnoj ali radi.
Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sondek said:

Ne znam kako je sa drugim streamerima koji imaju Tidal,ali ja sa ovim Linn Majikom sve kontrolisem sa telefona.Malo je uproscen u odnosu na ono sto je na desktopu ali funkcionise odlicno.Sa njega se kontrolise lako i preamp sekcija kao i internet radio ili  pristup hard disku preko kucne mreze.Toliki konfor da je pravo uzivanje pretrazivati.Softver je Linn kazoo,instalira se za minut.Na racunaru jos jedan Linn konfig sa Linn sajta,koji se redovno apdejtuje.Besplatni su.

Evo rešenja, @ivanp, kupiš neki Linn strimer i nema glava da te boli oko podešavanja...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, sondek said:

Ne znam kako je sa drugim streamerima koji imaju Tidal,ali ja sa ovim Linn Majikom sve kontrolisem sa telefona...

Na ranijim  Naim-ovima je užas. Ne znam kako je na novijima.
Kontrola Tidal-a sa telefona na Naim ide kroz Naim mobilnu aplikaciju koja em nije posebno upotrebljiva, em je integracija Tidal-a u nju još gora.

Spotify je to rešio mnogo bolje. Na Naimu se kontroliše direktno iz Spotify aplikacije. Dakle, kao da koristite Spotify na telefonu, samo što svira streamer. Identično kao Chromecast princip rada.

Na novijim uređajima sa Cast podrškom, Tidal radi isto tako, kontroliše se iz Tidal aplikacije.

...ali Tidal kroz Naim alikaciju, na Naim uređaj je :screwy . Praktično jedino što se može valjano koristiti jeste da pustite play liste koje ste pripremili ranije. Ograđujem se, možda je na novim generacijama Naima to bolje rešeno.

 

 

15 sati ranije, Engine said:

Pretpostavljam, iako ne koristim desktop Tidal, da je najzgidnije uparivanje preko Google Home aplikacije.

Ovo može ako streamer podržava Google Home, tj. Chromecast sistem rada. Sa njima ništa nije problem upariti/pokrenuti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...