Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Jesi li ovo proterao kroz Operin free VPN ili neki drugi ?
Tamo sam aktivirao Americas IP, ali nešto neće.
Da se ne cimam ako ne šljaka kroz Operu.
Mislim da je ovo za nove naloge, ako si vec registrovan onda ne može.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pitanje u vezi Spotify.

Aktivirao sam nalog preko Hola VPN, sve fercera.

Uzeo normal Spotify, ne ostavljaju mi se na pocetku podaci dok ne vidim o cemu se tacno radi.

Pitanje glasi: da li je Spotify Premium isto ovo samo sa kvalitetnijim fajlovima ili postoje druge razlike? Pre svega me zanima da li je baza ista.

Meni ovaj normal Spotify 100% radi posao za slusanje na mobilnom telefonu, radnom notebooku pa i za kuhinju. Znam da se o kvalitetu zvuka ne moze pricati preko ugradjenih ili blutooth zvucnika ali ovo zvuci dobro, bez zamerki.

Za HiQ slusanje cu odluke doneti kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Konačno sam uspeo iz trećeg puta, ponestadoše mi mejl adrese.

Da, samo preko Hola VPN i novi nalog, ukačio sam ovaj prolećni popust za 4$ .

Kombinujem pokretanje Tidal aplikacije sa Minority Cleaner-om i Fidelizer-om i to je meni extra zvuk na mom sistemu.

Još kad bi stalno bila ova cena...

Zahvaljujem  na odgovorima . 

Link to comment
Share on other sites

Od pre par dana novi isue.

Album iz moje kolekcije koji često puštam odjednom ne radi. Uz poruku da nije available for streamimg.:o

 

Drugi albumi istog izvođača rade.

Ima li neko pojma o čemu se radi? Izvodjačka prava? ( za Srbiju samo ili globalno?)

Nešto treće?

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da znači da album nije više dostupan nego da je izmenjen link, track ili album treba obrisati iz favorita i dodati ga ponovo. Mala je verovatnoća da je izdavačka kuća u međuvremenu povukla pravo emitovanja za neki materijal koji je već bio dostupan, a dostupnost neke muzike nema nikakve veze sa Srbijom nego sa zemljom preko koje imate prijavljen Tidal nalog.

Link to comment
Share on other sites

Da, tako nesto sam i ja pretpostavio, s obzirom da cesto prilikom pretrage naidjem na dva identicna albuma (isti broj pesama, isto trajanje pesama, samo recimo razlicit datum izdavanja..) Dakle nije strasno, al nezgodno kada opet treba pretrazivati i dodavati u favourites..

Link to comment
Share on other sites

^^ pretpostavljam da mislis na offline mode. On postoji na android app_u, verovatno i na IOSu. Na desktop aplikaciji ga nema. A ne verujem da bilo koja od "spoljnih" aplikacija koja podrzava Tidal servis poseduje mogucnost offline moda..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je l imate možda problem kada sa laptopa puštate Tidal, da secka i da mu treba dosta vremena da učita pesmu? Laptop koji ja koristim je Lenovo T440, dobra mašina sa ssd diskom. Klot Windows 10,ništa od dodatnih app na laptopu osim O365. 

Kad puštam na mobilnom, sve radi normalno. Oba uređaja koriste isti ruter za pristup internetu, preko WiFi. 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene hoće da stane kada u plej listi "pređe" sa pesme koja je u HIFI kvalitetu na pesmu koja je u STANDARD kvalitetu (MP3), mislim da se dešava i kada je obrnuto. Da bi nastavio reprodukciju moram da pređem na sledeću pesmu (bez obzira na kvalitet).

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od danas prvi veci problem sa Tidalom u dve godine.. Dosao sa posla i da pustim malo muzike, kad ono, mconnect aplikacija trazi da se logujem na Tidal. Medjutim ne moze. Probam Tidal aplikaciju na andoridu, nece. Pobrisem cache, data, force stop, opet nece. Ne nudi cak ni opciju da nanovo unesem username i pass. Instaliram na zeninom mobilnom Tidal aplikaciju, tu ponudi da unesem user i pass ali javlja gresku  "login failed due to an unidentified network error. Please try again..". Probao i sa VPN_om na oba mobilna, ne vredi. 
Celo vreme na desktopu aplikacija radi normalo.
Ima li neko sa ovim problemima kod logovanja na androidu?  
 

Link to comment
Share on other sites

I kod mene na mconnect isti problem ali zato radi desktop Tidal app a sa telefona mi radi Bubble upnp. Ja sam zbog toga mislio da je mconnect kriv i već sam pisao support-u... Jer mconnect imam plaćen i očišćen od reklama a Bubble mi je free verzija sa nekim limitima.

Link to comment
Share on other sites

Isto od veceras imam problem sa Tidalom (sinoc je sve radilo) na Mconnect (lite i full verzija) aplikaciji, ne mogu da se ulogujem, izbacuje mi "invalid token". Nakon toga sam instalirao BubbleUPnP (licencnu verziju), i Tidal radi, normalno sam se ulogovao. Medjutim, ne svidja mi se interfejs, pregled albuma takodje, a sto je najgore, posle svake pesme moram manuelno da pustam sledecu, evo vec 2 sata pokusavam da nadjem opciju da automatski pusti ceo album. Sve u svemu, place mi se za Mconnect-om.

Link to comment
Share on other sites

Da, i meni pre svega Mconnect fali zbog MQA. Citao sam malo, bilo je po svetu ovih dana i nedelja slicnih problema sa Tidalom i u drugim softverskim postavkama, pa su samo nestajali, ne znam zbog cega, odustao sam od proucavanja. Mislio sam veceras da lenstvujem, ali mi ne gine gimnastika na 33rpm ;)

Link to comment
Share on other sites

Negde sam ranije pominjao ovakve moguce situacije da Tidal nesto promeni pa da negde nesto ne radi (sem na zvanicnim aplikacijama naravno).

Recimo ovo moze da uzrokuje da i na streamerima Tidal ne radi kao ranije, pa da se ceka softverski apdejt proizvodjaca.

Evo sa Kodi foruma, od pre par dana, verovatno je ovo razlog sto ne radi Tidal u nekim situacijama.

Hallo everybody,

bad news !!! Some of the TIDAL login tokens doesn't work anymore. New login sessions are not able to stream FLAC and MQA anymore, because the Android and Audirvana tokens doesn't work anymore.
There are some new tokens which work for login but the losless streams are encrypted and can't be played with my TIDAL2 addon.
If you still have a valid Login session in the Settings.xml of the addon, you can play FLAC and MQA streams as long as the session ID is valid.
Please make a backup of your Settings.xml file !!!
The ALAC method still works, so if the login doesn't work for you anymore, try to change the playback quality to ALAC.
Sorry for this bad news, but I think that TIDAL changes the playback method to encrypted streams step by step.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, _Naum said:

Da, evo i meni Bubble radi normalno. Mconnect nece. A treba mi mconnect jer on podrzava MQA. Izgleda je @Aibo u pravu - da je do Mconnecta. Samo mi cudno sto ne radi nativna Tidal app na androidu.

S zato MQA? 
To je lossy fotmat. Osakacen HiRes, isti sto i Mp3 za Wav npr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...