Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Da pitam i ovo, na kom plejeru slušati muziku na OS Linux? iskustva govore da se sa različitih plejera, različito čuje. Da li je takva situacija i kod Linuxa. Da znam od čega da krenem, par predloga, pa ću posle i sam doći, valjda, do nekih zaključaka, ako se upustim u avanturu Linux.

I koje su mogućnosti reprodukovanja muzike sa Tidala na OS Linux, osim direktno sa internet pretraživača? 

Link to comment
Share on other sites

Da pitam i ovo, na kom plejeru slušati muziku na OS Linux? iskustva govore da se sa različitih plejera, različito čuje. Da li je takva situacija i kod Linuxa. Da znam od čega da krenem, par predloga, pa ću posle i sam doći, valjda, do nekih zaključaka, ako se upustim u avanturu Linux.
I koje su mogućnosti reprodukovanja muzike sa Tidala na OS Linux, osim direktno sa internet pretraživača? 

Linux tidal nista, jedino firefox zbog widevine, ali zvuk je dobar. Spotify linux razbija kaoo radi.
Ostalo sto nije streaming, svi su tu negde, ja najviše koristim Audacious, njegov plugin crystalizer je neverovatan ponekad.
Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Preddrag said:

Da pitam i ovo, na kom plejeru slušati muziku na OS Linux? iskustva govore da se sa različitih plejera, različito čuje. Da li je takva situacija i kod Linuxa. Da znam od čega da krenem, par predloga, pa ću posle i sam doći, valjda, do nekih zaključaka, ako se upustim u avanturu Linux.

I koje su mogućnosti reprodukovanja muzike sa Tidala na OS Linux, osim direktno sa internet pretraživača? 

https://valknight.github.io/tidal-desktop/

Link to comment
Share on other sites

Tidal na linuxu može preko mconnecta i album playera, koristi se aprenderer kao upnp renderer za album player. Tidal desktop kod mene na Mint 19.3 Cinamon ne radi, nisam se baš previše cimao jer je zvuk preko album playera odličan.

Za slušanje muzike na linuxu audacious+ Jack, HQplayer za linux (skupa igračka ali na linux platformi je ograničen na 30minuta, nakon toga se ugasi i može ponovo start i tako unedogled, verzija za W radi 30 dana a nakon toga mora kupovina) i pomenuti album player, koji je moj favorit, otvara .iso (SACD i DVD-A), dsd, wv, ape, flac, dakle sve što postoji od formata, upravljanje  mob telefonom preko pretraživača i meni ta linux varijanta nekako radi stabilnije od windovsa a ni po zvuku nije inferiorna. JRiver za linux, probao sam ga više puta i redovno bio razočaran, od verzije mislim 24 su ga konačno uboli, sad radi dobro i stabilno, pre ver 24 je bio baš baš nestabilan i nije radio na ALSA nego na Pulse audio.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Dacho said:

Koji Linn streamer bi preporučili, imaju poprilicno modela, govorimo o SH. Klimax je presup i u Sh, koliko bi Akurate bio bolji od Majik, a jos vidim da ima i nekih varijanti.

U SH bi ja uzeo akurate ili klimax u renew konzervi,nakon probe u svom sistemu naravno.to je varijanta bez fensi kucista,mnogo jeftinija koju ljudi dobiju od linn kao streamer za drugu sobu kad apgrejduju streamer.Medjutim i tako je skupa zabava.Majik ds se recimo nadje ispod 1000eur,nalazio sam.i za 700-800 i to je solidna "jeftina" zamena za Dac,a dobije se i streaming opcija.Ja sam slusao dsm3 u svom sistemu.Cudno se ponasao kao preamp pa me je to odbilo od inicijalne ideje da mi bude i preamp i izvor,eliminacija multi box preampa.Zapravo nista cudno,bolji je bio od njega duplo skuplji preamp,malo sam ga precenio u tom segmentu.Kao izvor sasvim solidan.Lep,lak skoro pa gramofondzijski zvuk sa dosta detalja ali bez da ista nervira kao sto dakovi i digitalija umeju.Inace nece to svakom da se svidi,mnogima je to previse miran i dosadan zvuk.Ja slusam njihov (pra)stari dak Numerik sa 1702 bb chipom i od njega je moderniji zvuk ipak.

Edit:evo recimo da bi sa oko 1000 evra,razmisljao oko ovako necem  https://www.hificinema.co.uk/special-offers/linn-special-offers/#AKDS0

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, sondek said:

U SH bi ja uzeo akurate ili klimax u renew konzervi,nakon probe u svom sistemu naravno.to je varijanta bez fensi kucista,mnogo jeftinija koju ljudi dobiju od linn kao streamer za drugu sobu kad apgrejduju streamer.Medjutim i tako je skupa zabava.Majik ds se recimo nadje ispod 1000eur,nalazio sam.i za 700-800 i to je solidna "jeftina" zamena za Dac,a dobije se i streaming opcija.Ja sam slusao dsm3 u svom sistemu.Cudno se ponasao kao preamp pa me je to odbilo od inicijalne ideje da mi bude i preamp i izvor,eliminacija multi box preampa.Zapravo nista cudno,bolji je bio od njega duplo skuplji preamp,malo sam ga precenio u tom segmentu.Kao izvor sasvim solidan.Lep,lak skoro pa gramofondzijski zvuk sa dosta detalja ali bez da ista nervira kao sto dakovi i digitalija umeju.Inace nece to svakom da se svidi,mnogima je to previse miran i dosadan zvuk.Ja slusam njihov (pra)stari dak Numerik sa 1702 bb chipom i od njega je moderniji zvuk ipak.

Edit:evo recimo da bi sa oko 1000 evra,razmisljao oko ovako necem  https://www.hificinema.co.uk/special-offers/linn-special-offers/#AKDS0

https://www.audio-markt.de/market/start/?page_filter_field_usage_state=0&page_filter_field_manufacturer_id=2051&filter_submitted=1&sort=3&page=3

Vidim da negdje navode cijenu novog Akuratea 6500 a negdje skoro 3000€ manje. Najjeftiniji Akurate ima za 1600€ ako je to dobra verzija, Majik ima za 750€

Link to comment
Share on other sites

Obrati paznju samo da se te EXact varijante mogu koristiti samo u Linn EXACT sistemima ,gde je dac u zvucnicima i do njega signal ide digitalnim putem.Ti su jeftiniji dosta.Ima tu i dosta verzija,jer se ti streameri proizvode od 2007. do danas pod istim nazivima...sad su aktuelne 3. verzije pa su u skladu s tim i cene polovnih.Nude oni i apgrejde kad izadje nesto novo,pa ima i takvih apgrejdovanih.Te ''konzerva'' verzija su prepakovani,servisirani stari koje linn servisira i izda novu garanciju na 5g da sluzi kao streamer za b sistem.To stari kupci dobiju sa velikim popustom i deo nadoknade prodajom renew-a.

Molim moderaciju da splituje u novu temu,streamer ili dac ili sl.Pa da tamo cujemo i o drugim streamerima tipa Lumin,Naim,Auralic... to je novi trend medju uredjajima streaming je uzeo velikog maha i kod nas,ima dosta korisnika i moze da bude interesantno.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ajte molim vas makar na ovo ako moze neki odgovor :)

Skrinsat je kao sto vidite sa android uredjaja, krekovani spotifaj. Imam hromkast i allo digi one sa volumiom. Kao sto vidite spotifaj vidi hromkast i ne brani mi da strimujem a volumio vidi ali mi kaze da mi treba premium. Da li s to neka dva razlicita protokola/nacina strimovanja? 

 

Ista prica i sa dizerom, dizer vidi hromkast i radi savrseno a volumio ni ne vidi. 

 

Hvala :)

 

Screenshot_20191228-221115.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...