Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

16 minuta ranije, NNN said:

Zamalo, pošto su to takodje striming servisi. Muzika se kupuje i skida sa neta.

Drugim rečima, bar nešto ostane kod mene za moje pare.

Streaming i downloading su dva različita pojma, pa iako neki od servisa nude i jedno i drugo, nije isto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zexx said:

Streaming i downloading su dva različita pojma, pa iako neki od servisa nude i jedno i drugo, nije isto.

U kontekstu slušanja muzike u čemu je razlika? 

9 hours ago, NShappy said:

E? Onda si promašio temu. :P

Zamalo, pošto su to takodje striming servisi. Muzika se kupuje i skida sa neta.

Drugim rečima, bar nešto ostane kod mene za moje pare.

Link to comment
Share on other sites

Zamalo, pošto su to takodje striming servisi. Muzika se kupuje i skida sa neta.
Drugim rečima, bar nešto ostane kod mene za moje pare.
To je prevaziđeno, nema svrhu više. Imam veliku arhivu mp3 koju nisam koristio skoro deceniju, slično i sa flac arhivom, pun HD, nisam je upotrebio par puta u 2019-oj od preplate na Tidal. CD samo u rijetkim trenucima takođe. Internet radio i steiming servisi su sadašnjost.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

NNN, nemoj nas pogrešno shvatiti, ali zaista je bzvz da u temi o streaming servisima, krene priča da je nekome download bolji. To smo prežvakali mnogo puta na forumu, i jedno i drugo ima svojih  pristalica, može biti i da zaslužuje posebnu temu. Ali nemoj sada da ovde razvučemo X strana na diskusiju šta je bolje. Ideje na kojima se zasnivaju ta dva servisa se razlikuju.

Streaming nam omogućava da slušamo beskonačnu količinu različite muzike. Vrlo slično kao radio kojem mi uređujemo muziku koju će da nam pušta.

Download (plaćeni) podrazumeva da smo jednokratno kupili određenu muziku. Vrlo slično kupovini CD-a.

Tema je o prvoj ideji.

Link to comment
Share on other sites

 Necu nista da selim, ali se slazem sa @NShappy : Streaming radi drugacije od slusanja downloaded muzike.

 @NNN : Niko ne kaze da nisi u pravu, sustina je da streaming ima sigurno vise izazova od toga kad sve ide sa drugog racunara u tvom domu (da ne ulazim u USB problematiku), tako da ta razlika jeste bitna. Ako hoces temu o tome gde sta kupiti za download, slobodno, ali ostavi ovu temu za streaming.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Engine said:

To je prevaziđeno, nema svrhu više. Imam veliku arhivu mp3 koju nisam koristio skoro deceniju, slično i sa flac arhivom, pun HD, nisam je upotrebio par puta u 2019-oj od preplate na Tidal. CD samo u rijetkim trenucima takođe. Internet radio i steiming servisi su sadašnjost.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Ovo su fajlovi ili CD kvaliteta ili vise, idu do DSD128.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, NShappy said:

NNN, nemoj nas pogrešno shvatiti, ali zaista je bzvz da u temi o streaming servisima, krene priča da je nekome download bolji. To smo prežvakali mnogo puta na forumu, i jedno i drugo ima svojih  pristalica, može biti i da zaslužuje posebnu temu. Ali nemoj sada da ovde razvučemo X strana na diskusiju šta je bolje. Ideje na kojima se zasnivaju ta dva servisa se razlikuju.

Streaming nam omogućava da slušamo beskonačnu količinu različite muzike. Vrlo slično kao radio kojem mi uređujemo muziku koju će da nam pušta.

Download (plaćeni) podrazumeva da smo jednokratno kupili određenu muziku. Vrlo slično kupovini CD-a.

Tema je o prvoj ideji.

Shvatam da nije u pitanju razgovor o opstim mogucnostima pomenutih servisa, posto neki od njih daju mogucnost i skidanja muzike, nego o delu njihovih usluga, tj. rentiranju muzike.

Moja poenta je da sa takvih servisa preferiram jednu od dve moguce opcije, mada koristim i drugu ponekad.

Prijatno slusanje svima.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su fajlovi ili CD kvaliteta ili vise, idu do DSD128.
Nabitno, kad sam rekao flac mislio sam na 24bit flac original B&W filovi koje sam skinuo kad sam kupovinom zvučnika dobio i pristup njihovoj arhivi pa sam poskidao sve moguće. Međutim tako veliki flacovi su imali problem sa transferom na strimer, jer iako koristim brz i skuplji tošibin HD -usb dešavalo se da transfer "secne". U strimingu nema takvih problema jer strimer skida muziku iz clouda tako da i kratkotrajni gubitak interneta ne utiče na slušanje muzike.
Ipak je striming sledeća generacija slušanja muzike.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliki je taj flac 24bit fajl kad stuca pri transferu sa diska? Kako bi taj isti fajl bio strimovan sa neta ako stuca pri lokalnom transferu? :rolleyes:
Jedna numera 100-200Mb.
Sa neta ga ne skida direktno, vec iz klouda, što znači kad se isključi ruter strimer nastavlja da svira još 5sec makar. Tako da štucanje ne postoji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slusanje sa streamera treba da ima za veliku svoju prednost sto se fajl primi ceo,a zatim "pusta" sa svoje interne memorije.Sa time je zaobidjen bilo kakav uticaj transporta kao sto je to bio slucaj kod CD reprodukcije.Barem je Linn tako objasnjavao ukidanje CD plejera i prelazak na DS(data streamer).

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, NNN said:

Shvatam da nije u pitanju razgovor o opstim mogucnostima pomenutih servisa, posto neki od njih daju mogucnost i skidanja muzike, nego o delu njihovih usluga, tj. rentiranju muzike.

Moja poenta je da sa takvih servisa preferiram jednu od dve moguce opcije, mada koristim i drugu ponekad.

Prijatno slusanje svima.

Mislim da nije problem kombinovati streaming sa servisa i sa HD-a.Tidal ili nesto drugo moze ti biti samo mesto gde proveris opravdanost placanja muzike.Ja sam recimo odkad koristim Tidal mnogo ploca koje ce nakon kupovine otici u zaborav izbegao.Skupi su novci,oskudacija :lol:...mada jos uvek volim impulsnu kupovinu.Bas sam namerno preskocio da zirnem na tidalu kakav je jedan album jednog malijskog gitariste i porucio ga sa amazona.Mora nekad covek i da sebe iznenadi.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Engine said:

Jedna numera 100-200Mb.
Sa neta ga ne skida direktno, vec iz klouda, što znači kad se isključi ruter strimer nastavlja da svira još 5sec makar. Tako da štucanje ne postoji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Nema to bas nikakve veze sa cloud-om, vec sa time da se buffer-uju podaci na streamer-u. Isto bi se ponasao i da podignes lokalni UPnP/DLNA server.

Link to comment
Share on other sites

Pretpojacalo Rotel Rc 1572 povezano na njega Bluesound Node 2i sa rca i coax ,komp obicnim usb kablom najjeftinijim.Sa Tidala radjen uporedni test istih numera.Najlošiji rezultat sa Bluesound-ovim DAC-om,sa Coax-om dosta bolje ali sa kompa i usb konekcijom drastično poboljšanje u kompletnoj žvučnoj slici....Verovatno sa nekim DOBRIM usb kablom bi bilo još bolje....

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Engine said:

Jedna numera 100-200Mb.
Sa neta ga ne skida direktno, vec iz klouda, što znači kad se isključi ruter strimer nastavlja da svira još 5sec makar. Tako da štucanje ne postoji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

To uopste nije puno.

Recimo da je transfer sa nekog obicnog USB 3.0 Flash drajva tipa ~20MB/s (USB diskovi su i osetno brzi), pa ja ne vidim kako dodje do stucanja jer i u tom slucaju se baferuje. S
Recimo da taj fajl od 200MB je numera od 3 minuta, sto bi znacilo nekih 1.1MB/s.

Da li je realno da USB ne moze da prenese 1.1MB/s? Sem ako nesto nije ispravno ili streamer ima ocajan USB port.

 

Link to comment
Share on other sites

To uopste nije puno.
Recimo da je transfer sa nekog obicnog USB 3.0 Flash drajva tipa ~20MB/s (USB diskovi su i osetno brzi), pa ja ne vidim kako dodje do stucanja jer i u tom slucaju se baferuje. S
Recimo da taj fajl od 200MB je numera od 3 minuta, sto bi znacilo nekih 1.1MB/s.
Da li je realno da USB ne moze da prenese 1.1MB/s? Sem ako nesto nije ispravno ili streamer ima ocajan USB port.
 
Štucanje se rijetko desi al se desi. Neđe pročitah da USB HD koji nemaju svoje napajanje zahtijevaju dosta struje, za razliku od fleške, pa da to može biti razlog.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Engine said:

Štucanje se rijetko desi al se desi. Neđe pročitah da USB HD koji nemaju svoje napajanje zahtijevaju dosta struje, za razliku od fleške, pa da to može biti razlog.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

To je tacno za struju. Mada kad se to desi obicno se USB HDD samo diskonektuje.

No, svakako se ne moze reci da je streaming sa lokalnog storage-a sporiji od streaminga preko neta, cak naprotiv. Evo meni malopre Tidal stucnuo, na par sekundi.

Link to comment
Share on other sites

Pa i intermet provajderi nisu isti, ja sam izabrao navodno najboljeg. Sad se razmišljam dal da promijenim i dobijene kablove sa boljim, cat7, dobijam li šta sa tim. Znam da je Delija pisao o tome al me mrzi da tražim... Ruter već nebih dirao.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Engine said:

Pa i intermet provajderi nisu isti, ja sam izabrao navodno najboljeg. Sad se razmišljam dal da promijenim i dobijene kablove sa boljim, cat7, dobijam li šta sa tim. Znam da je Delija pisao o tome al me mrzi da tražim... Ruter već nebih dirao.

 

Naravno, ja sam na provajderu koji drzi vecinu u Srbiji. Nije da imamo neki izbor.

Na te stvari tesko moze da se utice, prekid servisa, odrzavanje itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...