Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

11 minuta ranije, dj.nik said:

Isti sajt al' drugi autor priloga pa je malo drugačija priča. Onaj prvi nagrdi JPlay k'o najveću sveCku prevaru a glupavim merenjima pokuša da dokaže da JPlay u stvari - i ne radi ništa :)

Ako misliš na recenziju od pre 6 godina, završava se sa "I’m looking forward to hearing about your experiences with this excellent program.", ne znam gde si video da ga je nagrdio, ali se sećam halabuke koju je pokrenuo JRiver, kao i poruke koja je izlazila kad se plejer pokrene, koja je upozoravala korisnike da koriste "snakeoil" proizvod.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, dj.nik said:

Ama izeš tačke, nebitno dal' gugl, jahu il' stranice na koje kreiraš emajl samo da bi primio poštu a ne i da gi šilješ.

Preduslov je dakle da se pojavi Nova reklamna kampanja u roku tih 4 meseca. Manje realno al' da ne ubijam naskroz južni duh u tebe :) 

 

Ja ga učim on prii:heat

Uvek ima neka akcija.  Tačke služe da DžejZi ne ukapira da ponovo koristiš promociju nego pomisli da je to sad neko drugi.

Ovo mi objasnio čovek koji već dve godine fura Tidal na ovaj način. Ja  s yuga sam već skoro godinu dana tatko na jednu familiju koja  sluša Tidal legalno.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, dj.nik said:

Zagubi se čovek lako (EDIT: godine :)): Archimago blog je bio skroz antiprotivan pokazujući nekakva merenja a na Audiostream je objavljen odgovor Josef Piri-ja i Marcina.

 

EDIT2:

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25778-jplay-gde-je-istina/&do=findComment&comment=491359

 

Ma ne uzbudjujem se nimalo. :) Merenja su sasvim ok.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Ja ga učim on prii:heat

Uvek ima neka akcija.  Tačke služe da DžejZi ne ukapira da ponovo koristiš promociju nego pomisli da je to sad neko drugi.

Ovo mi objasnio čovek koji već dve godine fura Tidal na ovaj način. Ja  s yuga sam već skoro godinu dana tatko na jednu familiju koja  sluša Tidal legalno.

A be tatko kol'ko si video slizenje za tie godinu dani? Jas dobiam emajl otkude dvajta sajtovi što samo sliženja juru i ništo drugo pa nema za Tidam ovaj, za Tidal be. Samo kad im prpa za novci i na kraj godine. Neki tvrdu Tidal ce se izvrne na leđa, skroz, ušo veliki igrač na scenu - Amazon HiFi il HD beše.

A za tačka tedo ti rečem (a i drugi ti reknav) da tačka vredi sam na gugleto a sve će ti doađa pošta u jedno isto sanduče. E, a imas si sajtovi koj te pušta da praviš kolko 'oćeš razni emajlovi za da si primaš pošta (to ti i trebue za registracie) a ne i da gu šilješ od tu atresu. 

Link to comment
Share on other sites

Za sada sve što sam probao ne zadovoljava ono što želim.

1. Roon - nema file system browsing + brlja kad importuje, App za iOS je free

2. Amarra - nema file system browsing + mora da bude uključen PC + brlja ( manje) kad importuje; zvuk za moje pojmove nerealan, "zašećeren", ima App za iOS koji je free

3. Audirvana - nema file system browsing + mora da bude uključen PC + brlja (najmanje) kad importuje; odličan zvuk, ima App za iOS, ali se plaća

4. Squeezebox Logitech Media (SLM) - ne sarađuje sa Devialetom (ne vidi ga), za mene beskorisna

5. Album Player - mora da bude uključen PC + baguje s vremena na vreme (prestane da se čuje muzika, restart aplikacije i sve je okay) + nema remote App za iOS (a ni za Android)

6. JRiver - mora da bude uključen PC + remote App za iOS se plaća; odlična aplikacija sa puno podešavanja, stabilna

 

Suma sumarum, za sada nisam spreman da investiram u neki program, koliko god da je skup/jeftin.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

5. Album Player - mora da bude uključen PC + baguje s vremena na vreme (prestane da se čuje muzika, restart aplikacije i sve je okay) + nema remote App za iOS (a ni za Android)

Kaki li to računarčić imaš kad ga APlayer ubije. Biti će da imaš loše podešen ASIO bafer ili već kojju vrstu konekcije koristš.

A što se tiče daljinske komande, nisi ni pogledao a imaš web direktorijum. Podigneš web server, lepo ti ispiše koju adresu čak i koji port da koristiš. Brauzer na bilo kom uređaju i spreman si

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, dj.nik said:

Kaki li to računarčić imaš kad ga APlayer ubije. Biti će da imaš loše podešen ASIO bafer ili već kojju vrstu konekcije koristš.

A što se tiče daljinske komande, nisi ni pogledao a imaš web direktorijum. Podigneš web server, lepo ti ispiše koju adresu čak i koji port da koristiš. Brauzer na bilo kom uređaju i spreman si

 

Računarčić je 9900K/32GB, koristi se KS.

Što se tiče daljinske komande, odgovor je identičan kao i za JPlay - želim jednostavno rešenje, a ne da čitam manuale pre upotrebe. Ako mi na prvu loptu nije intuitivan bacam u đubre. Dovoljno mi što svakodnevno čitam i učim na poslu, još ću i kod kuće.

@ab

Nemam pojma kakav je zvuk, instalirao sam ga, a kad sam video da treba da pročitam pola manuala kako bih ga pravilno setovao da uopšte krene da pušta muyiku samo sam kliknuo na deinstall. Ko ima živaca i vremena neka cinculira oko ovih audiofilskih softvera pravljenih za mazohiste, ja ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

Tako si sa ponosom naveo '9900K/32GB' a onda tako lako otreso sve pleere odreda. Nije za tebe digitalija. Tu treba nežnosti, pažnje, k'o sa ženom il' ljubavnicom il' gramofonom pa još više :D Jel' znaš da Njindows ne ume da hendluje više od 16GB memorije. Ali si napravio dobru osovu da se ceo OS digne u memoriju i otkači disk iz sistema. A ne moraš da se mučiš, samo odrešiš kesu :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...