Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

31 minuta ranije, dj.nik said:

@garson

Sve je krasno i lepo al' Kodi (Win verzija) em što guta resurse poprilično, em za audio nema izbor dalje od DS ili WASAPI. Ništa ASIO, ništa KS. Šta će tek Ringe da izabere kada je Kodi instaliran na NAS uređaju sa nekom LIN verzijom (QTS kod Qnap) ?

 

Da, kod RingeRaje ce biti malo komplikovano, zbog instalacije na NAS. Ne znam kakve su tamo opcije za ekterni plejer.

A ja koristim lite verziju Kodi-ja za Win (samo kao file browser), i ne koristim interni plejer. :)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, RingeRaja said:

Uh, danas sam shvatio da imam još jednu nepoznatu o kojoj treba da razmišljam - mapiranje foldera sa albumima.

Naime, kad uporedim Amarra (macOS) i Audirvana (macOS) dolazim do zaključka da oba ova plejera uvezu različit broj wav fajlova, a nijedan nije to uradio do kraja, tj. i kod jednog i kod drugog je ostalo nekoliko (ili čak par stotina) koje jednostavno ne vidi.

Opet je tu bolji posao odradio Audirvana plejer, ali i on brlja pri uvozu, neke wav fajlove iz pojedinih foldera je naprosto preskočio. Još uvek  mi nije jasno zašto, ali ću da proverim. Roon je tu bio ubedljivo najgori, stotine wav fajlova je ostalo neisčitano i nije se videlo u okviru Roon-a, plus je mešao sa Tidalom, pa sam uvek morao da zagledam da li je "moj" ili Tidal. Kod Audirvana i Amarra plejera toga nema, pošto je interfejz tako napravljen da je ono što je u skladištu i ono sa Tidala vizuelno odvojeno i lako se raspozna čije je čije.

Kodi još nisam stigao da testiram, ali koliko vidim aplikacija se na Qnap NAS-u instalira u okviru HD Station-a, što ozbiljno angažuje CPU NAS-a.

И о томе смо писали али без успеха:

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

Da, potpuno sam zaboravio na ovaj post.

Obrni-okreni, ispada da nijedan ne radi posao kako treba.:( I to čisto sa tehničke strane, da ne uzimamo u obzir kvalitet zvuka.

JRiver nema taj problem mapiranja. Osim toga podrzava (kao i F2K) native access foldera na disku.

Kvalitet reprodukcije je tu negde sa A+.

Link to comment
Share on other sites

Uzmeš XXHE i zaseban SSD/M2D samo za meta-podatke (zbog brzine čitanja) pa kreiraš biblioteku naslova po svojoj volji i raspoloženju a da fizički datoteke nigde razmeštao nisi (direktorijumi, diskovi). Cela kolekcija, džez, klasika, rok, rege, haus, narodna, po izvođaču, po grupi, za đuskanje, za demo sistema, za moju dragu, dečije pesme, za komšiju, za kucu, macu ... :)

EDIT: A tek zvuk ...

Link to comment
Share on other sites

Aj'd pojasni kako al zaboravi na tačka tačka tačkica. Ponuda je validna recimo do sutra il' prekosutra. DakleM, od danas - sutra - prekosutra pa sledeća četiri meseca ideš za reklamnu cifru od 2 dolara. Petog obračunskog meseca automaCki ispostavljaju račun na punu pretplatu.

Kako tu druga (emajl) registracija pomaže?

 

Link to comment
Share on other sites

1. Uzmeš promo ponudu (nekad bilo džabe sad 2$ za 4 meseca). Registruješ na neku MojeImeMojePrezimeATgmail adresu

2 .Ako se pojavi neka druga promo ponuda u roku trajanja ove ponude (za dž ili par $) odmah uzmeš novu promociju. Na nalog

M.ojeImeMojePrezimeATgmail nalog.

3. kad dodje blizu istek 4 meseca otkažeš 1.

4, Idi na 2. Pomeriš takču za jedno mesto.

Link to comment
Share on other sites

JRiver Media Center 25

Skinuo, instalirao, uvezao kolekciju (ništa ne fali), radi odlično, GUI najbolji što se mene tiče, ali nema Tidal (i koliko vidim, neće ga ni biti u dogledno vreme).

Eto, uvek nešto nema.

edit: JRiver bolji na Win 10, bolji zvuk, za sad probao WASAPI, Kernel streaming, Direct sound. Odlična sva tri, zvuk bolji nego na macOS Mojave.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

JRiver Media Center 25

Skinuo, instalirao, uvezao kolekciju (ništa ne fali), radi odlično, GUI najbolji što se mene tiče, ali nema Tidal (i koliko vidim, neće ga ni biti u dogledno vreme).

Eto, uvek nešto nema.

edit: JRiver bolji na Win 10, bolji zvuk, za sad probao WASAPI, Kernel streaming, Direct sound. Odlična sva tri, zvuk bolji nego na macOS Mojave.

Klasika kod softvera, uvek nesto fali. :order

Cudi me da JRiver nema Tidal plugin. Nisam ga nikad probao, ali rekao bih ako ima GUI u tom media centar fazonu, ne bi trebalo da je komplikovano. Jer kontam da je najveca fora napraviti u GUIju da mozes biras Artist/Album/Genre itd.

@dj.nik pominje da Tidal radi ok na XXHighend plejeru. Ako je ostatak ok, valja probati, a i cena je korektna (cini mi se 80e).

Kad smo kod Tidala, izgleda da svaki plejer koji moze da pusta radio stream, moze da pusta i Tidal (posto je i to http stream). Jedino sto tu nema tagova (ne znam sto) pa pojma nemas sta ide.

Ja sam se sinoc malo igrao posto uzeh onaj Tidal Black Friday, a Kodi ima Tidal add-on, on salje stream na eksterni plejer (po izboru). Ali fale tagovi.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, garson said:

Klasika kod softvera, uvek nesto fali. :order

Cudi me da JRiver nema Tidal plugin. Nisam ga nikad probao, ali rekao bih ako ima GUI u tom media centar fazonu, ne bi trebalo da je komplikovano. Jer kontam da je najveca fora napraviti u GUIju da mozes biras Artist/Album/Genre itd.

@dj.nik pominje da Tidal radi ok na XXHighend plejeru. Ako je ostatak ok, valja probati, a i cena je korektna (cini mi se 80e).

Kad smo kod Tidala, izgleda da svaki plejer koji moze da pusta radio stream, moze da pusta i Tidal (posto je i to http stream). Jedino sto tu nema tagova (ne znam sto) pa pojma nemas sta ide.

Ja sam se sinoc malo igrao posto uzeh onaj Tidal Black Friday, a Kodi ima Tidal add-on, on salje stream na eksterni plejer (po izboru). Ali fale tagovi.

Neću da improvizujem.

Ako nema nekog krštenog rešenja da radi kako treba sve što mi treba, verovatno ću da koristim sve kao i do sada, Tidal posebno, kolekcija posebno. I to sve na Win10.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, RingeRaja said:

Neću da improvizujem.

Ako nema nekog krštenog rešenja da radi kako treba sve što mi treba, verovatno ću da koristim sve kao i do sada, Tidal posebno, kolekcija posebno. I to sve na Win10.

Jedna opcija je Tidal app za iOS/Android i strimovanje preko UPnP na JRiver. Ako ipak insistiraš na Windows 10, onda treba uključiti WDM drajver u JRiver opcijama i podesiti odgovarajući izlaz u Tidal desktop aplikaciji. Naravno, podrazumeva se da JRiver mora da bude aktivan u obe varijante. 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, RingeRaja said:

Neću da improvizujem.

Ako nema nekog krštenog rešenja da radi kako treba sve što mi treba, verovatno ću da koristim sve kao i do sada, Tidal posebno, kolekcija posebno. I to sve na Win10.

Možda je staromodno rešenje ali LMS radi sve što ti treba: Tidal , kolekcija , ios/android upravljanje.

Ko o čemu , ja o LMS-u.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Green said:

Možda je staromodno rešenje ali LMS radi sve što ti treba: Tidal , kolekcija , ios/android upravljanje.

Ko o čemu , ja o LMS-u.

LMS sam probao, ali iz nekog razloga nema ostvarivanja veze sa Devialetom. Instaliram server, mapiram drive sa kolekcijom, ali kad pogledam u okviru podešavanja plejer nije nađen.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Zexx said:

Jedna opcija je Tidal app za iOS/Android i strimovanje preko UPnP na JRiver. Ako ipak insistiraš na Windows 10, onda treba uključiti WDM drajver u JRiver opcijama i podesiti odgovarajući izlaz u Tidal desktop aplikaciji. Naravno, podrazumeva se da JRiver mora da bude aktivan u obe varijante. 

Interesantno, može li malo bolje objašnjenje kako podesiti sve.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...