Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Super, samo koliko sam ja skontao, potrebno je platiti bar MyVolumio Virtuoso (29€ godisnje) da bih dobio "native Tidal i Qobuz integration" ako hocu da izbegnem dlna striming sa mobilnog uredjaja (ja to razumem da tako da kada je u pitanju free Volumio da mobilni telefon skida fajl pa ga salje na RP player, a kada je nativna integracija Tidala, telefonom samo kontrolisem RP player, mozda gresim)..

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, _Naum said:

Super, samo koliko sam ja skontao, potrebno je platiti bar MyVolumio Virtuoso (29€ godisnje) da bih dobio "native Tidal i Qobuz integration" ako hocu da izbegnem dlna striming sa mobilnog uredjaja (ja to razumem da tako da kada je u pitanju free Volumio da mobilni telefon skida fajl pa ga salje na RP player, a kada je nativna integracija Tidala, telefonom samo kontrolisem RP player, mozda gresim)..

Upravo tako kako si napisao.Integracija Tidal-a u MyVolumio je sasvim solidna ali se plaća.Koristio par meseci pa se vratio LMS-u ,slična integracija ali se ne plaća , mada mi se Volumio čini superiorniji što se tiče kvaliteta zvuka generalno ,u odnosu na LMS , naročito kada muzičke file-ove sa HDD prebacim na SD karticu playera-streamera i odatle ih reproduktuje, izbegavajući ethernet kabel i mrežu (uglavnom i izvučem ethernet kabel iz playera dok slušam ceo album).Znam , nije komforno , zato sam i "batalio" Volumio ali i dalje mislim da je zvuk preko njega bolji.Sve to "pada u vodu",svi ti Tidali, Roon-ovi XYplayeri,streameri,izolotari,napajanja,recklockeri ,regeneratori i ostale zahebancije softwerske i hardverske prirode, kada pustim istu numeru sa originalnog Cd-a meni to i dalje najbolje zvuči.Voleo bih da me neko razuveri u ovoj konstataciji ,a da sistem za stream-ovanje ne prelazi granicu zdravog razuma , kako finansijski tako i po broju elemenata samog sistema.

Link to comment
Share on other sites

@Green

Ima spravica kojoj ne treba ni rekloker ni regenerator (ćelava je), ne treba stotinu i jedan element a ne moraš ni da prodavaš bubregi da bi je posedovao. Naravno, košta malo više od RPi, Alo, Volemumio i ostale zezalice ali meni taj komplet jeste bio i ostao - samo jeftino zezanje. Zato ti CD još uvek zvuči bolje. Jednostavna stvar.

Spravica koju ću uskoro da imenujem je još Februara prošle godine stavljena na listu kao 'Apsolutna špic-klasa' nemačkog časopisa 'Stereoplay' a ove godine dodeljen joj je i trofej 'Zlatno uvce' tj. prvo mesto u klasi strimera do 1.000 eura. A to je mali, malecni 'Cocktail Audio N15'. Šta još dobijaš pored strimera neću da navodim, samo ću reći - puno. Eto primera sprave koja sasvim sigurno ' ne prelazi granicu zdravog razuma , kako finansijski tako i po broju elemenata samog sistema. ' Pozz.

CocktailAudio_N15_Review.JPG.a897b27668a21b3831387211906afde9.JPG

Link to comment
Share on other sites

@dj.nik

Hvala za predlog. Dopada mi se mogućnost internog skladištenja muzike  i to što reprodukuje sve moguće bitne i nebitne vrste muzičkih file-ova kao i veliki broj muzičkih online servisa.."Kolateralna šteta" u mom slučaju bi bio dac i pojačalo za slušalice.

Zanimljivo bi bilo kada bi se mogao napraviti uporedni test Coctail Audio N15D , Project StreamBox S2 Ultra i AlloDigione sig.  

Takođe bih voleo čuti i Coctail Audio X50D .

 

Link to comment
Share on other sites

Po meni velika mana N15D i StreamBox s2 je prateci softver. Pogledajte samo koliko ima downloada i sa kojom ocenom na PlayStore_u..
Na kraju se svede na to da se koristi BubbleUpnp ili sl. A pretpostavljam da novi usbridge signature nece ni malo zvucno zaostajati za njima (narocito sa kvalitetnim LPS), i nudi daleko vise opcija kontrole.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, _Naum said:

 ...pretpostavljam da novi usbridge signature nece ni malo zvucno zaostajati za njima (narocito sa kvalitetnim LPS)...

Allo Shanti LPS  se kod mene pokazao kao izvanredno unapređenje ionako već solidnog AlloDigione sig.

Razmišljam da li da naručim i USB bridge sig.i tako u jednoj kutiji zaokružim  coax. i usb dig izlaze.

 

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, eto je i iz prve ruke informacija da je Shanti odlican. Ja za sada imam neko LPS sa ALija sa dva izlaza na 5v, jedan cu za USbridge, a drugi za ProJEct dac. Planiram da i vezem uzemljenje Usbridge_a uticnicom kojoj bi samo zemlju vezao.
U buducnosti mozda uzmem i Shanti. Prave oni i novi Dac - Revolution. 

Link to comment
Share on other sites

Препоручујем свима да забораве прављење и куповине неких линеарних напајања и купе иФи ниско-шумне зидне адаптере. Има их у свим потребним волтажама и амперажама...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

@siroma ja koliko sam shvatio ti ne zelis uPnp resenje, vec iskljucivo Tidal aplikaciju na windowsu. I da je kontrolises iz fotelje. Mislim da to nije moguce. Neka neko kaze ako jeste. E kad bi Tidal imao opciju kao spotify (spotify connect). Opcija je Audirvana za windows + njihova android applikacija. To je samo kontrola.
Ja za sada koristim mconnect app preko uPnP pustam na foobar (boji mi je BubbleUpnp ali on ne podrzava MQA). Dok mi ne stigne Allo usbSig.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Kaže: Fast, fun and easy to use, Linn Kazoo is the perfect way to control your Linn DS or DSM player from your phone or tablet.

ja nemam Linn player. Da li može da upravlja Tidalom na PCu?

Hajde molim te objasni nam zašto stalno postavljaš jedna te ista pitanja, meni izgleda kao da odgovore ili ne čitaš, ili ne razumeš, ili i jedno i drugo?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Ima li neki predlog za provereno dobru aplikaciju za android kojom bi se kontrolisao Tidal na PC u?

Tidal app u okviru LMS-a , na PC-ju i Squeezer aplikacija na android telefonu , ako je samo za preslušavanje i search Tidala . Mislim da mogu i playliste da se prave . 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam se malo posvetio Roon-u, aktivirao sam trial,, sa željom da proniknem u tajne toliko hvaljenog servisa i na kraju se isprsim 100 evrića za godinu dana, ali odmah sam naleteo na minu.

Dakle, muzika je na NAS-u, sve u folderu muzika, koji je shared u root-u. Skinuo sam app za Qnap, instalirao, a onda skinuo app za iPhone i krenuo u setovanje. Mapirao sam shared folder kako mi je traženo, odrađena je sinhronizacija, piše da je sinhronizovano sve, ali ja vidim samo 32 foldera i to ne znam po kom rezonu.

Ima li neko ideju šta bi moglo da bude?

Šta ne radim kako treba?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...