Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

On 28.9.2019. at 6:59, Engine said:

Nisam siguran koliko je opremljen konekcijama, ne vidim da ima Chromecast kao i podršku za Tidal. Airplay ima, znači nativan je sa Iphonom.
U kategoriji oko 500€ jaka je konkurencija, pogledaj i druge, Nad, Marantz, Acram, Denon...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Pazario Yamaha WXC-50. Moram reći da sam prijatno iznenadjen funkcionalnošću i kvalitetom samog uredjaja, a posebno kvalitetom zuka..što iskreno nisam očekivao od uređaja ovog cenovnog razreda...

P.S.: Ima li neki besplatan servis za strimovanje muzike?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Wolfson said:

PP.S.: Ima li neki besplatan servis za strimovanje muzike?

Ima Spotify u minimalnom MP3 kvalitetu, ali mora preko VPN da se loguješ, na telefon/tablet instališeš "modifikovanu" aplikaciju, zabraniš joj update, te se bar jednom mesečno ponovo loguješ preko VPN.

U tom free paketu, Spotify ti ukine neke funkcije, kao npr. da sam biraš redosled pesama. Uvek ide neki njihov random u okviru izabrane play liste.

...davno sam batalio free Spotify pa se ne sećam detalja.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, montenegrino said:

Pitah nekoliko postova ispred, ima li neko iskustva ilo misljenje o Klipsch Gate strimeru? Vidjeh na KP ima ga za 95 eura

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 

Kakvo mišljenje očekuješ o uređaju za koji ne postoje skoro nikakvi tehnički podaci, a od izlaza ima džek 3.5 mm? IMHO, igračka.

Link to comment
Share on other sites

Pazario Yamaha WXC-50. Moram reći da sam prijatno iznenadjen funkcionalnošću i kvalitetom samog uredjaja, a posebno kvalitetom zuka..što iskreno nisam očekivao od uređaja ovog cenovnog razreda...

P.S.: Ima li neki besplatan servis za strimovanje muzike?

Ako se dobro sećam, kada je Bojan iz našeg nam Hi-Files gostovao kod Šćepe baš je tu Yamahu hvalio kao izuzetno praktičan plus dobro zvučeći uređaj.

 

Inače, posle par dana sa Tidalom, koncept mi se jako sviđa... Slušam gde me momenat ponese i ne akam se sa ripovanjem, torentima... Naslušah se slatko neke brazilske muzike ponesen Netflix serijom "The most beautiful thing". Ovo je budućnost definitivno, makar za većinu. Moraću samo da se pozabavim onim što je dj.Nik (oprostite ako sam pogrešno spelovao, malo sam intoksiciran u nekom beach baru) pominjao oko playera koji je u stanju da pokupi stream i snimi podatke lokalno čime se dobije bolji kvalitet zvuka.

 

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam ako je iko imao iskustva sa njim da ih prenese, bilo dobra ili losa.. Nista nisam ocekivao... Licno koristim jednu takodje igracku, google chromecast audio, i radi mi posao sasvim ok za Tidal..Klipsch je nesto slicno a vjerovatno bolje, a ima podataka o njemu, nije da nema. Npr koristi chip Asahi Kasei AK4720 za A/D konverziju,, a Burr-Brown PCM5121 za obrnuto D/A konverziju

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, montenegrino said:

Pitah nekoliko postova ispred, ima li neko iskustva ilo misljenje o Klipsch Gate strimeru? Vidjeh na KP ima ga za 95 eura
 

Ja mu kao najveću manu, vidim nepostojanje digitalnog izlaza. Samim tim, CC audio je u velikoj prednosti.

Jedina realna mana CC Audia, po ceni novog, jeste što je ddiscontinued. :(

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Engine said:

Čestitke za zamahu, napiši par riječi utiske kad mogneš.

Besplatan je jedino internet radio, ostalo po 30 dana trial- Tidal, Deezer... Najbolje da uđeš u Tidal familiju, ima ih dosta zainteresovanih.

Hvala.

Gledao sam i Bluesound NODE 2i koji je isto tako fantastičan uređaj i jako lepo zvuči, ali sam se ipak odlučio za Yamahu WXC-50 iz jednog prostog razloga: bolja interfejs opremljenost, kvalitet izrade i deluje audiofilski što kod Bluesounda nije slučaj..bar što se tiče mog hifi ukusa. 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi  Heeeeeeeeeelp  pls !!!

Nova sam na forumu. Treba mi pomoć!  Sigurna sam da će se većina vas slatko smejati,  pa eto bar da nekoga zabavim u pokušaju da rešim moj problem totalne tehničke neukosti :)

Imam 60 godina i nakon dugogodišnjeg predivnog druženja sa Analognim spravama iz 1984 g. koje su i iskreno dotrajale (quad 405 mk 2 & quad 34 pre amp, Thorens td 160, celestion sl 6 ...) reših da pređem na digitalno druženje sa mjuzikom.

Čitala sam pažljivo ovaj Forum,  no i pored NAJBOLJE volje ne razumem, te ne znam kako da se pretplatim na TIDAL PREMIUM odavde iz Srbije -  Beograda.

Bila bih XXL ZAHVALNA i spremna da se materijalno revanširam nekome ko bi našao vremena i živaca da mi "Implementira" TIDAL. U nameri sam kupovine Bluesound powernode 2i i PSB Imagine T2, no bez HI RES Streaminga ta kupovina postaje besmislena ...

Unapred zahvalna 

Link to comment
Share on other sites

Buenas noches amigo de Cuba,
lepo ja rekoh da će biti veselja za poneke od korisnika te  iskusnih HIFI fanova. Moždaće se među istm naći i neko voljan da pomogne. Ostaje mi samo da se nadam...
Asta luego
Ja sam prvo instalirao Tunel Bear aplikacije na mobilni, imaš je u Play Story. Kad instaliraš ovu aplikaciju onda izabereš zemlju koju podržava Tidal, npr Italija, a zatim skineš Tidal apl sa googla, ne sa Play prodavnice. Kad instaliraš Tidal ostalo je lako, pratiš instrukcije za plaćanje i eto...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Najlepše vam hvala "Engine" !

Ljubazno vas molim  još jedno pitanje: da li platna kartica sme/može biti iz Srbije?

Čula sam da ne ... jer me tako "uhvate na delu". Imam prijatelja u Španiji pa se pitam da li mogu preko njega, zapravo da on otvori nalog i da on tamo plaća a ja slušam i uživam u bgd ???

Za mene su ovo tkzv. "Španska sela"

Thnx a 1.00.000 na dobroj volji za pomoć - to i nije više tako uobičajeno u ovs vremena  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja plaćam Intezinom, nasom karticom internet posebnom koja mi sluzi za sve sto je online iz bezbednosnih razloga.Koliko se sećam da smo samo pri registraciji napisali da sam iz Ujvideka u Mađarskoj :rolleyes: Ako ne ide, mozes i preko prijatelja u Spaniji koji bi ti napravio nalog,platis mu posle Pay Pal-om.Treba ti samo korisnicka sifra da bi bilo gde na planeti slusala Tidal.U tome jeste lepota streaminga-muzika je svuda sa tobom gde internet dobacuje.

P.S.Super je sistem,refresuj ga jednim servisom-zasluzuje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...