Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

5 sati ranije, _Naum said:

Ovo je vec pomenuto  ovde pre nekoliko dana... NIko nije odreagovao. VolEmo mi izgleda zapadne "stvari" :-)

Izvinjavam se, promaklo mi je to.

Za SMSL videh zapravo na sajtu MQA da su postali partneri. Meni to pokazuje koliko su ti "mali" kineski proizvodjaci napredovali zadnjih par godina. :)

Slicno je bilo i na trzistu mobilnih telefona, ako se secate pre vise od 5 godina, Xiaomi, Meizu su bili poznati po kopijama iPhone telefona, a gde su danas (pogotovu Xiaomi).

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sondek said:

Meni je sav taj konfor nebitan,inace jesu dobro sistematizovane prednosti.Ja kliknem misem i slusam ceo album...jos da ima na pola samo da se ustane i okrene  :D  Salu na stranu ...samo me razlika u zvuku interesuje,uzecemo trial na mesec dana kad vec niko nije dosad.Ta familijarna veza ce da se pojavi i kod Qobuz,ovako jeste skupo navikosmo na 5-6usd mesecni trosak.Mada,kad je nesto dobro ne zalim, i Tidal sam punu cenu placao preko godinu dana.Racunao sam to je jedan vinil,al problem je sto sad opet racunam ali to je jedan suvisan vinil za doplatu.Mslm ...ja sve obracunavam u vinilima,cipele 3 vinila ,nov mobilni 20 vinila,doplata nov auto metar vinila...a i "Nisi audiofil ako ti auto nije jeftiniji od Hifi" F.Kuzma :lol:

Licni utisak da je qobuz zvucno bolji od Tidal-a

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, nvelja said:

Da li neko koristi Logitech squeezbox za slušanje Tidal-a?

Planiram nabavku Duet-a, a vidim da je ickStream out of date...

Ima li drugih opcija i kao rade?

Ne znam za Duet ali na Touch-u  instaliraš Tidal u My apps-u i radi .Nije baš 100% komforno kao Tidal original ali i više nego zadovoljavajuće .  Radi i na svim drugim uređajima koji podržavaju LMS , a takvih je podosta. Probao sam Tidal i na Volumio-u ,radi ali samo preko MyVolumioVirtuoso koji se plaća 2-3eur mesečno.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Woland said:
51 minutes ago, Engine said:
Smeta mi što Tidal na strimer daj HI-Fi a na mobilni telefon Master kvalitet, grr

?

Kad slušam Tidal na slušalice preko telefona dobijem Master kvalitet snimka, a kad sa istog mobilnog kastujem na strimer šalje samo HiFi kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Green said:

Ne znam za Duet ali na Touch-u  instaliraš Tidal u My apps-u i radi .Nije baš 100% komforno kao Tidal original ali i više nego zadovoljavajuće .  Radi i na svim drugim uređajima koji podržavaju LMS , a takvih je podosta. Probao sam Tidal i na Volumio-u ,radi ali samo preko MyVolumioVirtuoso koji se plaća 2-3eur mesečno.

Ja još uvek nemam uređaj kod sebe, ali napravio sam nalog i pokušavam da instaliram Tidal app. I ne mogu, jer je nema u app gallery. Evo šta je dostupno:

Da li bi bilo drugačije da je uređaj kod mene ili je to to.

https://www.dodaj.rs/image/L6rwmm

https://www.dodaj.rs/image/L6rBDz

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, nvelja said:

Ako dobro vidim piše 11-20 of 21 Apps ,  a 21. app se ne vidi .Klikni još na dole,možda je baš ta 21. Tidal.

Ili u  podešavanjima naloga za državu stavi npr.USA. Sećam se da sam imao sličan problem ali posle toliko "igre" sa LMS-om ko bi se svega setio.

https://www.dodaj.rs/image/L69126

Link to comment
Share on other sites

Koliko nas je siročića, mogli bi da osnujemo porodicu siročića! :P

Nego, ja još nemam potvrdu iz Naim-a da Tidal na NAC-172 radi kako treba. Problemi su bili da svaku drugu treću numeru neće da pusti, već se zagalvi te ćuti par minuta. Nakon toga krene da svira sledeću. Ako je i ona iz grupe problematičnih, ćutanje traje sledećih par minuta.

Pre skoro godinu dana sam dobio odgovor od Naim-a da će to biti rešeno sa novim fw početkom 2019, i od tada nema ni beee iz Naima o tom problemu, a ni novog fw.

:(

.

.

.

 

On 5.9.2019. at 20:54, InSides said:

Ма каква mea culpa, чудо је да неко уопште може пратити све те новотарије...

Eh da, ovo je ozbiljan problem novih tehnologija u HiFi. Nadam se da kontate da 99.99 populacije ne konta o čemu se priča na ovih poslednjih par strana. A od HiFi-jista, bar 90% nije u stanju da prati probleme codec/stream/format/protocol/kabel/server/buffer, nije u stanju ni fabrički NAS da setuje mimo default podešenja, a kamo li da od mini PC-ja napravi NAS ili bit perfect player i setuje codec/stream/format/protocol/kabel/server/buffer optimalno za muziku. <_<

Consumer tehnologiju menjaju brže nego što mogu da je usvajaju oni koji iz profesinalnih razloga nisu već u njoj.
Takva tehnologija više nije consumer. :( 

Kupiš skup uređaj više klase, a on samo dve godine kasnije, još je u garanciji, ne podržava aktuelni codec, format ili stream servis. Smorilo je to već veliki broj consumer korisnika.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, NShappy said:

Pre skoro godinu dana sam dobio odgovor od Naim-a da će to biti rešeno sa novim fw početkom 2019, i od tada nema ni beee iz Naima o tom problemu, a ni novog fw.

Hm! Klevećem, neosnovano...

Ipak bio novi fw za Naim streamer-e. Ne znam kako mi promaklo.
Staviću ga ovih dana, pa opet probati Tidal.

Tražim mesto u porodici...

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, NShappy said:

 

Kupiš skup uređaj više klase, a on samo dve godine kasnije, još je u garanciji, ne podržava aktuelni codec, format ili stream servis. Smorilo je to već veliki broj consumer korisnika.

Uvjek možeš prodati taj vintage strimer i kupiti Uniti seriju :D

Link to comment
Share on other sites

Da ne zaostajemo u dešavanjima oko kvalitetnog striminga: U igru se konačno ubacuje jedan veliki igrač: Amazon Music.

Od 17.09.2019 počeo je s radom Amazon Music HD  i srecnici sa platnim karticama iz USA mogu uživati u 3 meseca besplatnog servisa. Manji srećnici mogu uživati 1 mesec bez plaćanja a mi ostali mora da se snalazimo.  

Kako kažu, na raspolaganju je preko 50 miliona najkvalitetnijih snimaka sto u CD sto u HiRes formatima.

Mesečna pretplata je niža od Tidal ili Qobuz servisa: $14.99 individualno ili $19.99 za familiju do 6 članova. Malo sam se igrao pa npr za Češku pretplata iznosi €5.99, Equador $6,0 itd. Dakle, klanje počinje pa ko izdrži.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...