Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Roon ne moze u potpunosti da podrzava MQA, on moze isto ono sto rade recimo USB audio player pro aplikacije ili Mconnect aplikacija (iako one to rade preko upnp).. 

"...No, Roon does not Render. It’s first unfold only. You would need an MQA ‘rendering capable’ DAC to complete the whole process (and not all MQA DACs will render unless they are allowed to do the decoding too). So, you live with just the main unfold from Roon, or get a DAC that does full decoding/rendering, or one of the ones which will do the rendering stage after Roon does the unfold."

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Ima tih gotovih plocica XMOS baza sa ucitanim soft decoderom. mislim da su oko 200eu. (sa istim kolom su bez MQA dekodera oko 70eu ili manje na trzistu). Dovoljno je postaviti ovakav modul u dac ili cd player i imacete autenticne master snimke.

Meni prijavjuje da im ne radi sajt? https://metrumacoustics.com

A i ESS tech. je uradio chip ES9281PRO za istu namenu. Uradice sigurno i drugi proizvodjaci a bice uskoro dostupan negde i MQA software...

Taj Metrum modul je namenjen kao upgrade za njihove uređaje, pa nešto ne verujem da može da se kupi samostalno, ali ovaj ESS je druga priča i, kao što kažeš, verovatno najava nove generacije čipova sa MQA podrškom. S obzirom da na tržištu već postoji nekoliko modela prenosnih uređaja dizajniranih oko ovog čipa sa cenom od oko 150$, pretpostavljam da ni cena samog čipa sa MQA lcencom ne bi trebalo da bude preteranao velika. Što se softvera tiče, mislim da neće biti dostupan s obzirom da se radi o komercijalnom rešenju, barem neće izvorni kod, nego kao i do sada, u formi već kompajliranih biblioteka, i svakako neće biti besplatan.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Zexx said:

NAS je preslab za Roon, mora neki PC/Mac:

https://kb.roonlabs.com/FAQ:_What_are_the_minimum_requirements%3F

 Ima kucnih NAS uredjaja, spomenuti su dole, da imaju vise nego sto je potrebno... Skupi su, ali ih ima. :)

 Da si u pravu da je to odlicno resenje za slusanje streaming-a, jeste. Lokalni dodatni buffer, dobar softver... milina. Imacu ovo u vidu kad bude gledao strimer - da obavezno uplaniram i Roon server negde. (Ja verovatno necu NAS kupiti, vec praviti, ali ja zivim od Linux-a, nisam reper).

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ima kucnih NAS uredjaja, spomenuti su dole, da imaju vise nego sto je potrebno... Skupi su, ali ih ima. :)

 Da si u pravu da je to odlicno resenje za slusanje streaming-a, jeste. Lokalni dodatni buffer, dobar softver... milina. Imacu ovo u vidu kad bude gledao strimer - da obavezno uplaniram i Roon server negde. (Ja verovatno necu NAS kupiti, vec praviti, ali ja zivim od Linux-a, nisam reper).

Ja sam i mislio na NAS uređaje koji su u širokoj upotrebi, sa ARM ili eventualno Atom/Celeron procesorima, ne poznajem nikoga ko koristi NAS od 600, 700+ eura u kući.:rolleyes: Mislim da je mnogo bolja kupovina neki HP MicroServer, recimo, čiji AMD Opteron CPU bi trebalo da je sasvim dovoljan za Roon, da ne pominjem fleksibilnost kada je OS u pitanju i mogućnost da server služi i kao NAS, i kao server, i kao izvor. Druga opcija može da bude neki Intel NUC, jer i sam Roon Nucleus koristi upravo ovaj hardver, doduše, modifikovan. Okreni-obrni, nema jeftinog ručka, krštena kombinacija hardvera i Roon pretplate (lifetime) koštaće u najmanju ruku kao pristojna audio komponenta...

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Engine said:

meni je najjednostavnije slušati muziku preko strimera, za kompjuter mi je previše kablova, prostora, prelaza i konekcija...

Jeste najjednostavnije, ali Roon ne može da radi bez računara, pa tako ni tvoj Atom. U tvom konkretnom slučaju, mrežna konekcija bi bila dovoljna, znači jedan kabl.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i mislio na NAS uređaje koji su u širokoj upotrebi, sa ARM ili eventualno Atom/Celeron procesorima, ne poznajem nikoga ko koristi NAS od 600, 700+ eura u kući.:rolleyes: Mislim da je mnogo bolja kupovina neki HP MicroServer, recimo, čiji AMD Opteron CPU bi trebalo da je sasvim dovoljan za Roon, da ne pominjem fleksibilnost kada je OS u pitanju i mogućnost da server služi i kao NAS, i kao server, i kao izvor. Druga opcija može da bude neki Intel NUC, jer i sam Roon Nucleus koristi upravo ovaj hardver, doduše, modifikovan. Okreni-obrni, nema jeftinog ručka, krštena kombinacija hardvera i Roon pretplate (lifetime) koštaće u najmanju ruku kao pristojna audio komponenta...
ovaj bi možda i mogao?

https://www.qnap.com/en/product/ts-253a/specs/hardware
Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Woland said:

Možda, trebalo bi probati, svakako zavisi i od veličine biblioteke i brzine diska na kome je Roon, a ako se ide na SSD kako preporučuju, ne izađe baš jeftino na kraju ta klin-čorba...B) Treba imati u vidu da je taj CPU po performansama negde kao Intel i3 prve generacije, a Roon preporučuje i3 barem treće generacije kao minimum.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, InSides said:

Мислим да и није нешто (ако уопште јесте) модификован осим што има custom кутију, и инсталиран ROCK.

Tačno, mea culpa, pomešao sam Nucleus sa sličnim proizvodom firme Linear Solutions koji takođe koristi Intel NUC kao osnovu.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Možda, trebalo bi probati, svakako zavisi i od veličine biblioteke i brzine diska na kome je Roon, a ako se ide na SSD kako preporučuju, ne izađe baš jeftino na kraju ta klin-čorba...B) Treba imati u vidu da je taj CPU po performansama negde kao Intel i3 prve generacije, a Roon preporučuje i3 barem treće generacije kao minimum.
vidim da postoji aplikacija za Qnap, možda i probam trial verziju.. hvala
Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Zexx said:

Tačno, mea culpa, pomešao sam Nucleus sa sličnim proizvodom firme Linear Solutions koji takođe koristi Intel NUC kao osnovu.:thumbsup2

Ма каква mea culpa, чудо је да неко уопште може пратити све те новотарије - зато сам и питао за Nucleus.

Интересантно ово Linear Solution, да видим како то изгледа.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Jos niko da javi zvucni rezultat Qobuz vs Tidal.Na stranim forumima vidim da je poredak uglavnom Qobuz,Tidal pa Spotify...kad je sound u pitanju.Da li je neko pravio direktno poređenje. Prrdpostavljam da i Qobuz ima trial pa bi mogla da padne neka proba.

Чини ми се зато што доста различитих ствари, осим звучног "капацитета", утиче на одлуку.

Qobuz предности:

  • Лакша селекција (чини ми се да боље предвиђа од TIDAL-а);
  • Брже претраживање;
  • Официјално "ради" и локално.

TIDAL предности:

  • Family ценован модел;
  • Боља мобилна апликација.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, garson said:

Vezano za MQA, licence i ostalo. Kineski SMSL je usao u partnerstvo za MQA te izbaciju M500 DAC/HP koji podrzava MQA. :)

https://www.head-fi.org/showcase/smsl-m500-mqa-dac-amp.23917/

Ovo je vec pomenuto  ovde pre nekoliko dana... NIko nije odreagovao. VolEmo mi izgleda zapadne "stvari" :-)

Al posto smo se prebacili na temu servisa i streamera, evo jos jedne zanimljive najave (bar za nas pocetnike), i to pravo sa zapada..
Naime Allo izbacuje u prodaju krajem septembra naslednika popularnog usbridge_a - USbridge Signature, a takodje i Shanti - Dual Linear napajanje..
PS. Shanti se vec nasao u prodaji:
https://www.audiophonics.fr/en/hifi-power-supply/allo-shanti-dual-regulated-linear-power-supply-5v-3a-5v-1a-p-14009.html

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Чини ми се зато што доста различитих ствари, осим звучног "капацитета", утиче на одлуку.

Qobuz предности:

  • Лакша селекција (чини ми се да боље предвиђа од TIDAL-а);
  • Брже претраживање;
  • Официјално "ради" и локално.

TIDAL предности:

  • Family ценован модел;
  • Боља мобилна апликација.

 

Meni je sav taj konfor nebitan,inace jesu dobro sistematizovane prednosti.Ja kliknem misem i slusam ceo album...jos da ima na pola samo da se ustane i okrene  :D  Salu na stranu ...samo me razlika u zvuku interesuje,uzecemo trial na mesec dana kad vec niko nije dosad.Ta familijarna veza ce da se pojavi i kod Qobuz,ovako jeste skupo navikosmo na 5-6usd mesecni trosak.Mada,kad je nesto dobro ne zalim, i Tidal sam punu cenu placao preko godinu dana.Racunao sam to je jedan vinil,al problem je sto sad opet racunam ali to je jedan suvisan vinil za doplatu.Mslm ...ja sve obracunavam u vinilima,cipele 3 vinila ,nov mobilni 20 vinila,doplata nov auto metar vinila...a i "Nisi audiofil ako ti auto nije jeftiniji od Hifi" F.Kuzma :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, sondek said:

Meni je sav taj konfor nebitan,inace jesu dobro sistematizovane prednosti.Ja kliknem misem i slusam ceo album...jos da ima na pola samo da se ustane i okrene  :D  Salu na stranu ...samo me razlika u zvuku interesuje,uzecemo trial na mesec dana kad vec niko nije dosad.Ta familijarna veza ce da se pojavi i kod Qobuz,ovako jeste skupo navikosmo na 5-6usd mesecni trosak.Mada,kad je nesto dobro ne zalim, i Tidal sam punu cenu placao preko godinu dana.Racunao sam to je jedan vinil,al problem je sto sad opet racunam ali to je jedan suvisan vinil za doplatu.Mslm ...ja sve obracunavam u vinilima,cipele 3 vinila ,nov mobilni 20 vinila,doplata nov auto metar vinila...a i "Nisi audiofil ako ti auto nije jeftiniji od Hifi" F.Kuzma :lol:

Što bi stručno rekli vi prečani, k'o Švaba tra-la-la...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Ta familijarna veza ce da se pojavi i kod Qobuz,ovako jeste skupo navikosmo na 5-6usd mesecni trosak.Mada,kad je nesto dobro ne zalim, i Tidal sam punu cenu placao preko godinu dana.

Немам проблема платити тражену цену када сматрам да је одговарајућа. Не мислим да је ТИДАЛ/Qobuz прескуп, па зато фамилијарна.

Код мене, фамилијарна опција је кључна зато што - мир у кући:

  • Свако има посебни профил, па препоруке се не мешају;
  • Свако слуша независно, на који уређај хоће, па се ми не мешамо;
  • Индивидуални bandwidth се може прерачунувати по кориснику, што је кључно за mobile broadband и менаџирање истог.

Мир у кући.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...