Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

1 minut ranije, Father said:

Dobro, Tidal probni je za "dž", mesec dana ću mu dati probu. Ako HiFi stream na uređaju koji trenutno imam (Oppo 105D) ne da bolji zvuk od flac bibljoteke, kako Zexx inače tvrdi onda, je samo pitanje koliko će nas pritisnuti OS ili provajderi interneta po pitanju torrent nevaljalštine. Ako i tu stisnu, nema druge nego "Mango voli, Mango pati, Mango će da plati" :hdphones

Pa eto, stavi na vagu šta je pametnije, da plaćaš pretplatu za striming servis ili za neki komercijalni VPN...

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Zexx said:

Tvoj Oppo će se ponašati kao i svaki drugi USB DAC ili UPnP media renderer kada se sadržaj sa Tidala strimuje kroz neku od desktop aplikacija za PC ili MAc, odnosno preko mConnect ili slične aplikacije.

Oppo 105 ima Tidal u Home Menu-u. Dakle ima aplikaciju u okviru uređaja interno, ali nema sposobnost enkodovanja MQA kodeka. Uz Oppo-ovu aplikaciju OPPO BDP-10x MediaControl moguće je kontrolisati Tidal.

Hendikep je samo za MQA dekodovanje, jer se ne pojavljuje kao opcija u Tidal biblioteci.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Father said:

Oppo 105 ima Tidal u Home Menu-u. Dakle ima aplikaciju u okviru uređaja interno, ali nema sposobnost enkodovanja MQA kodeka. Uz Oppo-ovu aplikaciju OPPO BDP-10x MediaControl moguće je kontrolisati Tidal.

Hendikep je samo za MQA dekodovanje, jer se ne pojavljuje kao opcija u Tidal biblioteci.

Ne vidim da je to hendikep, radije ću da slušam FLAC u CD kvalitetu nego osakaćeni MQA, problem eventualno mogu da budu albumi koji postoje samo u Master kvalitetu, ako uopšte ima takvih.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, Tidal probni je za "dž", mesec dana ću mu dati probu. Ako HiFi stream na uređaju koji trenutno imam (Oppo 105D) ne da bolji zvuk od flac bibljoteke, kako Zexx inače tvrdi onda, je samo pitanje koliko će nas pritisnuti OS ili provajderi interneta po pitanju torrent nevaljalštine. Ako i tu stisnu, nema druge nego "Mango voli, Mango pati, Mango će da plati" :hdphones
Nećeš se pokajati SQ sa Tidala, već sam pominjao zvončiće na Sade Smoot opreator 2:40.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A koji trenutno uredjaji mogu da ga dekoduju HARDVERSKI, ako se vec softversko posmatra kao sakato, sto u neki ruku i jeste.

Ja Tidal koristim preko marantza NA6005, gde za app na telefonu koristim bubleup. Nema opcija ni da ponudi tako MQA, ali FLAC 44/16 zvuci odlično.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Engine said:

Nećeš se pokajati SQ sa Tidala, već sam pominjao zvončiće na Sade Smoot opreator 2:40.

Ono što sam imao prilike da vidim, čujem ... "omirišem" uliva poverenje, ponajviše poređanost albuma, učestvovanje autora na drugim albumima, informacije koje su na nivou ili prevazilaze dobro staro čitanje omota Vinila. Interakcija i putanja slušanja je uvek nepredvidiva što donekle svaku slušačku seansu čini avanturom u nepoznato ili neistraženo.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, uzvarb said:

A koji trenutno uredjaji mogu da ga dekoduju HARDVERSKI, ako se vec softversko posmatra kao sakato, sto u neki ruku i jeste.

Ja Tidal koristim preko marantza NA6005, gde za app na telefonu koristim bubleup. Nema opcija ni da ponudi tako MQA, ali FLAC 44/16 zvuci odlično.

https://www.mqa.co.uk/how-to-get-mqa

https://support.tidal.com/hc/en-us/articles/360000263989-Partner-Apps-that-support-TIDAL-s-MQA-Streaming

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, uzvarb said:

A koji trenutno uredjaji mogu da ga dekoduju HARDVERSKI, ako se vec softversko posmatra kao sakato, sto u neki ruku i jeste.

Ja Tidal koristim preko marantza NA6005, gde za app na telefonu koristim bubleup. Nema opcija ni da ponudi tako MQA, ali FLAC 44/16 zvuci odlično.

https://www.mqa.co.uk/how-to-get-mqa

Edit: preteče me @Delija

Aplikacija, barem ova mConnect koju ja koristim, i ne treba ništa posebno da nudi, ali se vide i Master albumi između ostalog. Ako svira na non-MQA DAC uređaju, sviraće u CD kvalitetu (sort of...:rolleyes:), a na MQA uređaju upaliće odgovarajuću lampicu kao znak da je ulazni signal "autentičan" i da svira u full "master" kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

To je sve jasno, mada na njihovom sajtu, linku su svi uredjaji koji puštaju MQA, i softverski i hardverski..opet treba da se bavi naukom.

Trenutno samo ucim o MQA, muzika koju slušam je super kad se nadje i 44/16. A da na silu slusam MQA, zato sto je MQA...neka...verujem da ce budućnost promeniti nesto i u tom pogledu dobavljivosti muzike iz svih zanrova u tom kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja tebe poznajem, video sam te 2 puta u zivotu i nisi u pravu... Moze da se napise i na nacin kako sam ja napisao... :thumbsup2

 

в) Кад се делови реченичног низа (да би се јаче мисаоно истакли) желе снажније издвојити један од другог:
Они су у ноћи ослушкивали ток ћудљиве Неретве која једе земљу и подрива стене; бдели, да би видели да ли бди стража на бедему; и стрепели од завере, мита и варке, од људског лукавства. (И. Андрић)
г) Између скупова од више реченица кад је веза међу реченицама у скуповима ужа, односно кад се узајамно повезани смисао не може уобличити само у једну сложену реченицу:
Ветрови путују и кише иду, добре и плодне, увијек једнаке, а заставе се полако растачу и цијепају; и боје блиједе и све се заборавља, а човјек остаје увијек исти, погнут над болом и устрајан у раду; вену вијенци и труну заставе, а остаје човјек који сије и ради и киша која му помаже. (И. Андрић)

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zexx said:

Ne razumem šta ti uopšte znači ovo što si napisao u prvom pasusu, pa ne bih ni da diskutujem na tu temu...:rolleyes:

Da sada ne kopitam izvode iz postova - napisao sam 2 puta da postoje specificnosti u smislu nacina transmislije, emitovanja sadrzaja. Internet sreaming i download kako si ti napisao. Sto je isto ono sto sam i ja rekao, tako da nema potrebe da se koriguje nesto, necim drugim sto je isto...

Citirao sam iskljucivo informacije sa MQA sajta, posto se njihova tehnologija koristi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Majda said:

Da sada ne kopitam izvode iz postova - napisao sam 2 puta da postoje specificnosti u smislu nacina transmislije, emitovanja sadrzaja. Internet sreaming i download kako si ti napisao. Sto je isto ono sto sam i ja rekao, tako da nema potrebe da se koriguje nesto, necim drugim sto je isto...

Citirao sam iskljucivo informacije sa MQA sajta, posto se njihova tehnologija koristi.

Nema nikakve specifičnosti u vezi transmisije i "emitovanja", internet protokole zabole uvo šta prenose, ali vlasnike streaming servisa i online prodavnica muzike u digitalnom formatu itekako zanima da smanje saobraćaj, a MQA je, barem za sada, samo jedan od načina da se to ostvari uz očuvanje kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Postoje nedoumice i sa dekodiranjem:

Ako se kaze da je u pitanju hardversko" dekodiranje onda to znaci da postoji neko integralno kolo ili skup ICa u nekom modulu koji obavlja tu funkciju. Da bi to bilo potpuno hardvesko dekodranje nikakav softver smesten u neki kontroler ili procesor ne bi trebalo da postoji u tom modulu. Primer za takvu vrstu dekodiranja je upravo hdcd gde recimo IC PMD100 dekodira signal BEZ ucitanog softvera. Dekodira samo logickim kolima unutar chipa...

.

Slucaj 2. Postoji hardverski modul, ALI je sotver koji ustvari vrsi dekodiranje smesten u neku memoriju na modulu ili u neki procespr koji sve to ustvari dekodira. U tom slucaju to se ne moze nazvato potpunim hardveskim dekodiranjem. Na slican nacin racunar vrsi dekodiranje, doduse u drugacijem okruzenju i sa milion drugih stvari u "isto" vreme. Dok ovaj "hardverski" dekoder za MQA radi u izolovanom okruzenju i obavlja samo taj zadatak... Verovatnoca da je to ustvari softverski decoder ovog tipa je veca nego da je pravi Stand Alone hardverski decoder.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Majda said:

Evo i ja tebe poznajem, video sam te 2 puta u zivotu i nisi u pravu... Moze da se napise i na nacin kako sam ja napisao... :thumbsup2

 

в) Кад се делови реченичног низа (да би се јаче мисаоно истакли) желе снажније издвојити један од другог:
Они су у ноћи ослушкивали ток ћудљиве Неретве која једе земљу и подрива стене; бдели, да би видели да ли бди стража на бедему; и стрепели од завере, мита и варке, од људског лукавства. (И. Андрић)
г) Између скупова од више реченица кад је веза међу реченицама у скуповима ужа, односно кад се узајамно повезани смисао не може уобличити само у једну сложену реченицу:
Ветрови путују и кише иду, добре и плодне, увијек једнаке, а заставе се полако растачу и цијепају; и боје блиједе и све се заборавља, а човјек остаје увијек исти, погнут над болом и устрајан у раду; вену вијенци и труну заставе, а остаје човјек који сије и ради и киша која му помаже. (И. Андрић)

 

 

Ja pamtim barem 5 puta, ali nešto sam mlađi, pa to valjda ne treba da čudi...:rolleyes: Objasni kako to se to "uzajamno povezani smisao ne može uobličiti u jednu složenu rečenicu" u tvom pitanju "Zanimljivo je recimo da ti konstantno ispravljas clanovima forma koje u vecini slucajeva ne poznajes sintaksne greske i znakove interpunkcije?" Zapravo, kad malo bolje razmislim, nemoj, kad te molim...:heat

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zexx said:

na MQA uređaju upaliće odgovarajuću lampicu kao znak da je ulazni signal "autentičan" i da svira u full "master" kvalitetu

Mislim da je aktiviranje te lampice i jedina razlika, a razlika u zvuku koji emituje DAC sa MQA i u zvuku koji emituje DAC bez MQA, je vrlo upitna. Kvalitetan DAC će sve to reprodukovati na veoma zadovoljavajući način. MQA se meni čini više kao marketinški trik, ne treba se cimati oko toga:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Postoje nedoumice i sa dekodiranjem:

Ako se kaze da je u pitanju hardversko" dekodiranje onda to znaci da postoji neko integralno kolo ili skup ICa u nekom modulu koji obavlja tu funkciju. Da bi to bilo potpuno hardvesko dekodranje nikakav softver smesten u neki kontroler ili procesor ne bi trebalo da postoji u tom modulu. Primer za takvu vrstu dekodiranja je upravo hdcd gde recimo IC PMD100 dekodira signal BEZ ucitanog softvera. Dekodira samo logickim kolima unutar chipa...

.

Slucaj 2. Postoji hardverski modul, ALI je sotver koji ustvari vrsi dekodiranje smesten u neku memoriju na modulu ili u neki procespr koji sve to ustvari dekodira. U tom slucaju to se ne moze nazvato potpunim hardveskim dekodiranjem. Na slican nacin racunar vrsi dekodiranje, doduse u drugacijem okruzenju i sa milion drugih stvari u "isto" vreme. Dok ovaj "hardverski" dekoder za MQA radi u izolovanom okruzenju i obavlja samo taj zadatak... Verovatnoca da je to ustvari softverski decoder ovog tipa je veca nego da je pravi Stand Alone hardverski decoder.

Hardversko u smislu da je MQA dozvolio full dekodiranje samo na licenciranim uređajima, dok je softversko dekodiranje ograničio. Ne postoji "MQA Decoder Chip", sve je softver.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dj.nik said:

Bez veceg uplitanja - MQA kodirana numera je ipak nekakav garant da je izvorni snimak zaista snimak visoke rezolucije (nazovi 'studijski format' kako bi oni rekli) a ne obicna prevara ap-semplovanja sta je vrlo cesti slucaj kod npr. 'HD Tracks', da ne idem dalje.

Baš tako. Zato se kod mene numere  iz Master sekcije (sa oznakom MQA su sve naravno)  odlično čuju i ako ni jedan DAC nema MQA. :)

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, dj.nik said:

Bez veceg uplitanja - MQA kodirana numera je ipak nekakav garant da je izvorni snimak zaista snimak visoke rezolucije (nazovi 'studijski format' kako bi oni rekli) a ne obicna prevara ap-semplovanja sta je vrlo cesti slucaj kod npr. 'HD Tracks', da ne idem dalje.

Bez većeg uplitanja, MQA kodirana numera je garant da si od originalnog 24-bit fajla dobio u najboljem slučaju 17-bitni, ili što bi autor MQA Bob Stuart rekao "tipično 15.85 bita".:lol:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Zexx said:

Hardversko u smislu da je MQA dozvolio full dekodiranje samo na licenciranim uređajima, dok je softversko dekodiranje ograničio. Ne postoji "MQA Decoder Chip", sve je softver.

Sta radi (hardversko) dekodiranje na uredjajima koji imaju MQA licencu? Mislio sam da postoji neki cip/kolo koje odradjuje taj deo i salje dalje PCM.

Ako neki uredjaj nije od pocetka razvijan kao MQA, kako se to posle doda "softverski"?

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, garson said:

Sta radi (hardversko) dekodiranje na uredjajima koji imaju MQA licencu? Mislio sam da postoji neki cip/kolo koje odradjuje taj deo i salje dalje PCM.

Ako neki uredjaj nije od pocetka razvijan kao MQA, kako se to posle doda "softverski"?

Dodaje se u obliku MQA biblioteka kompajliranih za različite platforme, a postoji i nešto što se zove "XMOS reference decoding board" dizajniran oko XMOS čipa koji se uobičajeno koristi za USB interfejse (izvor: AudioXpress):

"MQA also offered decoder implementations for an expanding range of platforms, allowing content and playback partners to quickly and easily incorporate MQA into both existing and new products. An XMOS reference decoder board was demonstrated to help drive product design ideas for future MQA implementations. In addition, the decoder has been ported to a growing range of platforms, and pre-compiled MQA libraries were announced for  Microchip’s  PIC32,  ARM’s  A7  and  A9  processors,  and Imagination’s MIPS processors. X86 and Linux implementations, as well as FPGA with Analog Devices’ SHARC+, Microchip’s CY920 and Synopsys ARC (AS221BD) were also announced."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...