Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

On 23.5.2019. at 14:40, VU metar said:

Tako ne poseduješ ništa, nemaš kolekciju,

Ovo citirano je po mom mišljenju veliki bezobrazluk. 

No to nije i jedini problem. Ukus se ne gradi algoritmima. Treba ponešto i naučiti i proširiti znanja. 

Postoji li mogućnost zbora između različitih izdanja jednog istog albuma?

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, prophet said:

Još uvek niko. Da li će tako biti i u budućnosti? Videćemo.

Meni ovo deluje kao uvod u priču iz filma "Fahrenheit 451". Uz dodatak -  kontrole ponašanja preko algoritama.

Nekako sam i očekivao da narod koji se skrivao po podrumima za vreme pomračenja sunca, razmišlja ovako...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zexx said:

Nekako sam i očekivao da narod koji se skrivao po podrumima za vreme pomračenja sunca, razmišlja ovako...:rolleyes:

Pokušaj duhovitosti ali neuspešan. Umeš bolje a mislim i da me bar za toliko poznaješ. Možda i grešim. A zaista me zanima, odakle ti ideja da me poistovećuješ sa gorepomenutima? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, prophet said:

Pokušaj duhovitosti ali neuspešan. Umeš bolje a mislim i da me bar za toliko poznaješ. Možda i grešim. A zaista me zanima, odakle ti ideja da me poistovećuješ sa gorepomenutima? :rolleyes:

Karikiranje je upravo u funkciji činjenice da te dobro poznajem, ne mogu da verujem šta pišeš...B)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi aj mogu li da kažem koju? Aj ovako da ne smaram počecima i oduševljenjem "prvim" mp3. I plaćanju dca puna exyu rock šta god po 10dem tad. Pa onda teac 4x rezač jedini koji kad narežeš i dan danas ne preskače u kolima nebitno. Ajdmo dalje odem u Niš liii kablovksi breeee ejjj lokal naš ide 1 mbit lii. Krenem dakopam i skidam i tako skidam 10 god :) 

 

EPA obrisao sam 90% skinutog sadržaja tipa muzika filmovi i sl. oslobodio neverovatnih 2 hdd od 500gb i jedan od 250gb i sad stoje male pare da se prodaju neka ih. Stavio svuda ssd lepo mi je. Prodajem IPTV imam svoja 3 servera imam tv šta oću i kad oću. Imam netflix 4k, i imam TIDAL da family paket za kolege sa foruma. Čak moram da bogohulim razmišljam da kupim i leglni ps4. 

Ja najveći pobornik piratstva verujte 90% članova nije ko ja ako je džaba i sirće je blago fiozofija moja južna. Al alo za par piva da se više je?bem jurim sidam skladištim. NEĆU BRE ! imam dva klinca to vreme hoću sa njima da provedem. Moje vreme nije više "jeftino" kao srednja ili faks škola. Nemam vreme i oću na klik oću kvalitet i oću ODMA ! dakle kli i pustim kad mi moj merak da pivce i ono što mi treba tada. E to ovi servisi nude za 2 pakle cigara koje sam ostavio. Dakle jedina zamerka je u bazi koja se dopunjuje, ali i to se rešava sa jednim externim od 1tb za 50e napuniš flac i imaš. Niko od nas ne sliša više od toga stalno a za ostalo pa ne mora TIDAL može i ostali servisi šta znam.

Evo čitam i pišem i ne verujem sebi da ja Vama ovo pišem. Ja koji je okoreli pirat. 2 god kod mene stojo server u NIšu u stanu za sbb lokal sa torent serverom i dcplus plus....eeee  lepo vreme al samo da ga se sećamo. Streaming je budućnost i kraj !

Link to comment
Share on other sites

Zašto kraj HiFe? Sam stramer, DAC, pojačalo i zvučnici, su i dalje 90% HiFe. Lampe, A i ostale klase, slušalice, sve to i dalje postoji. Tu su dalje i priče o pakovanju zvuka u digitaliju, o formatima, rezolucijama, stream servise ćemo deliti na one za HiFi i one za "drndanje u pozadini", imaće svi oni cenovnike za jedne i druge. A forumi će laprdati ko od njih ima najbolji kvalitet zvuka.

Ko baš hoće da ima nekadašnji HiFi, vinil je tu da ostane još decenijama, uz sve njegove nekome slatke a nekome gorko kisele komplikacije.
Za ekstremiste, biće tu i trakaši (jel' krenula ono beše proizvodnja novih magnetofona, ko je to već obećavao?!?).

Ne treba zanemariti i to da su stream servisi konačno neki koliko toliko uspešan odgovor muzičke industrije na pirateriju, odgovor koji uspeva koliko toliko da usaglasi interes sve tri strane, autora, izdavača i slušalaca.

Ovo poslednje je zapravo pravi razlog zbog čega stream jeste budućnost. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...