Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Pa mozes ti i do Pariza peske.

Ali ja bih ipak pre avionom ili bar automobilom.

 

Elem, ako hoces svoju kolekciju rutracker ti je prva adresa.

Nekad davno je to bio HQShare, ali je odavno pokojni.

 

Ali...

Ako streaming servisi imaju muziku koja te zanima - plati tu sicu i uzivaj ;)

Postoji toliko nacina da korisnije upotrebis svoje slobodno vreme.

 

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, VU metar said:

Poenta mi je svakako jasna, ja ulazim u dopunsku utilizaciju istog.

Ono što je poenta stream servisa, tebi očigledno nije potrebno, ili ti ne odgovara.

Stream servisi imaju alternativu, što legalnu što nelegalnu, tako da nije nikakav problem izbegavati ih.

A uz malo tehničkih peripetija, ko baš želi, jeste, može i da se snima muzika sa Stream-a.
Ali veruj da to radi možda 0.01% korisnika stream-a.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Delija said:

Mozes da biras - piraterija ili totalno ludilo ;)  

 

A sa druge strane kulturna mesecna pretplata za sitne pare. 

 

Ta piraterija...Kako znaš da to što si dobio nije snimljeno sa Tidala recimo? Zna li se izvor tih fajlova sa sigurnošću ili je na "valjda", pa ako ti se ne sviđa zvuk tražiš bolji? Mislim da se i pri tome gubi vreme.

Pretplata za Tidal je 20usd solo?

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, NShappy said:

Stream servisi imaju alternativu, što legalnu što nelegalnu

Legalna košta daleko više, nelegalna mi nije do kraja poznata i imam predrasuda o kvalitetu. A ni sa Tidalom ne znate šta vam puštaju hehe.

Ako poželiš nešto sa strima ne vidim zašto ne bi ga odmah i sačuvao snimanjem, osim ako ne postoji lakši i pouzdaniji način. Možda nisam dovoljno upoznat sa čarima piraterije pa bulaznim.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, VU metar said:

Pretplata za Tidal je 20usd solo?

Nije, 20 CAD je, oko 14 €. Tidal mi daje mogućnost da slušam muziku i da se ne opterećujem skladištenjem audio materijala na za to predviđeni medij. Ako ću nešto da skladištim izbor pada na vinyl lp. Prevuci, prebaci na laptop, osveži biblioteku, obriši ako mi se ne svidi da bi uskladištio nešto drugo... Umorilo me. Ovaj proces ponovim povremeno ali za nešto što sam siguran da će ostati. Tvoja ideja je meni potpuno besmislena i uzrokovala bi veliko gubljenje vremena. Naravno najbolje je da probaš. Možda pronađeš zadovoljstvo u tome nikada se ne zna. :)

Link to comment
Share on other sites

Mozda je VU "stara garda", hoce par albuma mesecno ili tako nesto?

Tacno je da to nije poenta streaming servisa ali ako je ovo sto sam napisao, onda i nije "toliko" suludo, a ni neisplativo.

Evo npr Sondek je par puta pisao da mu streaming servis moze posluziti da cuje nesto, informativno, pa da kupi posle na vinilu. Meni je to slicno.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, garson said:

Mozda je VU "stara garda", hoce par albuma mesecno ili tako nesto? 

Tacno je da to nije poenta streaming servisa ali ako je ovo sto sam napisao, onda i nije "toliko" suludo, a ni neisplativo.

Evo npr Sondek je par puta pisao da mu streaming servis moze posluziti da cuje nesto, informativno, pa da kupi posle na vinilu. Meni je to slicno.

Možda ne samo par, ali sigurno ne više no što mogu da apsorbujem, a to je sasvim "sredivo" i mislim ne zahteva puno vremena.

Pomenule su se ploče. I ploče čekaju na snimanje obzirom da puno toga nema na strimovima. Očito gledamo na stvar iz različitih uglova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...