Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Zvuk je stvarno dobar u hi-fi, tj. flac režimu. A malo je i do cene, rekao bih. Kad se uzme porodični nalog, pa podeli na šest članova, izađe skoro džabe.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, citam temu pa vidim da je uveliko aktivna, postavicu blic pitanje pa se nadam odgovorima (dok kopam po forumu za jos neku vec napisanu  informaciju). Dakle, platio sam hifi tidal, narucio sam chromecast audio i zeleo bih da cujem kako da izvucem maksimum iz kombinacije? Naravno, zamisao je da CCA nakacim optikom na Hegel HD11 dac. 

Da li se neko igrao sa kablovima izmedju CCA i Dac-a, da li se neko igrao sa razlikom u zvuku izmedju stekera i power bank-a posto sam citao i o tome nesto na par mesta po netu? I sami utisci, da li je cela ova prica kompromis u odnosu na laptop - usb to coax - dac opciju?

 

Hvalaaaa!

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, RingeRaja said:

Bilo bi me sramota da ovo radim, a pri tome imam mogućnost da za cenu obroka u McDonaldsu mesec dana slušam preko Tidala.

Tako ne poseduješ ništa, nemaš kolekciju, a Tidal može sutra da ugine. Šta kada nema internet konekcije? Kako nosiš muziku na izlet, u auto, na vikendicu, na žur ako si dj...Takođe čitam da nekima je nefamilijarna cena (20$ mesečno ako se ne varam?) visoka da je redovno plaćaju obzirom na nedovoljnu količinu muzke što ih zanima u ponudi. 

Da li sramota bi se dužila na to što misliš da tako kradeš ili zbog neisplativosti?

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Delija said:

Ti to ozbiljno? :)

Da, zašto? Možda propuštam nešto ili različito gledamo na stvar. Evo gore sam napisao neke aspekte. Ja moju muziku želim da posedujem. Ako mi tehnologija omogućuje da to dobijem za male pare snimanjem strima, ne vidim gde je problem.

Link to comment
Share on other sites



Kako nosiš muziku na izlet, u auto, na vikendicu

Ja sam zaključio da taj offline mode i služi upravo za te prilike. Al šta će mučeni Srbin, oduvek sanja crveno dugme na kom piše "download internet"


Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, VU metar said:

Da, zašto? Možda propuštam nešto ili različito gledamo na stvar. Evo gore sam napisao neke aspekte. Ja moju muziku želim da posedujem. Ako mi tehnologija omogućuje da to dobijem za male pare snimanjem strima, ne vidim gde je problem.

Tidal omogućava offline slušanje, ali samo na mobilnim uređajima:

https://smartphones.gadgethacks.com/how-to/tidal-101-download-albums-playlists-for-offline-playback-0180357/

To što ti hoćeš nudi Qobuz, ali da je jeftino, nije...

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, VU metar said:

Da, zašto? Možda propuštam nešto ili različito gledamo na stvar. Evo gore sam napisao neke aspekte. Ja moju muziku želim da posedujem. Ako mi tehnologija omogućuje da to dobijem za male pare snimanjem strima, ne vidim gde je problem.

Pa nije problem ako legalno kupiš, što da ne.

Ako je opcija torrent i to je okay, za tebe možda, za mene pored Tidala ne. To mi služi samo za ono što slušam, a nemam mogućnosti da kupim, jer digitalni/fizički medij mi nije dobavljiv.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Šta sprečava korisnika da digitalno snima strim i time eliminira potrebu za redovnu pretplatu?

Ništa te ne sprečava (sem tehničkih peripetija da se to snimi u lossless obliku, čak ne znam ni da li uopšte može?!?).
Neki servisi nude i offline mode, i download to device.

Ali je besmisleno. Sve to možeš skinuti i na druge načine.

Poenta stream servisa jeste da sve što poželiš da slušaš od muzike, kod sebe u kući, oni imaju na svom serveru sada odmah.

Dalje, na stream servisima, možeš sa 2 klika preslušavati novu muziku za koju i ne znaš da negde postoji, i time otkrivati novu muziku (Ovo mi je feature No.2 stream servisa koji se ne može dobiti ni jednim drugim načinom slušanja muzike).

Treće, stream servisi imaju mogućnost da ti nude play liste za koje da ih sam napraviš, treba da potrošiš beskonačno vreme. Spotifajev AI algoritam, (po meni) radi to najbolje. Npr, napraviš play listu sa 20-30 tebi voljenih pesama. Posle tih pesama, Spotify nastavlja da ti pušta muziku u tom fazonu, po svom izboru. Bar 1/3 ćeš čuti prvi put, a bar 90% od toga će da ti odgovara. Ako ti se nešto ne dopadne, klikneš prekriženi kružić, i Spotify ti to više ne pušta, i uči šta ti od muzike prija a šta ne. Na osnovu toga pravi buduće liste za tebe. I ovo radi jako dobro. (Ovo je po meni, feature No.1 stream servisa koji se ne može dobiti ni jednim drugim načinom slušanja muzike).

Ima "Daily prepared for you" liste, ima "Taste brakers" liste gde ti predlaže nešto novo, ali opet zasnovano na tvom ukusu.
Svaka ta lista je dobra na svoj način i bar jedno 400x bolja od onoga što nude npr. radio stanice.

Po meni, u budućnosti će opstati samo vinil i stream servisi. Ostalo će da bude na kašičicu, u rangu kaseta ili minidisc-a danas.
Ne samo zato što je dobro za korisnike, već i zato što je stream neko rešenje koje konačno uspeva da objedini interest konzumenata muzike, izvođača i izdavača.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Da li sramota bi se dužila na to što misliš da tako kradeš ili zbog neisplativosti?

 

59 minuta ranije, RingeRaja said:

I zbog prvog, a i zbog drugog. 

Pa ne kradeš snimanjem strima ako je za ličnu upotrebu. Isto kao što smo snimali sa ploča i cda na kasete, time što sada tehnologija omogućuje 1:1 kvalitet. Ne znam tačno kako radi ruska opcija, ali to već deluje kao prava krađa.

 

55 minuta ranije, NShappy said:

Ništa te ne sprečava (sem tehničkih peripetija da se to snimi u lossless obliku, čak ne znam ni da li uopšte može?!?).

Iz digital out na strimeru u digital in na rekorderu ili compu. Tako su se snimali cd-ji na hi-fi cd rekorderima, zvučali odlično i bili preferirani u odnosu na rane pc programe za ripovanje.

55 minuta ranije, NShappy said:

Neki servisi nude i offline mode, i download to device.

Ali je besmisleno. Sve to možeš skinuti i na druge načine.

Nisam dobro upoznat sa ovim mogućnostima ali mi ne deluju atraktivno. Takođe sam uvek skeptičan o nominalnoj rezoluciji strimova i downloada, koliko je to to ili je samo provučeno kroz softver da pokaže veći broj (bilo je dokaza o manipulacijama).

Da li uvek novootkrivenu muziku na Tidalu možeš da skineš sa lakoćom drugde i besplatno? Ako da, verovatno snimanje je zaista besmisleno. Ako ne, onda je solidna opcija.

Stvar je u tome što ja unapred znam šta me zanima i otkrivam drugim putevima. I ovako ne mogu da postignem sve preslušati, kamo li da budem bombardovan na dnevnoj osnovi algoritam sugestijama. Dakle meni je bitnija dostupnost onoga što tražim više od sugestija.

A i šta ima bre taj Tidal midal da zna šta se meni sviđa i da vodi evidenciju o tome? :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Da, zašto? Možda propuštam nešto ili različito gledamo na stvar. Evo gore sam napisao neke aspekte. Ja moju muziku želim da posedujem. Ako mi tehnologija omogućuje da to dobijem za male pare snimanjem strima, ne vidim gde je problem.

Problem je ogroman.

Totalno je neisplativo. Zapravo - suludo.

Koliko lud bi covek trebalo da bude da utuce toliko silno vreme za tu akciju? :roll:

Da ne pricamo da je izbor na "nekim drugim mestima" daleko veci, a moze daleko brze (vise od dva reda velicine) da se svuce.

 

A i generalno, ko nalazi sve sto zeli na Qobuz-u ili Tidal-u - ne moze mu nikako biti isplativo da pravi lokalnu kolekciju, ako iole ceni svoje vreme.

Glavni problem je u tome sto gomila toga fali.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Delija said:

Da ne pricamo da je izbor na "nekim drugim mestima" daleko veci, a moze daleko brze da se svuce.

E vidiš, ta druga mesta mi nisu najpoznatija pa zato moja logika sigurno izgleda suludo onima koji se tamo kreću. 

Inače akcija snimanja ne zahteva više od toga ta pritisneš dugme prilikom slušanja. Ok i da to naseckaš na trake kasnije.

Link to comment
Share on other sites

@VU metar

Ne zvuci ti suludo da izgubis za svlacenje svakog albuma onoliko vremena koliko isti traje + jos 15-20 minuta posla za sredjivanje (= obrada/seckanje/tag-ovanje, kompresija, nalazenje omota...) i to uz konstantno "dadiljanje"?

I jos uz sve to kako da garantujes da nije bilo nikakvog "glitch-a" prilikom reprodukcije?

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, VU metar said:

E vidiš, ta druga mesta mi nisu najpoznatija pa zato moja logika sigurno izgleda suludo onim se tamo kreću. 

Inače akcija snimanja ne zahteva više od toga ta pritisneš dugme prilikom slušanja. Ok i da to naseckaš na trake kasnije.

Već i sam proces tagovanja fajlova "kupljenih" kojekude je svojevrsni kuluk, a ti bi još da dodaš u jednačinu i seckanje, ma važi...:rolleyes:

Edit: preteče me @Delija...:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Delija said:

Kada je rec o kvalitetu, ovaj forum je jedno od retkih mesta na kojima se toliko kune u Tidal :)

Vecina preferira Qobuz. Tu je hi-res lossless, kakav i treba da bude, za razliku od MQA.

 

E sad, nacin placanja, cena, raspolozivost albuma...

Od ovde raspolozivih(odnosno korisćenih),a to su uglavnom Spotify,Deezer i Tidal ovaj poslednji najbolje zvuci i to je uglavnom koncenzus po svim forumima.Qobuz jesam pomenuo kao verovatno najbolji zvucno na osnovu toga sto sam citao po stranim forumima ali ga ovde nije niko slusao...ili ako jeste pa nek napise sta je zvucno bolje pa nek krene i u njega da se neko kune...cim ga cuje i uporedi.Al ne na googletu

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...