Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

 

 

 

Na kraju pobedio Aptoide, cast radi lepo. 

 

Evo i od mene potvrde ovoga, upravo skinuo Tidal sa Aptoide, pa ću videti šta će da preovlada :)

 

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gnu said:

To mi je jasno, pitam konkretno za Tidal šta preporučuješ.

Dobro pitanje :)

U principu, sa Chromecast-om ste i vi vezani za telefon ili Chrome browser na PC-u i web aplikaciju. Ni jedno, ni drugo nije lepo.

A cim koristite Chromecast, verovatno i ne zelite (jos uvek) da ulazete novac u neki malcice ozbiljniji hardverski streamer koji ima "native" podrsku za Tidal (jos bolje ako ima podrsku i za Roon).

 

 

Ja sam, nazalost, vezan za glupi Play-Fi zato sto je to platforma koju koristi Anthem MRX 720, a zbog specificne konfiguracije mog sistema, ogranicen sam znacajno u izboru eksternog streamer-a i/ili preamp-a. Na trzistu je sve veci broj integrisanih preamp/streaming/DAC, pa i amp resenja, ali za sada samo vrlo retki, poput Devialet, Lyngdorf i NAD u tom paketu nude i bass management koji je meni mandatoran. Poceo sam da se zanimam malo ozbiljnije za Devilalet Pro seriju koja je kroz Core Infinity donela punu podrsku za streaming i sada predstavlja "na papiru" stvarno izuzetno zaokruzeno resenje, ali citajuci njihov forum sticem utisak da to ipak jos uvek nije potpuno zreo proizvod. Softver im je vrlo slaba karika i to upravo streaming deo, a korisnicka podrska vrlo losa. Lyngdorf sam slusao u par iteracija i ne lezi mi njegov zvuk. NAD je jos gori od Devialet-a - oni pored softverskih problema imaju i ozbiljne hardverske. Kontrola kvaliteta im je vrlo losa, cak i kod Masters serije.

Moracu izgleda da se malo strpim...

 

BTW, Play-Fi platforma na taj nacin (mobilni radi samo kao controller, a Play-Fi uredjaj podatke dovlaci direktno sa servera) radi samo sa Spotify. Mislim da ni sam autor ne zna zasto. I izgleda da nemaju nameru da to promene.

Link to comment
Share on other sites

Pa stvarno se ne razumem, ali mi se čini, podvlačim čini, da je Chromcastu telefon ništa više nego daljinski, tj da to nije do uređaja nego do aplikacije kojom ga pokrećem. Tj da neke aplikacije uključuju telefon za streaming a neke ne. Evo npr sad sam pustio On Every Street od Straitsa, zatvorio aplikaciju, ali album normalno nastavlja dalje. Ispravi me ako grešim, a nije problem ni ako ti je smešno ovo što pišem

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Sad sam malo istrazio kako konkretno radi kada se koristi bash Tidal aplikacija (za razliku od drugih aplikacija) i za "obican" CD kvalitet bi trebalo da se stream-uje direktno na Chromecast - bez posredstva telefona.

Problem je u tome sto to ne moze da se uradi za MQA, a takodje mi se cini da ni dekodirani hi-res audio signal sa telefona ne moze da se direktno stream-uje na Chromecast. Chromecast, naravno, ne ume da dekodira MQA.

 

Moracu da pazarim to cudo da se malo poigram :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gnu said:

Pa stvarno se ne razumem, ali mi se čini, podvlačim čini, da je Chromcastu telefon ništa više nego daljinski, tj da to nije do uređaja nego do aplikacije kojom ga pokrećem. Tj da neke aplikacije uključuju telefon za streaming a neke ne. Evo npr sad sam pustio On Every Street od Straitsa, zatvorio aplikaciju, ali album normalno nastavlja dalje. Ispravi me ako grešim, a nije problem ni ako ti je smešno ovo što pišem emoji1787.png

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 

Ako radi kad je mobilni van sobe, odnosno van buetooth dometa onda je telefon samo daljinski. Međutim ja nisam uspio da Deezer puštam direktno preko Cromcasta već preko buetootha. Druga je stvar što je protokol bluetootha značajno bolji kod mog Atoma nego kod drugih medija koje sam do sad koristio, i koji su štekali na prenos velikih fajlova. Sada ne čujem nikakvu deformaciju pri protoku, jedino što mobilni treba da je u sobi.

Moram još čačkati kako da Deeyer puštam direktno sa uređaja...

Link to comment
Share on other sites

Pa povezivanje je ustvari Wi-Fi, a ne Bluetooth. A Deezer mi radi normalno, osim što ponekad štucne, mada ga slabo koristim, ova besplatna verzija mi se ne sviđa.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Delija said:

@InSides

Jel si mozda negde probao/testirao/slusao kako radi streaming na aktuelnoj Devialet Pro seriji sa Core Infinity?

Nazalost, stariji Devialet uredjaji nemaju "pravi" streaming.

Нисам. Не журим баш око тога зато што колекција музике у дигиталном формату ми е скоро непостојећa. Зато и не видим разлог икада мењати овај Devialet за новији.

Него, можеш ли појаснити шта мислиш кад кажеш да старији Devialet-и немају "прави" стриминг?

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, InSides said:

Нисам. Не журим баш око тога зато што колекција музике у дигиталном формату ми е скоро непостојећa. Зато и не видим разлог икада мењати овај Devialet за новији.

Него, можеш ли појаснити шта мислиш кад кажеш да старији Devialet-и немају "прави" стриминг?

 

Starije Devialet uređaje nije moguće koristiti kao UPnP media renderer.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Zexx said:

Starije Devialet uređaje nije moguće koristiti kao UPnP media renderer.

Ах, јасно. Осим у комбинацији са Devialet Air драјвером, који опет, тражи компјутер.

Link to comment
Share on other sites

Nešto mi nije baš najjasnije u vezi striming servisa. Dal su Mica Trofrtaljka, Bora Drljača, nzm Radojka ripovani sa master traka jel jok?
Preslušaj, izanaliziraj, pa javi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...