Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Deezer je 320kbps na Premium nalogu i 1411kbps 16/44khz na Elite.. Ovaj uz Telenor sto dolazi je Premium. Elite je oko 15 dolara.. E sad Tidal  Premium ima MQA, deezer nema. Takodje moras imati kompatibilan DAC (koji radi hardverski dekoding MQA) za MQA ako hoces sve čari istog.

Link to comment
Share on other sites

A za koju je to "drugu" temu? Jel ima neka adekvatnija? 

Super je Tidal i sve je to ok. Pitanje je kome je stvarno i potreban bolji kvalitet od toga.

Raspolozivost izdanja je neka druga prica. Za ono sto mene zanima - nazalost, ne radi posao.

 

Ali...

 

I bez ulazenja u svrhu MQA, a to sigurno nije primarno ultra-mega-giga kvalitet, jel si poredio MQA sa pravim lossless 192/24 materijalom ili jos bolje DSD?

Jel si poredio taj CD kvalitet sa Tidala sa CD-om ili ripom tog CD-a sa lokalnog UPnP servera?

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Engine said:

Hoće li mi ko odgovoriti za kvalitet zvuka Deezera.

Ево.

У Македонији, Deezer је потпуно нормално доступан. Претплатио сам се на једномесечну пробу Deezer HiFi (који кошта 20 ЕУР). Колико сам схватио, Deezer Elite не постоји више.

Тестирано директно у DAC појачала, детаљи система овде. Високи квалитет (1,411kbps) је једино доступан путем десктоп апликације, значи морао сам преко компјутера, путем USB везе у појачало.

Током тих двадесетак дана (нисам слушао сваки дан тест периода) нисам ниједном успео да разговетно утврдим колико је (и да ли је) Deezer HiFi бољи од бесплатног Deezer-а. Квалитет репродукције је био идентичан између HiFi рачуну и Free рачуну. Сетио сам се да је сама апликација показивала flag када се стримује у 1,411kbps, али тај flag је недоступан у задњим верзијама. Након кратке консултације са поддршком Deezer-а, добио сам одговор да су развијачи апликације одлучили одједном да сакрију тај flag.

Покушао сам да пратим мрежни проток, али никако нисам могао да видим да Deezer стварно стримује 1,411kbps. Директна питања Deezer поддршци нису уродила плодом, и нису ми потврдили (нити одрекли) да HiFi стварно стримује 1,411kbps.

Након 30 дана, отказао сам HiFi.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam član novoformirane "porodice" i prilično sam oduševljen ! Inače, informacija za one koji tragaju za android rešenjem: aplikacija mconnect player lite ima Tidal, besplatna je i super radi. Castujem na Google Chromecast Audio.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Takodje novi clan familije, prvo hvala Rosuljcu na angazovanju, a zatim i na poklonu. Apelujem da se to ipak promeni, ustanovi red placanja i sve po redu kako treba, familijarno. Ne da covek broj racuna pa to ti je, svaka cast jos jednom...

Prvo nisam mogao da skinem Tidal na mobilni, ni sa vpn-om, pet uredjaja prijavljuje kao incompatible (od starijih do vrlo svezih Androida). Na kraju pobedio Aptoide, cast radi lepo. 

Link to comment
Share on other sites



Apelujem da se to ipak promeni, ustanovi red placanja i sve po redu kako treba, familijarno.

Naravno, sa ovim se apsolutno slažem.



Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

I ja sam član novoformirane "porodice" i prilično sam oduševljen ! Inače, informacija za one koji tragaju za android rešenjem: aplikacija mconnect player lite ima Tidal, besplatna je i super radi. Castujem na Google Chromecast Audio.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka


Ja castujem direktno iz tidal aplikacije na google chrome cast. Da li ta aplikacija ima jos neku zgodnu funkciju?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A, bre, dabre... :)

Pa vi dobrovoljno radite ono sto bih ja svim silama zeleo da izbegnem.

Glupi DTS Play-Fi bez mobilnog uopste ne radi u hi-res / critical listening modu. Hocu-necu - moram da koristim mobilni za streaming.

Cak i UPnP sa lokalnog servera ide posredstvom mobilnog. Koja pametnica je to smislila, da mi je znati... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ja castujem direktno iz tidal aplikacije na google chrome cast. Da li ta aplikacija ima jos neku zgodnu funkciju?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ima Tidal, Qobuz, Dropbox i OneDrive, a može i da strimuje sa lokalnog servera, tj. u mom slučaju sa kompa, na kom je instaliran Plex.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

I ja sam član novoformirane "porodice" i prilično sam oduševljen ! Inače, informacija za one koji tragaju za android rešenjem: aplikacija mconnect player lite ima Tidal, besplatna je i super radi. Castujem na Google Chromecast Audio.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka



Fin plejer, preporucujem samo da se prokopa verzija bez reklama

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A, bre, dabre...
Pa vi dobrovoljno radite ono sto bih ja svim silama zeleo da izbegnem.
Glupi DTS Play-Fi bez mobilnog uopste ne radi u hi-res / critical listening modu. Hocu-necu - moram da koristim mobilni za streaming.
Cak i UPnP sa lokalnog servera ide posredstvom mobilnog. Koja pametnica je to smislila, da mi je znati... :rolleyes:
Šta ti predlažeš?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...