Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

8 minuta ranije, siroma said:

Pa neki uredjaj koji çe da ( wi fi) primi stream sa tidala I pretvori ga u muziku. Znaĉi da je  wifi streamer / dac

 

Ne znam da li si ispratio savremene trendove u audio tehnici, ali network stream-eri su uglavnom, budućnost HiFi-ja. Zato je ponuda ogromna i raznolika. Ide od 40€ (npr ChromeCast Audio (to ti je slično k'o Airport Express, ali Andorid-ovo)), preko srednjeklasnih HiFi komponenata Yamaha, HK, Onkyo, Pioneer (i svi ostali), viši srednji, Technich, Maratz, neki Sony HighEnd, pa do namenskih network streamer-a High End proizvođača Linn, Naim, McIntosh, Auralic...

Dakle, raspon cena je  od 40-20000€. Ded, gde želiš da budeš u tome?

Ja imam Naim, pa posle toga koliko lepo svira, kreće priča koliko je stream praktičan, i da u kući, otkada imamo stream servise, 20x više slušamo muziku, i 10x manje gledamo TV.

Link to comment
Share on other sites

@NShappy

Znam ja da su buduçnost I zato odavno eksperimentišem sa time. Apple airport pa Roku Soundbridge ( sa eksternim dacom). Druga opcija je usb dac pa sam se I tu malo igrao (JLSounds dsd dac sa lampom u izlazu švajsovani). To veç podrzava I HiRes I sa time sam više nego zadovoljan.

Ovo za wifi dac pitam samo zbog komfora da ne mora tidal komp da bude kod pojaĉala I daca veç da mogu sa tablet da Tidalujem na taj gadzet.

Chromecast valjda radi video a ne audio. Naim Unity mi se jako svidja( mada vidim da je Malo bubuĉav). 

Takodje me oduševio I B&O shape. Esencija hifija. Samo zvuĉnici. Pa I oni u formi enterijera a ne stand alone uredjaja.. Sve ostalo (Pojaĉalo, streamer,) nevidljivo. Vrlo big ga rado posedovao. 

Što se tiĉe budzeta, nedefinisan. Za sad je još uvek experiment, igranje I diyeraj( švajseraj).

A što se tiĉe tvoje primedbe da više slušaš muziku sa strimerom, to sam I ja primetio. Neki moji zaludjeni audiofilski poznanici mi priznali da više ne slušaju komponente, kablove, interkonekte, utikaĉe ,... veç samo muziku

 

Link to comment
Share on other sites

Streamer treba da bude ne samo iz prakticnih razloga i konfora koriscenja  buducnost HIFI-a vecudiofilskhaLinn kao prva od vecih audiofilskih firmi koja je uvela streamere kao jedini digitalni izvor izbacivsi i CD plejere i Dac-ove iz svoje ponude je upravo te audiofilske razloge stavila u prvi plan.Ako se na HD odradi rip cd-a ,a onda se preko kucne mreze taj kompletno povuce u memoriju streamera odakle se konvertuje u analogni signal kompletno se eliminise bilo kakav uticaj CD transporta,a i kablova.Koliko god bio i transport i kablovi dobri oni svoj uticaj imaju.Imao sam priliku isprobati u svom sistemu direktno i jedno i drugo direktnim poredjenjem i razlicit transport daje drugaciji zvuk,a da ne pricam o kablovima koji je svaki prica za sebe.Nordostov vrlo skup kabl je recimo ispao iz igre sa 3:0 na glasanju na uporednom slepom testu koji sam napravio sa forumskim kolegama.Nebitno sta je tu bolje ali je razlicito i jasno je da ima uticaj.Teorijski ako je u streameru kvalitetan dac uopste nije potrebno gomilati broj posrednickih uredjaja i  ripovan CD bi trebao da preko streamera zvuci bolje nego sa CD-a...mslm nije to nista novo,to Linn tvrdi odavno(od 2007. samo drugi HIFI proizvodjaci malo kaskaju).Bio mi je na probi Linn DSM nedavno,obzirom da ima digitalne ulaze zvuk zaista jeste bolji kada streamuje nego kad se prikaci na digitalni ulaz.Dobrom streameru uopste nije potreban nikakav Dac,realno i dac bi trebao u peMziju.Shvataju to mnogi proizvodjaci,zato je sve vise kvalitetnih streamera sa odlicnom Dacom u sebi.Tidal,Spotify,Qobuz...sve se to podrazumeva da radi pored streaminga sa HD-a.Zaista je velik konfor i dostupnost muzike od tidala do HD-a,internet radia sve sa mobilnog ili tableta velika stvar ,ja nisam neka osoba od konfora -naviko da prosetam do gramofona svakih 20min ali mora se priznati.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, siroma said:

@NShappy

Znam ja da su buduçnost I zato odavno eksperimentišem sa time. Apple airport pa Roku Soundbridge ( sa eksternim dacom). Druga opcija je usb dac pa sam se I tu malo igrao (JLSounds dsd dac sa lampom u izlazu švajsovani). To veç podrzava I HiRes I sa time sam više nego zadovoljan.

Ovo za wifi dac pitam samo zbog komfora da ne mora tidal komp da bude kod pojaĉala I daca veç da mogu sa tablet da Tidalujem na taj gadzet.

Chromecast valjda radi video a ne audio. Naim Unity mi se jako svidja( mada vidim da je Malo bubuĉav). 

Takodje me oduševio I B&O shape. Esencija hifija. Samo zvuĉnici. Pa I oni u formi enterijera a ne stand alone uredjaja.. Sve ostalo (Pojaĉalo, streamer,) nevidljivo. Vrlo big ga rado posedovao. 

Što se tiĉe budzeta, nedefinisan. Za sad je još uvek experiment, igranje I diyeraj( švajseraj).

A što se tiĉe tvoje primedbe da više slušaš muziku sa strimerom, to sam I ja primetio. Neki moji zaludjeni audiofilski poznanici mi priznali da više ne slušaju komponente, kablove, interkonekte, utikaĉe ,... veç samo muziku

 

Ko je potpuno u digitanom fazonu to sto pominjes sa B&O jeste jos bolja buducnost -dac u zvucnicima.I linn ide tim putem svojom EXACT tehnologijom,cak i fono sekcije digitalizuju pa sve do zvucnika dolazi digitalnim putem.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Chromecast valjda radi video a ne audio. Naim Unity mi se jako svidja( mada vidim da je Malo bubuĉav).

Što se tiĉe budzeta, nedefinisan. Za sad je još uvek experiment, igranje I diyeraj( švajseraj)

Pored ChromeCast-a, postoji i ChromeCast Audio. On je samo za zvuk...

Dok ne definišeš budžet, nema smisla mnogom pričati dalje.

Evo da se malo izučava:

https://www.hifichoice.co.uk/news/browsemodern.asp?at=213&atg=26

https://www.whathifi.com/products/streaming/music-streamers

Ponuda je ogromna. Ne može se isplivati dok se ne definišu zahtevi.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, NShappy said:

Pored ChromeCast-a, postoji i ChromeCast Audio. On je samo za zvuk...

Dok ne definišeš budžet, nema smisla mnogom pričati dalje.

Evo da se malo izučava:

https://www.hifichoice.co.uk/news/browsemodern.asp?at=213&atg=26

https://www.whathifi.com/products/streaming/music-streamers

Ponuda je ogromna. Ne može se isplivati dok se ne definišu zahtevi.

 

Chromecast audio ne vidim da li podrzava hires Ali za sada ne podrzava Tidal.

Budget ne treba da bude ogranicenje bar u pocetku, dok se probira. A mozda se ispostavi da ga treba dobrano povecati.

14 minuta ranije, NShappy said:

Ja mislim da ova tema zahteva posebnu temu, da ne gušimo ovu o stream servisima. Slažu li se administratori?!?

Moze. Od mog pitanja na prethodnoj strani da se napravi tema Tidal hardver. Pa da raspravimo I roone I servere I strimere, I Unitije I svajseraj konfiguracije I...

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, siroma said:

Chromecast audio ne vidim da li podrzava hires Ali za sada ne podrzava Tidal.

Budget ne treba da bude ogranicenje bar u pocetku, dok se probira. A mozda se ispostavi da ga treba dobrano povecati.

Moze. Od mog pitanja na prethodnoj strani da se napravi tema Tidal hardver. Pa da raspravimo I roone I servere I strimere, I Unitije I svajseraj konfiguracije I...

Ma k'o da je bitan uređaj, MQA je ionako lossy format...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Trouble said:

Chromecast (i video i audio ) podrzavaju Tidal i to direktno iz tidalove android aplikacije.

Ima mnogo uređaja koji podržavaju Tidal, ali nije to poenta, bez MQA licence, nije moguća reprodukcija Tidal Master fajlova u punoj rezoluciji.

Link to comment
Share on other sites

Prije par dana bio je update Tidala i nesto je odrađeno povodom MQA fajlova koji su sada dostupni za slusanje i preko andriod telefonske aplikacije,uredno se prikazuje ikonica  Master prilikom reprodukcije.Za ocekivati je da ce se nesto poceti desavati i sa strimerima.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Trouble said:

Prije par dana bio je update Tidala i nesto je odrađeno povodom MQA fajlova koji su sada dostupni za slusanje i preko andriod telefonske aplikacije,uredno se prikazuje ikonica  Master prilikom reprodukcije.

 

MQA fajlove mogu da reprodukuju i non-MQA uređaji, ali neće biti reprodukovani u punoj rezoluciji. Postoji softversko (two-fold) raspakivanje takvih fajlova (Audirvana+, Amarra) i hardversko (three-fold), što je omogućeno samo uređajima sa MQA logom. Recimo, bez MQA podrške, Master fajl rezolucije 24/44.1 biće reprodukovan u izvornoj rezoluciji, pomoću odgovarajućeg softvera kao 24/88.2, a uz pomoć odgovarajućeg hardvera, kao 24/176.4.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trouble said:

u svakom slucaju nesto se radi na implementacij,kao i dosada "koliko para toliko muzike".

To prvenstveno zavisi od samih proizvođača, nekima na pamet ne pada da plate licencu za MQA iako njihovi uređaji imaju hardver koji ga podržava, kao ESS Sabre, recimo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U ovaj striming se bas nista ne razumem.Pa bi da mi se malo pojasni.

Ja imam gramofon,cd i magnetofon.I nemam nameru da sakupljam metre ploca i diskova.Oko 200-300 odabranih naslova,bice dovoljno.Zato i interesovanje sa striming.

Trenutno slusam preko kompa muziku sa "Deezer-a",ima svasta nesto interesantno,pa me zanima sledece:

U mom trazenju ploca i diskova za kolekciju,susrecem se sa raznim izdanjima istog albuma:od losih,preko solidnih,do izvanrednih snimaka.First press je uglavnom najbolji,ali ima primera da su neki snimci(narocito na cd-u),remasterizovani,i zvuce bolje.

Pa me zanima,iako ce strimovati u flac-u ili waw-u,koji snimak ce se skidati:sa ploce,sa cd-a,koje izdanje,i td,i sl?

I ovde na Deezer-u ima slodnih snimaka,a ima bogami i losih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...