Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

On 31.12.2018. at 17:48, džonibigud said:

12.83€

 

On 31.12.2018. at 17:50, paja959 said:

5 ojra odavde za singl korisnika,oko 15-ak ako ces "porodicnu opciju"/mesecno...premium kategorija...

Nije mi baš najjasnije ovo sa vašim cenama .Da li se cene razlikuju po različitim državama ?Evo zvaničnog cenovnika:

 

"Premium - $9.99 USD a month with standard sound quality, high definition music videos and expertly curated editorial. (prices vary depending on geography and local currency)


HiFi - $19.99 USD a month with lossless High Fidelity sound quality, high definition music videos, expertly curated editorial. (prices vary depending on geography and local currency)

Family Premium - $14.99 USD a month including up to 5 additional family members totaling 6 on the account. Standard sound quality, high definition music videos, expertly curated editorial (prices vary depending on geography and local currency)

Family HiFi - $29.99 USD a month including up to 5 additional family members totaling 6 on the account. Lossless High Fidelity sound quality, high definition music videos, expertly curated editorial (prices vary depending on geography and local currency)."

Link to comment
Share on other sites

U naslovu teme nema jednog popularnog striming servisa - Deezer. Mada pomenut u postovima, nisam siguran da se radilo o Hi-Fi striming opciji, koju Deezer nudi od Februara prosle godine. Ovih dana Deezer u promociji nudi 30 dana besplatnog Hi-Fi striminga i nije nam potreban VPN klijent (za promenu IP adese) vec se normalno registrujemo, uz proveru validnosti platnog sredstva (kartica, PPal itd).

Nisam odvojio previse vremena za slusanje i ocenjivanje kvaliteta strimovanja ali sam neprijatno iznenadjen cinjenicom da je u par naslova koje sam poslusao (vecinom klasicna muzika) bila mesavina FLAC i MP3 numera, u jednom albumu. Poslednji album na kome sam ovo primetio je 'Vivaldi: Stabat Mater', izdanje francuske kuce "Naïve Records", kompozicija br. 3 je MP3.

Ovo mi stvara bas veliku sumnju na poreklo tj. izvor naslova koje strimuju u HiFi formatu.

 

Pozz.

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎2‎.‎1‎.‎2019‎. at 19:59, Green said:

Zapelo mi za oko onih  Pajinih 5 ojra pa ne čitam pažljivo , sve jasno  ... ili ako ima mesta u forumskoj Tidal porodici , dobrovoljno se javljam na usvajanje.

ajde,nije 5,vec je 6,5 :ph34r:,mea culpa :xmas..pre par dana platio,paypalom,direktno..nikakvi amazoni i slicni bakraci...premium meni (solo) dovoljan,moje potrebe zadovoljava kao tercijalno izvor sa laptop+AQ dragonfly red...bio sam i ja ranije u jednom porodicnom paketu,pa sam postao separatista..te hi-res price ja ne fermam,to je page down kod mene..:1038:

Link to comment
Share on other sites

Da malo osvežim "konkurs" za prijem novih članova "Tidal family" - za sada nas je trojica i četvrti ,potencijalni član, kolega "montenegrino"  .Ima li još zainteresovanih ?

Ja sam siguran clan ako uspijemo da nadjemo modus za placanje. Posto ne znam i inace kako to funkcionise, da li se placa 'pater familiasu' a onda on uplacuje tidalu ili moze svako pojedinacno da uplati direkt tidalu?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ćete porodicu, svi moraju uplatiti Padre di famiglia, a on plaća Tidal-u. Ne mož' drugačije.

Naravno, on može da razbaštini i izbaci iz porodice koga želi, odnosno ko ne plati.

Može da izbaci i onog ko je platio, ako 'oće. To se događa na onim eBay nalozima što se valjaju za sitne pare.

Sve funkcioniše na poverenje, k'o i u pravoj porodici. :P

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, montenegrino said:

Ja sam siguran clan ako uspijemo da nadjemo modus za placanje. Posto ne znam i inace kako to funkcionise, da li se placa 'pater familiasu' a onda on uplacuje tidalu ili moze svako pojedinacno da uplati direkt tidalu?emoji16.png

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

Imaš moju  PP-u  od pre par dana.Pogledaj u Inbox.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, siroma said:

Imate li predlog za neki wifi renderer?(wifi dac)?

Rešio sam za probu sa Airport Expressom i to manje više fercera. Doduše ne u master kvalitetu. Zato tražim neki strimer koji će podržati Tidal u fullu.

WiFi DAC baš nije da je jasan pojam. Da li ti treba network streamer/player?

Link to comment
Share on other sites

@Zexx hvala. Ovaj essential phone audio adapter je interesantan ali:

Kako se kaĉi na telefon? 

Da li radi samo na telefonu?

Da li samo goni sluške ili moze I na amp(preamp)?( ubodem u pojaĉalo I sa PCa šaljem sa tidala na njega)

 

I Teac mi se svidja.

Ima li neko neka iskustva sa  ovakvim spravama

@NShappy

Pa neki uredjaj koji çe da ( wi fi) primi stream sa tidala I pretvori ga u muziku. Znaĉi da je  wifi streamer / dac

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...