Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

8 sati ranije, siroma said:

Dva pitanja za kolege:

1 Koji Android program bi preporuĉili kao remote iliti UI za Tidal? Komp vrti Tidal tamo kod daca I pojaĉala a ja hoçu iz fotelje tabletom da upravljam

2. Da li je neko uspeo da Tidal protera kroz AirFoil? Meni ne radi. I to vrlo ĉudno. U audio mixeru ima dve instance za Tidal. Tidal plejer I Tidal pesma.Tidal ima indikaciju jaĉine a Tidal pesma he na nuli. Airport ne prima ništa

1. Još nisam našao UI

2 Kontaktirao RogueAmebu (proizvodjača AirFoila). Odgovorili mi odmah (nedelja popodne). Preporučuju da predjem na novu verziju 5 jer moju (crackovanu) trojku ne podržavaju više. Mac.

Sam sam čačkao i ustanovio da u normal i high kvalitetu radi ali u HiFi i master neće. Očigledno se ne obavi downsample (kao kod drugih playera)

Link to comment
Share on other sites

Istekao mi free period na Tidalu.
Iako zvuci bolje od Deezera, Tidal ima slabiju bazu pesama a najveca mana je naravno cena.
Ebay resenja za male pare ne rade posao jer dobijate nov nalog nakon isteka svake pretplate, a to znaci cimanje i ponovno pravljenje lista.

Testirao sam app za PC i IOS i tu je situacija dosta nalik Deezeru, bez iznenadjenja, sve je na svom mestu i radi ok.
Deezer ima i opciju da uploadujete svoje mp3 fajlove sto bi dobro doslo Tidalu s obzirom na slabiji izbor pesama.

Kad se podvuce crta mislim da Tidal ne vredi para koje traze i da je Deezer prakticnije resenje, pogotovo za nas u Srbiji. Razlika u kvalitetu zvuka nije opravdana razlikom u ceni.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Chieftec said:

ali..    i Deezer ima lossless, nije rekao da sluša mp3 :huh:

pa,siroko nam polje svima..kod mene Tidal tercijalni izvor... "ruski ducan" i YT mi je pretekao :xmas..doduse kod mene ruski ducan/YT figurira zarad informacije..filatelisti kupuju i dalje LP,ili CD...:1038:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chieftec said:

ali..    i Deezer ima lossless, nije rekao da sluša mp3 :huh:

Ne vredi ga porediti sa TIDAL servisom, bar što se kvaliteta fajlova tiče... Ne znam kako se Deezer implementira u Roon okruženje. Tidal je implentiran do savršenstva. A cena na mesečnom nivou nije ni vredna pomena, bolji obrok sa sladoledom u McDonalds-u... 

Screenshot_20181231-133959.png

Link to comment
Share on other sites

Kao ponosni clan terabajt generacije moram reci da pijete skupo pivo i hranite se nezdravo. :)

Deezer mp3 sam poredio sa Tidalom (Hifi), da ne bude zabune.
Kazem Tidal bolje zvuci ali i Dezeer zavrsava posao jer ima veci izbor muzike i kosta me tacno 0 dinara.
Ono sto mi se bas dopadne skinem sa neta u FLAC-u i to je to.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Betoven said:

Kao ponosni clan terabajt generacije moram reci da pijete skupo pivo i hranite se nezdravo. :)

Deezer mp3 sam poredio sa Tidalom (Hifi), da ne bude zabune.
Kazem Tidal bolje zvuci ali i Dezeer zavrsava posao jer ima veci izbor muzike i kosta me tacno 0 dinara.
Ono sto mi se bas dopadne skinem sa neta u FLAC-u i to je to.




Sent from my iPhone using Tapatalk

heh,kako vas mirisem na 5 kilometara...:D..druga najbitnija stvar je kad je nesto DZ..nema DZ ni kod babe...:1038:

Sretna Nova 2019...nekom sa folderima,nekom sa LP/CD pod miskom :xmas

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Betoven said:

Kao ponosni clan terabajt generacije moram reci da pijete skupo pivo i hranite se nezdravo. :)

Deezer mp3 sam poredio sa Tidalom (Hifi), da ne bude zabune.
Kazem Tidal bolje zvuci ali i Dezeer zavrsava posao jer ima veci izbor muzike i kosta me tacno 0 dinara.
Ono sto mi se bas dopadne skinem sa neta u FLAC-u i to je to.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Nismo zbunjeni, sve je jasno...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...