Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

8 sati ranije, NL. said:

Da li je neko uspeo da skine i koristi Tidal aplikaciju za Andoid ili iPhone?

Ako jeste, bilo bi divno da pomogne-objasni kako da to uradim, jer mi svaki put kad pokušam i Apple store i Google odbiju iz poruku da nije dostupno u Srbiji... :( 

Pa valjda moraš da imaš neki VPN. Ja sam to nešto iradio za par minuta, ne sećam se sada detalja, ali VPN jeste radio.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sondek said:

sve sam slusao u cd kvalitetu ,44.1. Poredeći isto izdanje,ripovan originalni CD.Btw.Preracunao sam se za broj svedoka.trojica.Uz streamer sa telefonom kao daljincem,surovo je brzo i jednostavno napraviti direktno poređenje.

pravio sam direknto poredjenje juce. u mom setup, cd je i dalje bolj. iskreno, razlika izmedju tidal cd i spotify je jako jako mala. tidal ima vecu scenu i vise detalja u visokim. spotify ima masniji i precizniji bas. iako je spotify mp3 kvalitet /ovo mi nikako nije jasno kako/.

cd je i dalje u velikoj prednosti. svega ima vise. kod tidal se sve cuje, svi zvukovi, sve cinele, sve, ali kod cd je to preciznije i punije.

imajte na umu da se nad/tidal,spotify/ konektuje preko wifi na internet. jeste to 5g, ali ipak nije kabl.

12 hours ago, NL. said:

Da li je neko uspeo da skine i koristi Tidal aplikaciju za Andoid ili iPhone?

Ako jeste, bilo bi divno da pomogne-objasni kako da to uradim, jer mi svaki put kad pokušam i Apple store i Google odbiju iz poruku da nije dostupno u Srbiji... :( 

otovoris na kompu nalog, tamo namestis placanje i sve, onda instaliras app na fon i ukucas samo user i pass.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, NL. said:

Da li je neko uspeo da skine i koristi Tidal aplikaciju za Andoid ili iPhone?

Ako jeste, bilo bi divno da pomogne-objasni kako da to uradim, jer mi svaki put kad pokušam i Apple store i Google odbiju iz poruku da nije dostupno u Srbiji... :( 

Ovako ide za iPhone: Skineš app sa AppStorea, i u njoj kreiraš nalog. Onda se prebaciš na web (na compu, fonu svejedno, samo pristupiš tidal.com kroz browser, ne kroz app), uloguješ se, podesiš način plaćanja (primaju naše kartice i PayPal naloge bez problema) i to bi bilo to. Napravljeno sve pre 2h, tako da od jutros ne mora VPN za AppStore (mada moraš da budeš prijavljen na US AppStore). Za Android još uvek treba VPN ka USA da bi se skinula app.

Prvi utisci (izvor ChromeCast):

  • HiFi daje vrlo dobar zvuk i kroz browser sa compa i iz Android app. Nema opcije za cast iz iOS app na ChromeCast.
  • Zvuk je primetno bolji nego na Google PlayMusic, ima više detalja u celom opsegu, definisana je pozornica, eq spectral analyzer ne pokazuje da je sve iskompresovano i veštački obojeno.
  • Zvuk još uvek lošiji od CD, ali mu je vrlo vrlo blizu. 
  • Da li vredi $20 mesečno? Definitivno. Ima apsolutno sve od muzike što mi je palo na pamet
  • Mana: ogroman volume gain kada se kastuje iz browsera. Google Play Music, TuneIn Radio i generalno random browser tab casting imaju bar 10dB manji gain.

 

 

Link to comment
Share on other sites

za android 
https://tidal.en.uptodown.com/android/old
samo treba dopustit instalaciju van "play prodavnice".
Pored regularnog naloga koji koristim prije par dana sam probe radi uzeo sa ebaya premium nalog za par dolara i radi.Ko hoce da proba najlakse je tako,instalacija starije verzije i nalog sa ebaya.
To sa ebay-a kako funkcionise? Imas li neki link da nije neka prevara?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

jednom sam se vec opekao na to "orodjavanje" radi ustede.

mada postoji opcija:
"Family HiFi - $29.99 USD a month including up to 5 additional family members totaling 6 on the account. Lossless High Fidelity sound quality, high definition music videos, expertly curated editorial (prices vary depending on geography and local currency)"

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sondek said:

Ja sam se već dogovorio da se "orodimo" na forumu...po tom pitanju.Ima jos jedno-dva mesta u porodici. Ne mora da je naimista :ph34r:...brat je mio bilo koje vjere bio...al najbolje novosadista zbog lakse unutrasnje porodicne organizacije. Zaiteresovani Zaverenici na PP

znači neću morati da prelazim na NAIM/LINN veroispovest ?

Laknulo mi je ....

:D

Link to comment
Share on other sites

https://ebay.com/usr/fran3k

link za kupovinu tidal naloga,sad provjerio i jos radi.

Tidal nalog za sada moze da se dijeli na nekoliko uredjaja s tim da osnovne postavke ostaju svima iste,npr."fejvorit" liste svi vide, dok se albumi skinuti za offline slusanje nalaze samo u jednom uredjaju i ostali korisnici ih ne vide.Nekoliko korisnika moze bez problema da koristi jedan obicni nalog,ne mora biti "family".Mi porodicno koristimo jedan obicni nalog na 5,6..uredjaja.Pod obicni mislim na hi fi , flac nalog.

Link to comment
Share on other sites

Obican nalog kad se koristi sa dva mesta istovremeno prekida.Izbacuje poruku da ga koristi drugi uređaj.Izluđivalo me je kad sin iz druge sobe krene sa tidalom i meni prekine muziku.

Inace oformismo prvu forumsku porodicu i fercera zasad sve.Probali četri naloga istovremeno rade bez problema.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sondek said:

Obican nalog kad se koristi sa dva mesta istovremeno prekida.Izbacuje poruku da ga koristi drugi uređaj.Izluđivalo me je kad sin iz druge sobe krene sa tidalom i meni prekine muziku.

Inace oformismo prvu forumsku porodicu i fercera zasad sve.Probali četri naloga istovremeno rade bez problema.

Rođo ?

Link to comment
Share on other sites

Evo, posle nekog vremena korišćenja stream servisa, da kažem i ja po koju.

Sa Tidalom sam imao problem, imam još uvek, da Naim nešto baguje sa njime. S' vremena na vreme, stane reprodukcija, uz neke glupe komentare na displeju. Naim podrška ćuti već 10-ak dana, iako sam dobio support ticket number, odgovora nema. Jesam se trudio da rešim problem, platio HiFi pretplatu 2x, kada se približila treća pretplata, otkazao sam. I pokušaj ulaska u jednu porodicu zbog kresanja troškova mi nije uspeo, te, za sada mi ne radi posao, i ćao. :(

Ali FLAC-ovi sa Tidala su bili zaista jako dobri.

...

E, a sada imam Spotify premijum.

Spotify moram prvo da pohvalim zbog daleko bolje implementacije softvera u sve žive uređaje (uključujući i Naim). Logika rada je drugačija. Spotify koji pokrenete bilo gde (u mom slučaju najčešće telefon ili računar), odmah prepoznaje kompatibilne uređaje na lokalnoj mreži (u mom slučaju Naim i Chromecast), i jednim klikom, muzika se preusmeri na taj neki drugi uređaj. Pri tome, muziku ne sviraju više telefon ili računar, već direktno, napredni HiFi streamer. Prednost nad Tidal-om jeste što se sve radi na veoma solidnoj Spotify aplikaciji na telefonu/računaru, a ne k'o kod Tidala na kljakavoj Naim aplikaciji na telefonu.

Inače, ni Tidal ni Spotify na podržavaju nikakav UI na samom streamer-u, osim stop/play/ff/rw i volume up/down. Ne znam kako je to na drugim HiFi streamer-ima. Ali to je u stvari ok, jer će se na telefonima i računarima sa standardnim OS mnogo duže raditi podrška aplikaciji. Da je aplikacija vrti samostalno na raznim streamer-ima, siguran sam da bi podrška bila veoma kljakava.

Druga prednost Spotify-ja (i to zaista hvale svi koji su ga probali) jeste njegov engine, ili da ga nazovemo AI, koji bira muziku za vas. Ovde mu ostali stream servisi nisu ravni. Kada izaberete nešto muzike ili napravite play listu, Spotify nastavlja da vam pušta muziku po svom izboru, ali imajući u vidu vaš muzički ukus. Zvuči blesavo, ali ovo kod Spotifaja radi daleko najbolje od svih stream servisa (ili ajde da se ja ograničim na Tidal, njega sam probao (ali po svim svetskim komentarima, ovo samo Spotify radi kako treba)). Muzika koju bira vam je dobrim delom nova, tu i tamo nešto što prepoznate, ali nekako uvek u skladu sa play listom na koju se ugleda.

Naravno, ako krenete sa klasikom, nastaviće klasiku, ako krenete sa jazzom, nastaviće jazz, ako izaberete Metalicu ili Slayer, on nastavlja u tom fazonu.

Mana, 320kbs je najbolje što sada nude. :( Dovoljno dobro za neobavezno slušanje, i upoznavanje sa novitetima.

Upao sam u jedan family paket, članstvo me izlazi 15€ na pola godine.

Toliko za sada.

Link to comment
Share on other sites

Evo ga odgovor od Naim podrške, a povodom problema da Tidal štuca na Naim-u:

Quote

We have been seeing a lot of issues with compatibility between Naim products and the new music file type that Tidal has recently introduced. However our software techs are well aware of the problem and have been and are working on a fix for it that will be a part of the next software update which should be available in the early part of the new year. I apologise that we can't be of more immediate help on the matter but rest assured that the matter is in hand.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...