Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Od daci imam jedan optičko koaksijalni, verovatno samo redbook iako je 20bitni, i jedan usb (dsd capable) hires.

Chrome cast nema usb a optika ne podržava dsd i hires. (Tidal i dsd kako stoje?)

Znači mora neki PC.?

Osim ako direkt na ruter modem može da se nabudži usb dac.

 

 

Da li postoji sprava kojaseveže sjedne strane na mrežu ( wifi) a sdruge na dsd dac ili čak da ima dac u sebi, audio izlaz?

Squeeze, Airport, Roku soumdbridge...  Da li podržavaju Tidal?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Samo dodas dobar snagas i vozi Misko.. Tidal, Midal, HDDidal :)

znam,to i jeste tako kome je slusanje sa digitalije iskljucivo ili prioritet. meni je to da prostš u nivou interesovanja za kablovski resiver(koji takođe dosta slusam u backgroundu umesto tjunera) samo sa ipak boljim zvukom i izvanrednim izborom muzike.Gramofon uzima 90% pravog slusanja,pa je meni je presudan analogni ulaz tj predpojacalo i u tu stavku nisam siguran,kod dacova sa varijabilnim to je za moj kriterijum cesto lose i pravi elaboriran preamp sa kvaltetnim regulisanim napajanjima ga lako pobeđuje.Odatle rezerva i obavezna proba,nisu mali novci u pitanju ...a i prodaja gomile uređaja,dosta komplikovana akcija.Ima jedan kolega jeftiniji dsm pa mozda isprobamo,i to je nesto za start.Pritom ne sumnjam ni najmanje da će linn napraviti uređaj gde gramofon lose zvuci,samo nebi da zapatim lajfstajl za velike pare.trebalo bi mi dva zivota da se vratim na staro,a vreme curi...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, RingeRaja said:

1. Internet

2. Tidal aplikacija: Win/macOS/Web/iOS/Android (pa izaberi)

3. Output

Evo pa pogledaj na sajtu, prilično je jasno:

http://tidal.com/rs/download

Inače, u okviru Tidal aplikacije možeš da menjaš output, ako ih imaš više zakačenih na uređaj sa koga strimuješ.

dovoljan i samo internet.moze direktno da se slusa sa sajta...ja tako slusam na poslu ulogujem se i ispunjavam muzicke zelje...,a i deca sa telefona.E sad malo me nekad isprekidaju pa saljem na yt.Kaze sin iphone plus tidal konZa.zgodno za poneti...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

znam,to i jeste tako kome je slusanje sa digitalije iskljucivo ili prioritet. meni je to da prostš u nivou interesovanja za kablovski resiver(koji takođe dosta slusam u backgroundu umesto tjunera) samo sa ipak boljim zvukom i izvanrednim izborom muzike.Gramofon uzima 90% pravog slusanja,pa je meni je presudan analogni ulaz tj predpojacalo i u tu stavku nisam siguran,kod dacova sa varijabilnim to je za moj kriterijum cesto lose i pravi elaboriran preamp sa kvaltetnim regulisanim napajanjima ga lako pobeđuje.Odatle rezerva i obavezna proba,nisu mali novci u pitanju ...a i prodaja gomile uređaja,dosta komplikovana akcija.Ima jedan kolega jeftiniji dsm pa mozda isprobamo,i to je nesto za start.Pritom ne sumnjam ni najmanje da će linn napraviti uređaj gde gramofon lose zvuci,samo nebi da zapatim lajfstajl za velike pare.trebalo bi mi dva zivota da se vratim na staro,a vreme curi...

Ma salim se naravno, drz’ se ti svog gramofona. 

Ono sto covek voli i u cemu uziva ne treba da menja, da ne pominjem sto promena koncepta sistema kosta ozbiljne pare. :)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Филип said:

Ma salim se naravno, drz’ se ti svog gramofona. 

Ono sto covek voli i u cemu uziva ne treba da menja, da ne pominjem sto promena koncepta sistema kosta ozbiljne pare. :)

najbolje od svega sto cak i ne kosta,samo sto zamenis 7 uređaja sa istom funkcijom ( :screwy ) za jedan .Cak ima i fonosekciju koju dosta hvale.Citam neki dan da je i "devilajetova" odlicna.Ma mi vintage freakovi ni sebi samima nismo jasni.Pritom gde god sam slusao te minimalisticke sprave zvuk je bio izvanredan,bilo da je to bio Linn,Devialet kod tebe ili recimo Lindeman.Pritom ta integracija po meni uopste ne mora da bude nikakav kompromis,ni lajfstajl već audiofilski ideal eliminacija manje ili vise negativnog uticaja kablova i gomile konektora i brutalno skraćivanje puta signala.Verujem da je u tome tajna uspeha.

 

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, bogdan63 said:

...i ja :)

21 sati ranije, siroma said:

:thumbsup2

 

Eve i mene u familiji ako bude gb

 

21 sati ranije, Филип said:

+1

Racunajte i na mene ako bude kvoruma za Tidal family.

 

20 sati ranije, Филип said:

-1

Ja se odjavljujem, suvise je to komplikovano zbog placanja.. a morao bi neko da preuzme na sebe skupljanje para itd.. :(

 

20 sati ranije, siroma said:

U pravu si. Ne bih želeo nikog da opterećujem da se cima oko plaćanja, skupljanja para,...

 

Sve je to lepo i krasno, ali pomalo komplikovano. Morao bi neko da bude "glavni" i na svoj mail (ajd', to može biti i neki bzvz mail), da otvori nalog, i da ga poveže na svoju platnu karticu (e to već ne može biti bzvz). Javio bi članovima grupe, (zovimo ih  "ostali") user name i pass za Tidal, i  svi iz grupe bi mogli da ga slušaju, samo na jednom uređaju.

Skupljanje para je najmanji problem, "ostali" bi morali mesečno "glavnom" da uplate svoj deo pretplate, najbrže i najlakše on-line bankigom. Ja i ne bih pristao na druge načine plaćanja.

I sve bi to lepo radilo, dok neko ne bi počeo da se grbavi. Tada bi nader'o onaj "glavni", tj. njemu se svakako sa kartice skida ceo iznos.

Nije toliko problem što bi neplaćeni deo pretplate pao na njega, već što bi neki od zlonamernih "ostalih", mogao da preotme nalog, sve povezan sa karticom onog "glavnog". Taj bi tek uz prepisku sa Tidalm podrškom mogao da povrati nalog, ili da otkači svoju karticu.

Bla.bla.bla... Nije problem kod ljudi koji se inače poznaju/druže/kontaktiraju, ali je malo tricky za neke nas koji se znamo samo ovako on-line. :(

Ja bih možda i pristao da probam, ali moram prvo da rešim problem, zašto mi Tidal zastaje na stream-eru?!?  <_<

BTW, zvuk Tidal-a je stvarno vr'.

Spotify ne mogu da probam, ne mogu da ga  prevarim sa proradi direktno na Naim-u. :(

Link to comment
Share on other sites

Pa i puna pretplata je jeftina, 2000 din mesečno, za desetine miliona flac numera, uvek dostupnih i sve to?  :) 

A ako hoćete da delite, svi osim 'glavnog' platite mu godinu unapred, ako se kao opcija plaćanja odabere paypal naravno da niko ne može da ga otme, osim što može da otkaže pretplatu svako ili tako nešto, ali ne može da naudi

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, NShappy said:

 

 

 

 

Sve je to lepo i krasno, ali pomalo komplikovano. Morao bi neko da bude "glavni" i na svoj mail (ajd', to može biti i neki bzvz mail), da otvori nalog, i da ga poveže na svoju platnu karticu (e to već ne može biti bzvz). Javio bi članovima grupe, (zovimo ih  "ostali") user name i pass za Tidal, i  svi iz grupe bi mogli da ga slušaju, samo na jednom uređaju.

Skupljanje para je najmanji problem, "ostali" bi morali mesečno "glavnom" da uplate svoj deo pretplate, najbrže i najlakše on-line bankigom. Ja i ne bih pristao na druge načine plaćanja.

I sve bi to lepo radilo, dok neko ne bi počeo da se grbavi. Tada bi nader'o onaj "glavni", tj. njemu se svakako sa kartice skida ceo iznos.

Nije toliko problem što bi neplaćeni deo pretplate pao na njega, već što bi neki od zlonamernih "ostalih", mogao da preotme nalog, sve povezan sa karticom onog "glavnog". Taj bi tek uz prepisku sa Tidalm podrškom mogao da povrati nalog, ili da otkači svoju karticu.

Bla.bla.bla... Nije problem kod ljudi koji se inače poznaju/druže/kontaktiraju, ali je malo tricky za neke nas koji se znamo samo ovako on-line. :(

Ja bih možda i pristao da probam, ali moram prvo da rešim problem, zašto mi Tidal zastaje na stream-eru?!?  <_<

BTW, zvuk Tidal-a je stvarno vr'.

Spotify ne mogu da probam, ne mogu da ga  prevarim sa proradi direktno na Naim-u. :(

Drugari, koliko sam ja skontao, to funkcioniše ovako.

Admin, tj. onaj koji plaća familiy licencu prijavi email adresu koja je u sklopu paketa, a na tu adresu stiže potvrda sa passwordom. Dakle, on ne zna ostale šifre, osim ako u sklopu naloga ima mogućnost da sve te šifre izmenja, to nisam probao pošto nisam paranoik i čoveku verujem. Njemu se i tako skida mesečna pretplata, tako da bi on definitivno naderao ako mu ostala bratija ne bi plaćala, pa je opcija "znam te, znaš me" ipak najbolja. Ili uplata komplet godišnje članarine, ako se "ne znamo". Ja bih prihvatio obavezu na sebe oko uplata (imam PayPal), ali samo godinu u napred, ali već imam nalog. Dogovorite se da jedan koji ima PayPal bude onaj koji plaća, dajte mu kintu unapred, on plati za sve i mirni ste svi.

Preotimanje naloga nije opcija, jedan plaća, podaci su njegovi, ostali dobijaju podatke na mail, oni ne postoje što se tiče Tidala kao pojedinci.

Skupljanje jeste obaveza glavnog, ja sam zato platio do kraja kalendarske godine, neću čoveka da cimam bezveze, a i meni je lakše. Planiram da ga pitam da platim resto do kraja ugovora i da ne razmišljam, naravno, ako se on složi.

Nisam se još "navukao" na Tidal, pošto imam solidnu kolekciju, a i gramofon mi je glavna zabava, ali sve ga više koristim i prilično je lepa stvarčica, samo još da mi postane rutina (navike su čudo).

Link to comment
Share on other sites

Ja ovde ili na nekim drugim mestima pokupim predlog i onda sa Tidala krenem od najboljih numera,pa onda krenem u albume sa kojih mi se stvari najvise sviđaju.Imam i neke muzicare koje godinama postujem i kupujem njihove albume ali ih recimo muzicka industrija melje u masini za meso pa moraju svako malo po ugovoru da izbace album.Paul Weller na pr. obozavam tog coveka ali jednostavno dođe autorska kriza,ili previse eksperimentise pa i nije sve za kupiti.Recimo ovaj True Meanings mi je legao vise nego sve u poslednih deset godina.Takođe zgodan je kad recimo citas odlicne tekstove dejanaM pa bez problema istrazis citav pravac u jazz-u i sl.Mislim da je narocito dobar upravo za vinildžije,znam da uz Tidal neću kupovati gomilu albuma koje ću preslusati jednom,pa pozeleti ponovo za 10g....a bilo je toga,skupo plaćenog...zna to svaki pločar.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima, nov sam na forumu, slabo se razumem u ove nove tehnologije,...pa da ne duzim

uzeo sam Tidal Hifi nalog sa ebaya
zvucnici su Microlab B77
zvucna Xonar DG.
zvuk je dobar, da ne kazem odlican, ali da li moze bolje? da li su slabija karika zvucnici/zvucna/ ili bih trebao da uzmem nesto tipa 
https://www.kupujemprodajem.com/DAC-FX-Audio-D802-58757330-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/DAC-Alientek-D8-XMOS-58761952-oglas.htm

hvala svima i izvinite za upad na temu....:)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, milan_987 said:

zvuk je dobar, da ne kazem odlican, ali da li moze bolje?

Hm, šta li je bolje od odličnog, možda vrhunsko. To ne može za 120e.

Da si napisao zvuk je ok, zadovoljan sam ali bih ipak nešto bolje, onda bi krenula kanonada preporuka za pojačala, risivere, zvučnike, DAC-ove. Ovako ne ostavljaš mnogo prostora za manevar ako ti je zvuk već odličan na kompjuterskim aktivnim zvučnicima. Razumeš?

PS: Možda je bolje da se pitanje pomeri u zasebnu temu, jer nema mnogo veze sa temom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...