Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Nisam nešto bio previše zainteresovan, ali pošto pominjete ovde streaming, instalirao sam malopre spotify jer je koliko vidim jedini sa besplatnom verzijom, i mogu reći da sam baš prijatno iznenađen, super je, a naročito mi deluje da je dobro to što ste već pominjali, kao vrlo jednostavna mogućnost za otkrivanje novih pesama i bendova. 

Nisam nešto zainteresovan da plaćam 20-tak eura za bolji kvalitet, ali nikad se ne zna, i ova free varijanta je skroz zanimljiva.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva tema, a ja bih priupitao za iskustva/instrukcije po pitanju Audiolab Mnet-a : 

preko Mneta slušam internet radio stanice, ali sam uspeo naći samo jednu čiji je zvuk odličan -The Jazz Groove.

Za korišćenje Tidala bih trebao da instaliram Tidal aplikaciju na telefon?Da li je neko to probao upariti sa Mnet-om (android aplikacija za Mnet je Undok i ne pruža baš neki komfor...) tj da li se Tidal aplikacija i Audiolab Mnet "prepoznaju i sarađuju"?

Link to comment
Share on other sites

Deezer HQ je mp3 od 320kpbs, nije loš ali ...  Deezer HiFi je 16 bit / 44.1kHz a pretplata za njega je je 13,99€                              

 

Uplatih za 99centi deezer premium+ paket za 3 mjeseca. Interesuje me da li to znaci da je svaki strim u kvalitetu HQ ili samo neki? Jer sam vidio sa na nekim pjesmama stoji oznaka hq a na nekim ne

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, za sada samo na mac os i windows aplikaciji može da se odabere flac (i na sonos i još nekim uređajima od ranije). 

Ali ne može da se cast-uje na chromecast ni iz tih aplikacija, a čini mi se da za mobilne aplikacije ni ne planiraju da puste flac. 

Tako da ostajem na 20$ Tidal pretplati, tamo sve to može, Telefon/Tablet -> Chromecast -> optički kabl -> DAC, savršeno :)

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, montenegrino said:

Uplatih za 99centi deezer premium+ paket za 3 mjeseca. Interesuje me da li to znaci da je svaki strim u kvalitetu HQ ili samo neki? Jer sam vidio sa na nekim pjesmama stoji oznaka hq a na nekim ne

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Na koju foru 99 centi, možda neki popust u EU?

Prvi mesec je besplatan a posle je oko 7€.

Sve je to Mp3, pisalo HQ ili ne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Konačno i ja aktivirao streaming servise, i k'o što sam i očekivao, to je to... Prava stvar za muziku u pozadini, i za upoznavanje nove muzike.

E sada, ono što mi treba je da radi na Naim streamer-u direktno. A Naim podržava samo Spotify i Tidal. Tidal mi je ipak možda malo preskup, 20$/month. :(

Sledeći je Spotify. A on na Naim-u radi samo sa premijum nalogom, (koji je duplo jeftiniji nego kod Tidal-a), što bih vrv. plaćao. Ali premijum nalog možeš otvoriti samo uz platnu karticu koja je iz podržanih zemalja, što ja nemam, jel?

Može li se to nekako zaobići? Ili da free Spotify radi na Naim-u, ili da premijum Spotify napravim kod nas?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NShappy said:

Konačno i ja aktivirao streaming servise, i k'o što sam i očekivao, to je to... Prava stvar za muziku u pozadini, i za upoznavanje nove muzike.

E sada, ono što mi treba je da radi na Naim streamer-u direktno. A Naim podržava samo Spotify i Tidal. Tidal mi je ipak možda malo preskup, 20$/month. :(

Sledeći je Spotify. A on na Naim-u radi samo sa premijum nalogom, (koji je duplo jeftiniji nego kod Tidal-a), što bih vrv. plaćao. Ali premijum nalog možeš otvoriti samo uz platnu karticu koja je iz podržanih zemalja, što ja nemam, jel?

Može li se to nekako zaobići? Ili da free Spotify radi na Naim-u, ili da premijum Spotify napravim kod nas?

Premium Spotify je MP3 320Kbs ...Tidal je mnogo vise od pozidniskog slusanja ....vredi svaku paru !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...