Jump to content


Harman/kardon PM655 Vxi ili Denon pma 980r


Djoleks

Recommended Posts

ma ja nesto ta Denon pojacala ne volim.Slusao sam neke manje modele,a bogami i snagase.Nista posebno prosjek.Harman je uvijek bio bolji u svim rangovima.Naravno Denon pogotovo jaci sigurno je ok.Moram reci da sam pristrasan kad je Nad,Rotel i Harman u pitanju,pa skoro bih kupio na slijepo sto bi rekli.Koje zvucnike imas i sto slusas ovdje ima iskusnijih,pa ce ti preporuciti.

Link to comment
Share on other sites

Zvucnici su onkyo sc750 i posedujem taj denon i to svira super,na zalost hk nikad nisam cuo,cena im je skoro ista cak je mozda i hk skuplji.U svakom slucaju voleo bih zajedno da cujemo i jedno i drugo a sto se piva tice od mene dupla tura za pocetak za sve iskusne clanove.... :-D

Link to comment
Share on other sites

Ne trebaju ti dva jeftinija pojacala nikako. Ako si resio da se upgrade-ujes uzmi bolji izvor ili tako nesto, eventualno prodaj Denona i dodaj jos jedno 100-200e i uzmi neki lom.

Ne znam koliko je slican zvuk ali sam imao i HK AVR-130 paralelno sa Denonom i slusao sam ga na istom sistemu ali jacina i "lakoca"kojom Denon izbacuje zvuk ne moze da se se poredi. Kapiram da to nisu isti uredajji, Denon je stereo - AVR je multi, ali sama boja zvuka mi nekako vise lezi na Denonu - bas je daleko jaci a meni to dosta bitno.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, djolodjolo said:

Ne znam koliko je slican zvuk ali sam imao i HK AVR-130 paralelno sa Denonom i slusao sam ga na istom sistemu ali jacina i "lakoca"kojom Denon izbacuje zvuk ne moze da se se poredi. Kapiram da to nisu isti uredajji, Denon je stereo - AVR je multi, ali sama boja zvuka mi nekako vise lezi na Denonu - bas je daleko jaci a meni to dosta bitno.

Sto volim ova poredjenja baba i helikoptera... :) 

Naravno da ta dva Harmana nemaju bas NISTA zajednicko osim imena proizvodjaca.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je kod mene na slusanju harman kardon pm 655 obican (bez vxi) i mogu reci da je odlicno pojacalo sa izuzetnom phono sekcijom. Inace ja  posedujem hk 680 i u odnosu na njega mi deluje malo prefinjenije. Mana-preklopnici i mikroprekidaci sto je opste poznato.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Technicssss said:

Nedostaje mu jos jedan par elektrolitskih kondenzatora pa da bude pravi dual mono.

Тешко, сваки трансформатор има само по један секундар. Осим лепоте ништа специјално.

 

Link to comment
Share on other sites

:-D lepo je kad nadjes to sto trazis,sreci nema kraja....Hvala na sevetu Technicssss,cim sam ih cuo morao sam da ih kupim.Sto se tice ovog denona 1055 mislim da je tu negde sa mojim 980r,razlike su verovatno minimalne,doduse nikad ga nisam cuo da bih mogao da sudim ali mislim da su slicni dosta.

Link to comment
Share on other sites

Posto Djole ima Denona i svidja mu se taj zvuk, a nesto tipa PMA-1500R je van budzeta rekoh da mozda pogleda ovaj 1055R jer ima dosta slicnosti sa jacim modelom. 1500R jesam cuo ali 1055R nisam medjutim po unutrasnjosti zakljucilo bi se da su tu negde sto se tice snage (potrosnja, trafoi, oba 2 x 8200uF...). Sa trocifrenim modelima ih nisam uporedjivao.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Djoleks said:

Taj pma-1500r je novije pojacalo po deklarisanoj snazi dosta slabiji od starije brace a vidim i izoblicnje mu je dosta vece nego kod pomenutih,zato ja i nevolim tu novu bizuteriju :-D,(moje misljenje).

Ta snaga je merena na 20Hz do 20KHz i vec zadnjih nekoliko generacija snagu ne menjaju. I najnoviji PMA-1520AE i PMA-2020AE imaju 2 x 70W kod manjeg i 2 x 80W kod jaceg modela. Recimo Yamaha A-S2000 takodje ima "samo" 2 x 80 ili 2 x 90W. Medjutim mnogo bitnije je kako oni tu snagu rasporedjuju. 

Sto se tice Marantz-a nisam imao prilike da probam na mojim SC-750 dok sam ih imao ako kako kazu na netu nisu dobra kombinacija. Doduse uvek se radilo o nekim osrednjim modelima pojacala. Na jednom nemackom sajtu postoji mini test SC-950 modela koji je jako, jako slican u svakom smislu kao SC-750 i njemu nije legao ni Marantz PM-15S1. Evo deo iz teksta preko google translate:

"Then I took a Marantz PM 15 S1 and promised me a real sound improvement. But, but, but ... .. The Marantz was stuck faster than one at a Volldurst in the pub half the tipping! Suddenly, the bass lost precision and the treble range began to hurt more quickly in the ears. OK the Marantz is certainly not bad but not suitable for the onkyos!"

Edited by Technicssss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...