Jump to content


Subwoofer i Super tweeteri na testu


Aleksandar75

Recommended Posts

Ne shvatas pogresno. To je i poenta sa sub-ovima - daleko fleksibilnija i konfigurabilnija postavka.

Ujedno prosirujes opseg, povecavas dinamiku i peglas nedostatke uticaja sobe na odziv glavnh zvucnika u donjem spektru.

Ono sto je zeznuto je sto bi uvek mogao nesto da cackas i da probas drugacije - cak i kad merenjem i/ili DSP-jem i automatskom kalibracijom dodjes do optimuma :)

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, trotter said:

Zavisi nesto i od sobe, pretpostavljam? Recimo da ti stavis ove gore gromade u tvoje (malo?) potkrovlje, nesto mislim da bi ih nedugo potom zamenio?

Ne znam ni sam. Nikad ovolike kutije nisam probao u manjem prostoru. Imao sam TMR 80 i to je radilo dobro u potkrovlju 16 kvadrata.

Ali sam to potkrovlje napustio pre dve, dve i po godine :ph34r:, mada sam ostao pri 16 kvadrata :(

I iz mog iskustva ništa gore od kosog plafona ispod koga su zvučnici!

Link to comment
Share on other sites

Pa eto glasno razmisljamo, ne znam ni ja.
Ono sto me vodi u razmisljanju je, ko sto Aleksandar rece, pomisao da ima malih zvucnika koji divno sviraju srednje i visoke pa onda nekom primitivmom logikom dolazim do momenta gde bi upotreba zvucnika namenjenog kvalitetnoj low frequency svirci zaokruzila pricu. Ali, vetovatno je Delija sasvim u pravu, ne moz to biti toliko jednostavno. Treba to sve uklopiti.

Opet, deluje da je polje delovanja otvoreno i da se moze probati. Ko ima volje i interesovanja, a vidimo da ima i kod nas sto je za pohvalu. Nije bas od skoro pocela ta prica sa subovima u kucnom hifiju a ovde se relativno kasno prima, sudeci po broju onih koji to koriste.

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, den!s said:

I iz mog iskustva ništa gore od kosog plafona ispod koga su zvučnici!

Uh...iz mog iskustva ništa bolje od kosog plafona ispod koga su zvučnici.

Mislim na prostor kod kolege @Surokvl, doduše njegova soba je velika. Mi ga zbog plafona zezamo da ima građevinsku hornu.

Link to comment
Share on other sites

Dosta je velika prostorija, postoji jedno mesto koje je sweetspot i tu je ubedljivo najbolje za slušanje (jednakostranični trougao), ali mi najčešće sedimo prilično udaljeni od zvučnika i sve jako dobro zvuči. Postoji razlika na jednom mestu do zida u ćošku, tu je malo pojačan bas.

Link to comment
Share on other sites

Duhovito nema sta, i fotka je stvarno da puknes od smeha!

Slucajno sam citao gde i kako je nastala i koja prica stoji iza nje.

Zamisli da si nasao slicnu fotku iz "naseg rata", bi je postavio sa istim komentarom?

I ovaj tvoj "genija" sto pise patriotske eseje bez imalo smisla, da li bi i on tada odvalio ovako "duhovit" komentar?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...