Jump to content


Tannoy E11 vs Q ACOUSTICS 3020 Bookshelf American Walnut


Bafford

Recommended Posts

Trebalo bi da čuješ Q 3020, ne znam gde živiš? U Beogradu ih ima naravno u player-u.

Svi Q Acoustics zvučnici imaju vrlo specifičnu boju zvuka koja se meni ništa ne sviđa. Tannoy sam čuo pre 100 godina i ne sećam se baš najbolje šta sam tada mislio ali ovako na sećanje: tannoy zvuk >>>> q acoustics

Link to comment
Share on other sites

Kao sadasnji vlasnik e11 mogu da ti napisem neka iskustva o njima, q akustik doduse nisam slusao.

Prvi susret sa E11 je bio pre ne znam koliko mnogo godina uparen sa pioneer pojacalom pitaj boga iz kog veka.To mi je ostalo u secanju i dan danas kao jako lep zvuk, jako dubok bas bas kako treba znali su ozbiljno da zadrmaju, cisti prirodni srednji itd.Nakon toga slusao iste na sony risiveru: jos veca scena, bas jos dublji drmao je i udarao da su se tresli prozori bukvalno, cini mi se da koliko god jako ih poterao oni su rokali sve glasnije bez zamora, izoblicenja.Medjutim prelaskom na taj sony izgubila se cistoca srednjih pogotovo visokih sve je to na velikoj glasnoci prstalo i smetalo za uvo.

Trenutno kod mene su povezani na risiver yamaha rx-v559, cd plejer arcam alpha 8.Solidan zvuk, ne bas najcistiji kakav je bio sa tim starim pionirom, uzeo sam risiver da bih ga optikom povezao sa tv-om, slusam i radio i pustam muziku sa youtuba.Ova jamaha je dosta bolja prica od nekih jevtinijih varijanti koji sam imao ranije.Jedino mislim da je i malo problem sto sam se skoro preselio pa mi je sada sistem u mnogo vecoj dnevnoj skoro 60 kvadrata.

E11 nisam slusao sa nekim marantzom npr. sto bi trebalo da bude dobar match.Ako imas prilike poslusaj ili sa nekom starijom elektronikom sigurno ce se bolje slagati.

To su neki moji utisci najbolje da poslusas i sam ako imas prilike i jedne i druge ako te jos nesto zanima pitaj

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...